• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquaponiás rendszerek a Green Aquatól

Nigro

Alapító
Admin
November magasságában érkezett hozzánk egy megkeresés, miszerint iskolákba kellene bemutató jellegű aquaponiás rendszereket készíteni. Újabb kihívás, amit el kellett vállalni.... :)
Aki nem tudja, mi az aquaponia az ezt lesse meg:
No a feladat nem volt egyszerű, a fentihez hasonló elven működő rendszert szerettek volna az iskolák folyosóira, vagy termeibe.
Jött egy hét fejvakarás... meg még egy... :) Majd nekiálltam módszeresen mindenkit kifaggatni a GA-ban. Kinek mi a véleménye, van-e ötlete. Szép lassan összeállt a kép.
IMG_4432.JPG Elkészült a prototípus, ami alapján beindult a "sorozatgyártás" (15 db kellett összesen)

IMG_4455.JPG

Majd lekerült Kistelekre decemberben az első állvány.

IMG_4440.JPG
aquaponia7_res.JPG

aquaponia6_res.JPG

A többi telepítése még folyamatban van, de ma sikerült beugranom és lefotóznom a jelenlegi állapotot. Azt kell mondanom, az eredmény lélegzetelállító volt!
 
Íme egy hónap alatt a fejlődés...

aquaponia1_res.JPG aquaponia2_res.JPG aquaponia3_res.JPG aquaponia4_res.JPG

Nos, a rendszer egy átfolyós elven működő több emeletes elképzelésen alapszik. A halak alul megtermelik a szerves tápanyagot, ami a szűrőközegen keresztül a növények alá folyik egy felnyomópumpa segítségével. A növények kikapják a vízből a tápanyagokat és a visszafolyatott víz megtisztítva érkezik a halakhoz. A körforgás win-win alapon működik :) A halakat etetjük, a halak a növényeket trágyázzák, a növények megtisztítják a vizet a halak számára.
A növények hungarocell lapokon úsznak a víz tetején, csak a gyökerük lóg a vízbe.

Volt egy kis félelmem, hogy szétrohad minden, de csodák-csodája, minden nagyon jól érzi magát. Halakból praktikussági szempontból az aranyhal jött szóba, mivel jól bírja a hidegebb vizeket is. Sajnos ezekben az iskolákban előfordul, hogy a téli szünetekben leveszik a fűtést...
Green Aqua - Aquaponia ---> pipa ;)
 
Utoljára módosított:
Ezeket a képeket en is most látom először es azt kell mondjam, hogy szép munka Ati! :)
 
Ez nagyon jó. Ha nem kezdtünk volna felújításba, akkor már az ősszel megcsináltam volna, de nem vetettem el az ötletet. Tavasszal összerakok szerintem valami hasonlót a teraszon :)
 
Hac 2016.
Kategóriák 1. nano 40l alatti
2. normál 40l feletti
3. Aquaponia
Egyébként folyamatosan azon agyalok, hogy ez simán menne egy jó kis növényes akváriummal nyakonöntve GA táppal és mehet a szűrőből a póni alá a víz, majd vissza az akviba :)
Nincs más hátra, minthogy ennek valami jó kis körítést adjunk és mehet a 3. kategória ... :D
 
Utoljára módosított:
Hozzá lehet jutni egy ilyen rendszerhez magánembernek is? Elérhető árú a rendszer?
A buktatókon túl azt mondom, simán mehet bárkihez a képen látható rendszer. (Elérhető árú a rendszer, dobj mailt az info@-ra ha érdekel)
 
Már látjátok a buktatóit a rendszernek? Lehet róla több infót megtudni? Amennyiben lesz időd írhatnál róla kicsit részletesebben is. :)
Üdv: Krisztián
 
@Nigro ilyen fűszernövény hozammal (ha majd mindet telepítitek) már a menza reformot is alaposan meg lehet támogatni, ráadásul mindjárt frissel(y)
Tényleg jópofa! Egy ismerősöm technikáját juttatja eszembe, aki a denitrátort egy köbméteres forma akvánál csepegtetős-növényes technikával oldotta meg: az akva tetején a neoncsövek alatt közvetlenül volt két sekély, hosszú akva, (a benne lévő növény sajna már nem rémlik, hogy mi volt) a víz meg túlfolyásos rendszerként ment vissza az akváriumba. Olyan növény tömeg volt bennük, hogy csak ámultam-bámultam.
 
Nagyon ügyik vagytok!
A kajareformhoz:
Egy gondja van ennek az akvaponiának, hogy foszfát, nitrát többlet van a vízben, ezért nőnek a növények mint a bolond tőle, viszont más tápanyagokban szegényebbek lesznek a földben termett társaiknál.
Ha már viszont tápokat locsolunk be nekik akkor meg Hidroponia a neve, és majdnem olyan jó tápértéket tud az ember elérni vele, mint a földben, csak picivel gyorsabb ;)
 
Back
Oldal tetejére