• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamorf LED

Nekem az Aquamorf többet ne barkácsoljon semmit. Az én véleményem rollúk S**R
Nem védeni akarom - hiszen nem is ismerem - őket, de kicsit úgy tűnik, hogy az elhamarkodott döntéseid miatt most haragszol az egész világra :) Én is 10k alatt vettem a TC420-at, ár/érték arányban elégedett vagyok vele. Alapból nem vettem volna meg 20k-ért és főleg nem fizettem volna 4500-at a szállításért, amiért már-már egy kanapét is kiszállítanak. Neked mégis megfeleltek a feltételek, pedig ha jól látom budapesti vagy. Nem vonom kétségbe amit írtál, de azért az meglepő, hogy egy - a saját nevükkel logózott - termékre azt mondják, nem hozzájuk kell vinned javításra. Nem értettél valamit félre ebben a részben?
Érzek némi ellentmondásosságot is, hiszen
nem én raktam össze hanem az Aquamorf, mert kompletten a világítással rendeltem meg és már összerakva küldték ki.
és ezt is írtad:
Ezek után sem adtam fel a Led világítást, és vetem 3300 lm (0.,90 w/l) hideg fehér 6500K meg 3000 lm (0,80 w/l) meleg fehér 4000K led szalagot. A kék és a vörös megmaradt mert az még egy darabig bírja, meg fel is húztam egy kicsit 90% . Ez így már majdnem fél éve működik.
Most akkor mi is van?
 
Nem védeni akarom - hiszen nem is ismerem - őket, de kicsit úgy tűnik, hogy az elhamarkodott döntéseid miatt most haragszol az egész világra :) Én is 10k alatt vettem a TC420-at, ár/érték arányban elégedett vagyok vele. Alapból nem vettem volna meg 20k-ért és főleg nem fizettem volna 4500-at a szállításért, amiért már-már egy kanapét is kiszállítanak. Neked mégis megfeleltek a feltételek, pedig ha jól látom budapesti vagy. Nem vonom kétségbe amit írtál, de azért az meglepő, hogy egy - a saját nevükkel logózott - termékre azt mondják, nem hozzájuk kell vinned javításra. Nem értettél valamit félre ebben a részben?
Érzek némi ellentmondásosságot is, hiszen

és ezt is írtad:

Most akkor mi is van?

Nem haragszom az egész világra, csak az Aquamorfra, mert annyira nagynak tartják magukat, és egy évig nem bírták ki a termékeik.

Nem értem mi ebben az ellentmondás, hogy rendeltem tőlük egy lámpát és egy vezérlőt, amit összeszerelve kaptam, és nem bírta ki egy fél évet. Akkoriban megfeleltek a feltételek. A fentiekben be másoltam az email-t amit válasznak küldtek.

Azt írtam hogy nem adtam fel, vettem új led szalagokat, és kicseréltem, meg + egy új vezérlőt. Mi nem volt ebből érthető, és mi volt ellentmondásos.
 
Mivel régebbi kezdetű dologról van szó, nem sikerült mindent kronológiai rendbe tennem :) Szóval 2 éve van az Aquamorfos rendszer(?).
a fentiekben említettem hogy az enyém már egy ideje elfüstölt.
Én nem találtam erre utalást, csak a fényerőveszteségre, és úgy jött le a levélben is erről volt szó. Aztán írtad, hogy a vezérlő nem jól működik, de ugyanakkor azt is hogy korábban cserélted a ledeket. Ha a panaszodat (a vezérlőre vonatkozóan) ezt követően jelezted, akkor van mivel védekezniük. Egyébként meg verned kellett volna az asztalt :)
 
Mivel régebbi kezdetű dologról van szó, nem sikerült mindent kronológiai rendbe tennem :) Szóval 2 éve van az Aquamorfos rendszer(?).

Én nem találtam erre utalást, csak a fényerőveszteségre, és úgy jött le a levélben is erről volt szó. Aztán írtad, hogy a vezérlő nem jól működik, de ugyanakkor azt is hogy korábban cserélted a ledeket. Ha a panaszodat (a vezérlőre vonatkozóan) ezt követően jelezted, akkor van mivel védekezniük. Egyébként meg verned kellett volna az asztalt :)

Úgy látom hogy lassan megértjük egymást (y)
 
Köszi

De a adatlapján már rég túl vagyok.

Az USB csatlakozás nekem is csinálta, de az utolsó időben már egyáltalán nem lehetett kezelni,sem óra szinkronizálás sem program feltöltés. Bármit is csináltam ezt írta ki: Device can not be found

A másik az hogy nem én raktam össze hanem az Aquamorf, mert kompletten a világítással rendeltem meg és már összerakva küldték ki.

Tehát én semmivel nem terheltem le.
 
Köszi

De a adatlapján már rég túl vagyok.

Az USB csatlakozás nekem is csinálta, de az utolsó időben már egyáltalán nem lehetett kezelni,sem óra szinkronizálás sem program feltöltés. Bármit is csináltam ezt írta ki: Device can not be found

A másik az hogy nem én raktam össze hanem az Aquamorf, mert kompletten a világítással rendeltem meg és már összerakva küldték ki.

Tehát én semmivel nem terheltem le.
Hali!

Én is az Aquamorftól vásároltam 2 db LDX4-et 200 literre. (fehér+kék+piros)Valamint tőlük van
a vezérlő és az RGB erősítő is. 1 éve tökéletesen működik. Veszprémből mentem el hozzájuk,ha hibám lett volna, akkor sem bíztam volna a postára. Nem egy világcég hogy ilyen egyszerűen rájuk merném bízni. 50-80% között használom, nem szabad 100 % rá kihajtani! Többször pottyant már takarításkor a vízbe, de nem lett baja. Mechanikusan robosztus kivitel. Vezérlőt, tápegységet tartalékolok. A vezérlőnek lelke van! Ahogy már régebben írtam, programozáskor + 12 V tápot kell adni, és meg kell nyomni a reset gombot, mert különben nem ismeri fel a számítógép USB eszközként! Fő hátránya az ára.
 
Sziasztok!
Én is LEDre cserélném a világításomat, de gondban vagyok, hogy mit válasszak. Az akváriumom 80x35x50 cm magas, bruttó 140 l. Most egy Odyssea 2 x 24W T5 fénycsőves lámpa van felette, egy növényes meg egy napfényes csővel. Jelenleg low-tech-ben üzemel, nem algásodik, nincs vele nagy baj, de nőni igazán csak az Anubiasok nőnek szépen benne. Tervbe van véve, hogy valamikor mid/high-tech akvárium lesz belőle, és a lámpát már ehhez szeretném választani és addig dimmelve (egy TC420 vezérlővel) használnám. Szeretném, ha napfelkelte/naplemente/holdfény effektet is tudná. Ezeket elvileg mind tudná egy Akvamorf LDX4 lámpa, de az "csak" 42W (5460 lumen) és félek, hogy high-tech-hez kevés lesz, viszont az LD4-ben (67W, 10080 lumen) meg nincs vörös és kék led az effektekhez.
Az Akvamorf lámpa tulajokat kérdezném, hogy szerintük egy LD4-be beférne még egy RGB v. vörös/kék LED szalag/csík?
Vagy maradjak az LDX4-nél, mert a vörös/kék LEDek a maguk gyenge 8 Wattjánál azért többet számítanak a növények szempontjából?
Vagy high-tech-hez úgyse lesz elég egyik lámpa sem és majd vennem kell még egyet? Ez mondjuk nem olyan jó lehetőség, mert nem szeretném "lefedni" a nyitott akváriumomat lámpákkal.
Egyéb ötlet-javaslat? Barkácsolásra is hajlandó vagyok, de csak szép, esztétikus végeredmény érdekel, mert egy nappaliban van az akvárium. :)
Köszi előre is,
TJ.
 
Sziasztok!
Én is LEDre cserélném a világításomat, de gondban vagyok, hogy mit válasszak. Az akváriumom 80x35x50 cm magas, bruttó 140 l. Most egy Odyssea 2 x 24W T5 fénycsőves lámpa van felette, egy növényes meg egy napfényes csővel. Jelenleg low-tech-ben üzemel, nem algásodik, nincs vele nagy baj, de nőni igazán csak az Anubiasok nőnek szépen benne. Tervbe van véve, hogy valamikor mid/high-tech akvárium lesz belőle, és a lámpát már ehhez szeretném választani és addig dimmelve (egy TC420 vezérlővel) használnám. Szeretném, ha napfelkelte/naplemente/holdfény effektet is tudná. Ezeket elvileg mind tudná egy Akvamorf LDX4 lámpa, de az "csak" 42W (5460 lumen) és félek, hogy high-tech-hez kevés lesz, viszont az LD4-ben (67W, 10080 lumen) meg nincs vörös és kék led az effektekhez.
Az Akvamorf lámpa tulajokat kérdezném, hogy szerintük egy LD4-be beférne még egy RGB v. vörös/kék LED szalag/csík?
Vagy maradjak az LDX4-nél, mert a vörös/kék LEDek a maguk gyenge 8 Wattjánál azért többet számítanak a növények szempontjából?
Vagy high-tech-hez úgyse lesz elég egyik lámpa sem és majd vennem kell még egyet? Ez mondjuk nem olyan jó lehetőség, mert nem szeretném "lefedni" a nyitott akváriumomat lámpákkal.
Egyéb ötlet-javaslat? Barkácsolásra is hajlandó vagyok, de csak szép, esztétikus végeredmény érdekel, mert egy nappaliban van az akvárium. :)
Köszi előre is,
TJ.
Szia!

Én 2 db LDX4-et használok, de gondolkozom a harmadikon is. Egy darab szerintem nem lesz elég. Akkor már inkább a 4 fehér sorral az LD4. A kész termékbe én nem szívesen nyúlnék bele.
 
Köszi a segítséget! Azért egy low-tech akváriumhoz bőven elég egy LDX4 is, ugye? Nyugtassatok meg!
Meg annyit megtennél, hogy csak úgy ránézésre, "elméletileg" lenne hely szerinted az LDX4 ben valahová két csík közé berakni még egyet mondjuk?
Valamiért az a fixa ideám, hogy nekem egy LDX4 lenne tökéletes plusz egy fehér LED-sorral.
A vezérlő ma megérkezett, lassan bele kell vágnom ebbe a LED-es témába! :)

Szia!

Én 2 db LDX4-et használok, de gondolkozom a harmadikon is. Egy darab szerintem nem lesz elég. Akkor már inkább a 4 fehér sorral az LD4. A kész termékbe én nem szívesen nyúlnék bele.
 
Szertinem felesleges a piros meg a kék led, nekem LD4 van, és nőnek alatta a bokrok rendesen. Brutál fénye van. Dimmeld le mindenképp, mert ha 100%-on nyomod, az nem tesz jót neki hosszútávon, ráadásul algatengert fogsz nevelni.
A gyárira meg ne barkácsolj rá, mert az kókányolás, nem jó.
 
Sziasztok!

Aquamorf ledet használok kb 1.5 éve (LS10+LD2). Nálatok nem fordult elő, hogy mintha csökkent volna a fényereje?
Led, elvileg nem...
Vagy csak optika csalódás, de mintha világosabb lett volna 1 évvel ezelőtt az akvárium...

Üdv
 
Sziasztok!

Aquamorf ledet használok kb 1.5 éve (LS10+LD2). Nálatok nem fordult elő, hogy mintha csökkent volna a fényereje?
Led, elvileg nem...
Vagy csak optika csalódás, de mintha világosabb lett volna 1 évvel ezelőtt az akvárium...

Üdv
Szia!
Jó a szemed! ;)
A LED fényereje folyamatosan csökken az élettartama alatt. A szabvány szerint, azt tekintik a LED élettartamának végének, amikor a LED fényáram a 70%-ra csökken. Régen azt mondták, ez 100.000 óra. Aztán lett 50.000 > 30.000 óra. 20.000 órát már csak a valóban tisztességes gyártók mondanak.
A LED élettartama, a hőmérsékletével fordítottan arányosan és exponenciálisan csökken. Két dologra nem szoktak figyelni:
- a LED hőmérséklete nem egyenlő a lámpa hőmérsékletével (bár kétség kívül, azzal arányos). A LED hőmérséklete alatt, a chip hőmérsékletét kell érteni, ami viszont amatőr körülmények között, szinte mérhetetlen.
- az élettartamot a chip gyártók a specifikációban megadott áram esetén adják meg. Azt viszont nem biztos, hogy betartja a lámpa gyártója.
Még egy dolog:
A LED szín összetételét nem nagyon tudják betartani a gyártás folyamán. Amiről azt mondják, hogy 6500°K az vagy annyi vagy nem. Valószínű, hogy a márkásabb gyártóknak jobban lehet hinni.
Ráadásul az öregedés alatt, a színhőmérséklet is változik az újhoz képest. Ez azért van. mert fehér LED nincs. A fehér színt, 3 színből állítják elő. A 3 különböző színű LED, különböző mértékben öregszik, csökken a fényárama.
 
Szia!
Jó a szemed! ;)
A LED fényereje folyamatosan csökken az élettartama alatt. A szabvány szerint, azt tekintik a LED élettartamának végének, amikor a LED fényáram a 70%-ra csökken. Régen azt mondták, ez 100.000 óra. Aztán lett 50.000 > 30.000 óra. 20.000 órát már csak a valóban tisztességes gyártók mondanak.
A LED élettartama, a hőmérsékletével fordítottan arányosan és exponenciálisan csökken. Két dologra nem szoktak figyelni:
- a LED hőmérséklete nem egyenlő a lámpa hőmérsékletével (bár kétség kívül, azzal arányos). A LED hőmérséklete alatt, a chip hőmérsékletét kell érteni, ami viszont amatőr körülmények között, szinte mérhetetlen.
- az élettartamot a chip gyártók a specifikációban megadott áram esetén adják meg. Azt viszont nem biztos, hogy betartja a lámpa gyártója.
Még egy dolog:
A LED szín összetételét nem nagyon tudják betartani a gyártás folyamán. Amiről azt mondják, hogy 6500°K az vagy annyi vagy nem. Valószínű, hogy a márkásabb gyártóknak jobban lehet hinni.
Ráadásul az öregedés alatt, a színhőmérséklet is változik az újhoz képest. Ez azért van. mert fehér LED nincs. A fehér színt, 3 színből állítják elő. A 3 különböző színű LED, különböző mértékben öregszik, csökken a fényárama.

De örültem ha azt mondod hogy nem csökkent :)
Szerintem valahol 5-6 ezer órát ment eddig, és mintha már sárgásabb fénye is lenne.
Szóval lehet változott kicsit a színhőmérséklet is az öregedéssel, ahogy mondtad.
És előjöttek az algák is, amihez lehet ez is hozzájárult.
 
Régen azt mondták, ez 100.000 óra. Aztán lett 50.000 > 30.000 óra. 20.000 órát már csak a valóban tisztességes gyártók mondanak.
Az idő majd eldönti ennél a lámpánál, de szerintem valahol 10 ezerre tippelném a LED-ek élettartamát, ami kb 3 év. Én legalábbis 3 éve csináltam a lámpámat, amiben Cree Power LED-ek is vannak, amik az utóbbi időben sorban szállnak el. Napi 8 órát világítok, a LED-ek meg 90%-on mennek, 40x40-es bordára szerelve ventilátoros hűtéssel, áramgenerátoros táppal. Tehát nem egészen 9 ezer óránál tartok.
 
Jól hangzik ez a több 10-20 ezer óra, de ha kiszámolja az ember, már nem olyan sok. És nem is olyan olcsó..
 
Az idő majd eldönti ennél a lámpánál, de szerintem valahol 10 ezerre tippelném a LED-ek élettartamát, ami kb 3 év. Én legalábbis 3 éve csináltam a lámpámat, amiben Cree Power LED-ek is vannak, amik az utóbbi időben sorban szállnak el. Napi 8 órát világítok, a LED-ek meg 90%-on mennek, 40x40-es bordára szerelve ventilátoros hűtéssel, áramgenerátoros táppal. Tehát nem egészen 9 ezer óránál tartok.
... és mint köztudott, a Cree LED még mindig a csúcsminőség! Olyan brand, mint pl. akvarisztikában az ADA. A többi távolkeleti gyártó, szinte mindenben elmarad a Cree mögött. Na most, ha ez 10 ezer óra, akkor mennyi a többi???
Nagyon kiélezett a harc a piacért. Aki csak egy kicsivel is nagyobbat mer hazudni, mint a konkurencia, máris el tud adni egy pár millióval több LED-et.
Magánvéleményem, hogy a névleges áram 50%-val érdemes járatni a LED-eket. Viszont ez módosítja a színhőmérsékletet. Igazából nem tudom, ez 6500°K szentírás? Láttam videókat pro és kontra.
 
Hosszú távú tapasztalata van valakinek, aki konkrétabban meg tudná mondani mennyit csökkent a fényereje 1-2 év után, vagy hogy hány év után kellene kicserélni a szalagokat?
Az is érdekelne mennyire melegednek ezek a lámpák, erről infója valakinek?
 
Eléggé melegszenek, nekem volt kettő is.

Ha ledimmeled, mint minden más LEDes pilács, vállalható hőmérsékleten elketyeg.
 
Na szóval....
Előre szeretnék leszögezni hogy a lentebb bemutatott aki az életem első akváriuma és az életem első lámpája. Habár ha most kéne döntenem, meg mindig ezt a lámpát választanám :)
És hogy miért is, így 4 hónap elteltével, e mellett a lámpa mellett döntenék? Mindjárt megpróbálom összefüggőén elmondani :D
...
Szia!

Ha jól látom teteő alatt van az armatúra? Nem okozott gondot a pára? Műkoik még a lámpa?
Nekem is pont ekkora akvám van és potn hasonló lámpát néztem ki. Tudnál nekem segíteni?

Üdv
 
Back
Oldal tetejére