• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamorf LED

Szertinem felesleges a piros meg a kék led, nekem LD4 van, és nőnek alatta a bokrok rendesen. Brutál fénye van. Dimmeld le mindenképp, mert ha 100%-on nyomod, az nem tesz jót neki hosszútávon, ráadásul algatengert fogsz nevelni.
A gyárira meg ne barkácsolj rá, mert az kókányolás, nem jó.
Csak a történeti hűség kedvéért:
1. végül nem vettem Aquamorf ledet, mert mindenképp szerettem volna az LD4 mellé színes ledeket (megcsinálták volna gyárilag is nekem, de bődületes összegért), LDX4-et meg keveselltem (ez vszínűleg hülyeség volt)
2. csináltam aluprofilos, szupermenő, atomvillanás erejű 8520-as ledszalagos világítást (+RGB), ami alatt nem nőtt semmi, 1 évig kínlódtam vele
3. megint próbáltam volna Aquamorf ledet venni, (új típusok, lencsés LED opció, konzolos design függesztés, vahúú), a végére persze jó drága lett, de még így is nagyon lelkes voltam, aztán a végén annyira pokróc volt a stílusuk (nem mehetek érte személyesen, nem tudja a táp tipusát megmondtani, majd ha megveszem, meglátom, stb.), hogy a végén visszamondtam az egészet
4. Eb@yen vettem egy alig használt Finnex Planted Plus CC lámpát, ami szép és jó és feleannyit fogyaszt, mint a szalag és minden nő alatta, még a vörös cuccok is (low-tech)
Hát ennyi volt az Akvamorfos tapasztalatom. :) A lámpa simán lehet jó is, de a kommunikáció...
 
Csak a történeti hűség kedvéért:
1. végül nem vettem Aquamorf ledet, mert mindenképp szerettem volna az LD4 mellé színes ledeket (megcsinálták volna gyárilag is nekem, de bődületes összegért), LDX4-et meg keveselltem (ez vszínűleg hülyeség volt)
2. csináltam aluprofilos, szupermenő, atomvillanás erejű 8520-as ledszalagos világítást (+RGB), ami alatt nem nőtt semmi, 1 évig kínlódtam vele
3. megint próbáltam volna Aquamorf ledet venni, (új típusok, lencsés LED opció, konzolos design függesztés, vahúú), a végére persze jó drága lett, de még így is nagyon lelkes voltam, aztán a végén annyira pokróc volt a stílusuk (nem mehetek érte személyesen, nem tudja a táp tipusát megmondtani, majd ha megveszem, meglátom, stb.), hogy a végén visszamondtam az egészet
4. Eb@yen vettem egy alig használt Finnex Planted Plus CC lámpát, ami szép és jó és feleannyit fogyaszt, mint a szalag és minden nő alatta, még a vörös cuccok is (low-tech)
Hát ennyi volt az Akvamorfos tapasztalatom. :) A lámpa simán lehet jó is, de a kommunikáció...
A LD4hez, nincs tapasztalatom, erre mások tudnak véleményt fogalmazni. De a LDX4het tudok hozzászólni. Röviden, gyenge. Ez nem high-tech növényeshez való, inkább low-tech, vagy egy egyszerű halas/garnélás. Nem tudom hogy 2db megállná a helyét, de az már horror árba lenne. Ennyi pénzért, vesz a ember egy Twinstart, aminek még designja is van. Nekem felkellet tuningolni + 2 led csíkkal.
Na igen, a kommunikáció velük, az hagy némi kívánni valót. Azért nem tudnak konkrét válaszokat adni, mert szerintem, ezeket a lámpákat, Kínába gyártatja le, és mért gondolom ezt?, mert ne hogy azt mondja nekem valaki, aki ilyennel foglalkozik, 2 hét kell neki a legyártására. Ez pont az a idő, amíg Kínából leszállítják. Ha én ilyennel foglalkoznék, szerintem 1 óra alatt összeraknám.:)
 
Én voltam nála a műhelyében (úgy emlékszem Taksonyban van), úgy rémlik itthon gyártatja a lámpákhoz az alu profilt mega függesztést, gondolom a led csíkokat és a tápokat meg a vezérlőt Kínából rendeli nagy tételben, ahogy mindenki de az van neki raktáron. :)
 
Én voltam nála a műhelyében (úgy emlékszem Taksonyban van), úgy rémlik itthon gyártatja a lámpákhoz az alu profilt mega függesztést, gondolom a led csíkokat és a tápokat meg a vezérlőt Kínából rendeli nagy tételben, ahogy mindenki de az van neki raktáron. :)
Nem tudom hogy itt gyártatja le a aluprofilt, de forgalomba nincs ilyen profil(legalábbis egy ével ezelőtt nem volt, mikor én kerestem), sem Magyarországon, sem német oldalon, sem osztrák.
De azért lehetne egy kis fingjuk, hogy milyen ledeket vagy tápot rendelnek.
 
Hát lehetne... ez lenne a minimum ilyen haszonkulccsal.

De az alu (és egyéb) cuccok gyártására elég komoly kis üzemet rántott össze, erre nagyon büszke volt mikor kint voltam nála kb. 3 éve valami lámpa bizbasz miatt. És csak saját részre gyárt, ezért nincs máshol szerintem ilyen forgalomban.
 
Hát lehetne... ez lenne a minimum ilyen haszonkulccsal.

De az alu (és egyéb) cuccok gyártására elég komoly kis üzemet rántott össze, erre nagyon büszke volt mikor kint voltam nála kb. 3 éve valami lámpa bizbasz miatt. És csak saját részre gyárt, ezért nincs máshol szerintem ilyen forgalomban.
Sziasztok!
Végigmentem ezen a fórumon és gondoltam leírok pár tapasztalatot a részemről is. A lámpám ami van LD4 típus. Más fél éve vettem, teljesen "zöld-fülükén" Az akvárium adott volt (120cm) így hát beruháztam erre a típusra, mert ebben a hosszban akkoriban árban nem igen találtam hasonlót. (ismétlem nulla tapasztalatom volt leginkább a világítás terén, a lelkesedés azonban annál nagyobb :) ) Barkácsolni sem időm se tudásom nem volt, így hát meghozta a posta. (postaköltség betyáros tényleg!!!) Igazából viszonyítási alapom nincsen, de azt kell mondjam a fényereje ennek a típusnak szerintem megfelelő. Az aki 60 cm magas és még 12 cm pluszra van a vízfelszíntől tehát a 70 cm simán megvan. A talajnövények kényelmesen és jó formában és egészségben nőnek (stau, HC, parvula) Tehát leér a fény bőven. A csúnya hátfalon van kevés alga a többi növény másfél év után is 95%-ba algamentes és szépen fejlődik. (soha többet hátfalat) :) Bármilyen növényt beraktam megmarad. Nem volt olvadás sem szinte soha, igaz CO2 van és EI tápozás + excel. Nagyon jó a naplemente vezérlő tényleg el lehet vele kápráztatni a vendégeket ahogy este 8- tól 9-ig szépen elhalványul majd kikapcsol a fény. Ennek a hátránya, hogy ebben a rendszerbe már "dimmelőt" fényerő szabályzót nem lehet beépíteni... Másik hátrány, hogy brutál meleget ad, de gondolom más hasonló paraméterű lámpák is. Ezért armatúrába rakva min 2-3,5 Celsiust rádob a vízhőre még 360 literben is. Én csináltattam egy valamelyest kulturált plexi foglalatot. A gyári felfogatás ehhez a típushoz csak egyedül a plafonból lógatás lenne más nincs, így ez is negatívum. Viszont, így hogy nem armatúrába van a víz 23 Celsius tehát a hő már el tud menni, a víz nem melegszik. A gyártó tényleg nem a legkedvesebb emberek egyike ezzel sem nem vitatkozom. Csatolok pár képet, aztán már tényleg közeleg az idő, az akva lecseréléséhez (hátfal, felső kereszt merevítő miatt) és egy teljesen új scape megépítésébe fogok. Adok lámpának még egy évet minimum aztán a naplózásból majd úgyis látjátok tapasztaljátok, hogy megéri-e a pénzét vagy sem... Üdv. Tomi

14501.jpg6302.jpg933nap1.jpg 473007.jpg
 

Attachments

  • 473007_tn.jpg
    473007_tn.jpg
    39.2 KB · Megtekintések: 22
Utoljára módosított:
Sziasztok,
van egy Opti White 60P akváriumom, amit szeretnék egy jó tetővel felszerelni (sajnos muszáj tetőt raknom), sajnos ebben a 60*30 méretben nem találok sehol olyan tetőt, aminél ne kelljen leszerelni az egész világítást minden karbantartáskor, egyedül az aquamorf tetőknél láttam hogy vannak levehető részek és megkönnyítheti a munkát, illetve a világítást is lehet hozzárakni könnyen ,akár a saját aquamorf led lámpájukat
akinek van ilyen tető írna esetleg pár mondatot róla, bevált -e , szereti -e, mennyire szedhető szét, a két kábel bevezetőnél hogy lehet bedugni a külső szűrő csöveket? vagy a felső keret is levehető hozzá?
köszönöm!
 
Sziasztok,
van egy Opti White 60P akváriumom, amit szeretnék egy jó tetővel felszerelni (sajnos muszáj tetőt raknom), sajnos ebben a 60*30 méretben nem találok sehol olyan tetőt, aminél ne kelljen leszerelni az egész világítást minden karbantartáskor, egyedül az aquamorf tetőknél láttam hogy vannak levehető részek és megkönnyítheti a munkát, illetve a világítást is lehet hozzárakni könnyen ,akár a saját aquamorf led lámpájukat
akinek van ilyen tető írna esetleg pár mondatot róla, bevált -e , szereti -e, mennyire szedhető szét, a két kábel bevezetőnél hogy lehet bedugni a külső szűrő csöveket? vagy a felső keret is levehető hozzá?
köszönöm!
szia,
nekem volt ilyenem, de csak a gondom volt vele. addig használtam csak, amig a fiaim mindent beledobáltak az akváriumba, amint leszoktak erről, megváltam tőle.
te miért akarsz tetőt használni??
üdv, Tamás
 
szia,
nekem volt ilyenem, de csak a gondom volt vele. addig használtam csak, amig a fiaim mindent beledobáltak az akváriumba, amint leszoktak erről, megváltam tőle.
te miért akarsz tetőt használni??
üdv, Tamás
Köszi a választ, milyen bajok voltak vele? Macska van a lakásban, aki szereti nézni az akváriumot es emiatt muszáj lefednem a tetejét :/
 
Mintha mi is használtunk volna ügyfélnél Aquamorf tetőt, ott azzal szívtunk, hogy a pára a hátsó üveglapon folyt végig, amit lehetetlen volt takarítani.

Egy üvegtető nem lenne elég?
 
Mintha mi is használtunk volna ügyfélnél Aquamorf tetőt, ott azzal szívtunk, hogy a pára a hátsó üveglapon folyt végig, amit lehetetlen volt takarítani.

Egy üvegtető nem lenne elég?
Igen erről olvastam itt, hogy a keretet emiatt szilikonnal rögzítették
Üveg tetők kevésbé tetszenek :/ illetve nem találtam még jót, kinézet es praktikussag szempontból
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Próbált már valaki ledszalagot cserélni egy aquamorf-ban? Én most vettem egy használt LDX4-et és az esetleges felújításán meg +1 fehér behúzásán gondolkodom. Ha igen, akkor tanácsokat szívesen fogadok...
 
Sziasztok. Próbált már valaki ledszalagot cserélni egy aquamorf-ban? Én most vettem egy használt LDX4-et és az esetleges felújításán meg +1 fehér behúzásán gondolkodom. Ha igen, akkor tanácsokat szívesen fogadok...
szia,
3 éve cseréltem szalagokat az aquamorf ldx4 lámpámba , azaz @eMZé cserélt, én csak néztem…. 😊
a szalagok alatt, amikre lecseréltem az eredeti szalagokat, nagyon szépek voltak a növények, de fél év elteltével elkezdték megadni magukat, úgyhogy vettem helyette egy twinstar lámpát, ami azóta is hibátlanul múködik…
üdv, Tamás
 
szia,
3 éve cseréltem szalagokat az aquamorf ldx4 lámpámba , azaz @eMZé cserélt, én csak néztem…. 😊
a szalagok alatt, amikre lecseréltem az eredeti szalagokat, nagyon szépek voltak a növények, de fél év elteltével elkezdték megadni magukat, úgyhogy vettem helyette egy twinstar lámpát, ami azóta is hibátlanul múködik…
üdv, Tamás
Szia,
Köszi a választ. Ezek szerint Neked nem jött be. :unsure:
Egyenlőre én még nem piszkálom, teszek mellé - jelerősítővel - egy másik profilba 2830-120 hideg fehéret (106lm/W CRI=90) és 5050-60 RGB-t és meglátom, hogy mit dob majd a színvilágon. Az LDX4 színei nekem tompának tűnnek (használtan vettem, ki tudja hány üzemórával?!), ezért kérdeztem rá a cserére, de 3 év alatt sokat fejlődtek a szalagok és gondolom Ti sem emlékeztek már a beépített típus(ok)ra, főleg úgy, hogy nem vált be, így marad nekem a kísérletezgetés :eek:. Azért köszi az infót.
Üdv: Adrián
 
Szia,
Köszi a választ. Ezek szerint Neked nem jött be. :unsure:
Egyenlőre én még nem piszkálom, teszek mellé - jelerősítővel - egy másik profilba 2830-120 hideg fehéret (106lm/W CRI=90) és 5050-60 RGB-t és meglátom, hogy mit dob majd a színvilágon. Az LDX4 színei nekem tompának tűnnek (használtan vettem, ki tudja hány üzemórával?!), ezért kérdeztem rá a cserére, de 3 év alatt sokat fejlődtek a szalagok és gondolom Ti sem emlékeztek már a beépített típus(ok)ra, főleg úgy, hogy nem vált be, így marad nekem a kísérletezgetés :eek:. Azért köszi az infót.
Üdv: Adrián
3 éve a v-tac 5730 volt a legmenőbb szalag ha jól emlékszem, de azóta nem foglalkoztam a témával.
rengeteg infó van fent itt a forumon a diy led szalagos megoldásokról, lehet, ha átböngészed, megleled a tutit… 😊
 
Back
Oldal tetejére