• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AQUARIO Neo Media Pure

View attachment 168531
Csak részben válasz a kérdésedre, a gyártó oldalán találtam. A leírt adatok alapján kis finom cucc lehet ph csökkentésre. Én is nézegettem,hogy ki kéne próbálni. :)
Szia! Igen ezeket az infókat én is láttam. Inkább a gyakorlati tapasztalatokra voltam kíváncsi. Végül vettem belőle egy litert és be is raktam a szűrőbe. Nálam semmi változás nem volt. Az akvárium 30 literes és bazalt aljzat van benne. Lehet más körülmények között jól teljesít.
 
Mert ez pl felfelé viszi a pH értéket. Érdemes egyféle paraméterrel megáldott anyagot használni. :)
De lehet a víz is hatással van rá, ha csapvíz megy vízcseréknél.
Szia, igen olvastam, hogy emeli a pH t. Kevert Gyantás módszerrel lágyitom a vizet. Azért is írtam az első válaszomba, hogy más módszerrel működhet.
 
Legközelebb ha karbi stb van mérjetek rá pls. Így össze lehetne hasonlítani pl szokásos Matrix akváriumokkal
Érdeklődöm, hogy voltak-e mérések, @Nigro @Matyi @viktorlantos ?

A másik kérdésem, hogy van-e összehasonlító tapasztalatotok a Pure és a Soft-tal kapcsolatban.
Az Amazonia eleve lejjebb viszi a Ph-t, megy a CO2 is az is Ph csökkentő, így ezek fényében melyiket lehetne bevetni nyugodt lélekkel?
 
Back
Oldal tetejére