• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamorf LED

Merjek nekik előre utalni? Kiküldik rendesen? Elég jól csomagolnak, ahhoz, hogy ne egy törött, megnyomorgatott cuccot kapjak kézhez?
 
Sziasztok! Páran érdeklődtetek, hogy mik a tapasztalataim a lámpámmal bő egy év távlatából. Az ún. Extra-széles spektrumú modellről van szó, pontosabban egy 60 centis, 30W-os példány. Elmondhatom, hogy egyáltalán nem bantam meg, hogy megvettem!

A színek kellemesek: a szobában még rajta kívül kétféle hidegfehér LED szalag üzemel, egy szerintem nagyon jól eltalált darab ami egy nano paludárium fölött van, és egy enyhe zöldes beütésű, ami a garnélás/halas állványomat világítja. Ami a hatást illeti, utóbbit természetesen kézháttal veri, előbbi esetén viszont már teljesen ízlés kérdése. Leginkább talán a mögöttük levő fehér falon látszik a különbség, mert az Aquamorf ilyen lilás színű visszaverődéseket produkál a kék és piros LED-ek miatt, ami egy sima fehérnél nem jelenik meg. A zöld növények mindkettő alatt ugyanolyan ütemben nőnek és ugyanolyan egészségesek. Pirosakkal nincs még tapasztalatom, de nemsokára ki lesz az is próbálva A 60*30-as alapterületű akváriumomat középre helyezve egyébként tökéletesen és egyenletesen bevilágítja anélkül, hogy a szemembe sütne.

Technikai problémák nem voltak sem magával a lámpával sem a táppal. A lámpatest jól össze van rakva, nagyjából százszor biztosan levettem és letámasztottam a szekrény mellé, majd vissza és ennek ezidáig nyoma sincs rajta. Az alsó műanyag védőt fölöslegesnek tartottam, de mivel nem zavart különösebben, rajtahagytam és nem bantam meg, mert kapott már takarítás közben felfröccsenő víztől csobogó szűrőn át mindenféle büntetést az élettől. Itt külön megjegyezném, hogy a lámpatestre csatlakoztatott 12v-os kábel nagyon jó minőségű, rugalmas darab, jó “eséssel” (ha élhetek ilyen fessön-indösztri szakzsargonnal)—ami talán nem létfontosságú, de tőlem kap rá egy pirospontot.
Vettem hozzá egy dimmert is, azzal, hogy ha fele igaz a fényerőnek amivel reklámozták akkor is sok lesz nekem. Korábban volt róla szó, akkoriban 5400 lumen volt amit azóta mérsékeltek egy szvsz még mindig jócskán eltúlzott 3900-ra. (Ugyanakkor ha nem tévedek az ára is csökkent valamelyest.) Nos azt egy napig sem használtam, high-tech növényeshez szerintem fölösleges.

Annyit még elmondhatok mert—ez is a tapasztalat része—hogy tervezek egy 90 centis akváriumot is de arra már nagy valószínűséggel nem ilyen fog kerülni. Anyagi és esztétikai megfontolásból DIY lámpát kap, már ha megérem, hogy lássam. De ez csak a máz, akinek tetszik ahogy kinéz és az árával nincs baja, nyugodt szívvel merem ajánlani.
 
Én most kaptam kézhez a 110 centis LD4-et. Brutális fénye van. 13500 lument mondott rá kb.-ra, és van valóságalapja.
Először amikor tegnap beüzemeltem, beindult és ránéztem, olyan érzésem lett, hogy ilyet láthatnak azok is akik éppen mennek a fény felé, ha szabad ezzel a hasonlattal élnem. Megdöbbentett a fényerő. Persze ez víz nélküli élmény, a vízben biztos nem lesz ennyire agresszív a fény. Majd leírom hogy milyen.
 
Aki esetleg még kedvet érez a kipróbálásra, én szívesen kölcsön adok egy 60 cm-es verziót (a típusát nem tudom fejből). Megörököltem egy akvával, sosem használtam, így tapasztalatom sincs vele, de ha érdekel valakit előbányászom.
 
Rég óta olvasgatom itt a hozzászólásokat de még csak most regisztráltam. Tehát itt még új akvakertész vagyok.

Hát nekem van egy kis tapasztalatom ezzel a témával. Úgy 2 ével ezelőtt áttértem a LED világításra, de nem Power Ledre hanem csak sima smd, kísérleti és energia fogyasztás céljából,mert mindenhol ahol olvastam,azt írták hogy nem az igazi, mert nem tudja azt a megfelelő fényt biztosítani egy növényes akváriumhoz. Én úgy gondolom hogy nincs lehetetlen ha valamit nem ismerünk.

Az en tapasztalataim szerint a Ledeknél már nem a watt/l számit,hanem a Lumen + Kelvin Tehát mikor elkezdtem a Led világítás korszakát az egy Diversa 2 soros led , ami 780 lm/m csak hideg fehér. Azaz kb 0,20 w/l , az édes kevés egy növényes akváriumhoz, főleg hogy nincs szín spektrum .Hát ez nem tartott csak másfél hónapig. Több fórumon találkoztam az Aquamorf Led világításaival,hát utána néztem és meg is tetszet. Rendeltem egy LDX4 (1m 9720 lm, hát ez kb 2,7 w/l de ha kivesszük a kéket meg a pirosat akkor csak 1,35 w/l ) akkoriban ezek voltak az adatai, de azóta megváltoztatták, nah meg egy vezérlőt. Úgy gondoltam hogy ez maga a tökély. Utána olvastam több Led gyártónak a fény veszteségiről, átlagosan 100% üzemeltetés 5-20% csökken évente. A vezérlőt azért rendeltem hogy kordában tudjam tartani a fényt :) csak 85% használtam. Üzembe helyezéskor kíváncsiságból mértem egy Voltcraft LX 1108 mérővel. Meglepő volt az eredmény. De fél év után észre vettem hogy a növények már nem bubiznak és meg jelentek az algák, ismét mértem és elég é meglepő volt az eredmény, és ez nem jó értelemben hanem rossz,85% üzemeltetés csökkent 38% a fény. Ez fél év egy kicsit sok. Azon nyomban írtam az Aquamorfnak, és ez lett a válasz:

Tisztelt Cím!



Köszönettel vettem észrevételeit.

A fényerő csökkenés valószínűleg a tápegység meghibásodására utal, cseréjével, valószínűleg megoldható a probléma.

A vezérlőből több verzió létezik, van olyan ami a háttérvilágítást is lekapcsolja, de a háttérben gondoskodik a lámpatestek vezérléséről.

A teljes rendszert át tudjuk vizsgálni a telephelyünkön, és amennyiben szükséges garanciális javítását is elvégezzük.

A törvényi előírásoknak megfelelően, ennél a termékkörnél Önnek kell a meghibásodott berendezést a szakszervizbe juttatni, helyszíni javításra nincs lehetőség.



Erre azt kérdeztem, hogy még emlékszik hogy menyibe került a szállítás? és azt írtam hogy l******m az egész garanciát mert a szállítási költségből kicserélem a ledeket. + még a vezérlő is elfüstölt, és az a legjobb hogy akkor megy tönkre mikor nem vagy otthon , és mire haza mész addig az egész lakást beteríti az amper szag.

Hát az Aquamorfrol ennyit, elektronikai dolgokat nem szabad tőlük vásárolni. Minden olcsó s***t összeraknak és eladják drága pénzért. Egy pár héttel ezelőtt még mutattak nekem egy Aquamorfos Led lámpát ahol 1 hideg fehér led csíkon volt 3 db meleg fehér led.

Ezek után sem adtam fel a Led világítást, és vetem 3300 lm (0.,90 w/l) hideg fehér 6500K meg 3000 lm (0,80 w/l) meleg fehér 4000K led szalagot. A kék és a vörös megmaradt mert az még egy darabig bírja, meg fel is húztam egy kicsit 90% . Ez így már majdnem fél éve működik.

Az a tapasztalatom hogy nem szabad a ledeket 100% üzemeltetni mert hamar tönkre mennek, meg az sem igaz amit mondanak hogy akár 10 évig is kitartanak, hát egy növényes akváriumnál nem. Ahogy én használom, annak is max 4 évet adok és utána cserélni kell, tehát nem olyan sűrűn mint a T csöveket (évente).

A lehetetlen, valóság válhat ha megfelelő technikát használunk.
 
Ezek lettek eddig a Led világítás eredményeim:

22826566338_732aa2f4fb_o.jpgNano Led 2 by Máriusz S., on Flickr

31005012245_81a1b3d7b8_o.jpgNano Led by Máriusz S., on Flickr

30703483270_69d5a74196_o.jpg[002256] by Máriusz S., on Flickr

30888566002_e204578cbf_o.jpg[002309] by Máriusz S., on Flickr

30888567662_6b63497a03_h.jpgDSCF4212 by Máriusz S., on Flickr

31005004805_97085d17c4_h.jpgDSCF3498 by Máriusz S., on Flickr

30888566482_c3c92437d1_h.jpgDSCF3499 by Máriusz S., on Flickr

31005011725_629fd194b7_h.jpgDSCF4253 by Máriusz S., on Flickr

25369132169_210876141a_h.jpgDSCF4251 by Máriusz S., on Flickr

30916951871_0bf7757e84_h.jpgRotala Rotundifolia 3 by Máriusz S., on Flickr

22826567508_b2c547ec01_h.jpgRotala Rotundifolia 2 by Máriusz S., on Flickr

30888571872_55a8edee59_h.jpgRotala Rotundifolia by Máriusz S., on Flickr

30703489430_081f7d61e5_h.jpgDSCF4236 by Máriusz S., on Flickr
 
Én is Aquamorfot használok. Építtettem egy 110cm-es LD4-et, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Az LDX4 szerintem nem olyan jó, mert nem annyira erős az LD4-el ellentétben. Dimmelve használom, kb. 60%-on. Így nem melegszik, és nem is fog a fényerő csökkenni. A LED-eknél szerintem a titok kulcsa az, hogy kegyetlenül túl kell méretezni, és le kell kb. a felére dimmelni.
 
Az ld 4 az 4 soros fehér led, és azért annyira erős a fénye. Abból van mit levenni, de a ldx4 max 80% lehet levenni mert még ott van a kék meg a vörös.
 
Az ld 4 az 4 soros fehér led, és azért annyira erős a fénye. Abból van mit levenni, de a ldx4 max 80% lehet levenni mert még ott van a kék meg a vörös.
Az LDX4-ből ezért kell kettő. Többen is kettővel mennek és úgy már ok.
 
csak nem tudom hogy a ld 4-ben van e meleg fehér, vagy csak hideg fehér, mert ha csak hideg fehér van akkor hogy tudja előállítani a színspektrumot.
 
nekem amúgy is már mind1 az ldx4-el, mert már lecseréltem a hideg és a meleg fehéret is 3300 lm.Már nem a gyári. Egy kicsivel jobb.
 
Eszemben jutott hogy megkérdezem. Vásárolt és használ valaki TC 420 led vezérlőt, az Aquamorftol? 1 vezérlő, hány lámpát lát el és mekkorák és hány csatornát használ? És mióta?

Azért kérdezem mert már a fentiekben említettem hogy az enyém már egy ideje elfüstölt. Már a leg elején volt nekem gyanús, mikor 3-4 nap után eltűnt a kijelző, csak a fény maradt rajta, a program az ment tovább. Ha kihúztam az aljzatból és vártam egy pár másodpercet és vissza dugtam, újra volt kijelző. Az USB - rol ne is beszéljünk. A számítógép már fel sem ismerte egy idő után.

És mikor ez bekövetkezik akkor hamarosan el fog füstölni. És ez mikor keletkezik be? leg jobbkor, mikor nem vagy otthon. Mire haza érsz az egész lakást beteríti az amper szag.

Azóta rendeltem egy másikat, de nem az Aquamorftol, és majdnem a fele volt mint amennyit fizettem az Aquamorfnak, pedig ugyan az, csak nincs ráírva Aquamorf.

A boltban ahonnan vásároltam, megkérdeztem hogy mi lehettet a hiba. Azt válaszolták, lehet hogy túlterheltem.

Tehát ezért tettem fel ezt a kérdést.

Előre is köszönöm a válaszokat.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Eszemben jutott hogy megkérdezem. Vásárolt és használ valaki TC 420 led vezérlőt, az Aquamorftol? 1 vezérlő, hány lámpát lát el és mekkorák és hány csatornát használ? És mióta?

Azért kérdezem mert már a fentiekben említettem hogy az enyém már egy ideje elfüstölt. Már a leg elején volt nekem gyanús, mikor 3-4 nap után eltűnt a kijelző, csak a fény maradt rajta, a program az ment tovább. Ha kihúztam az aljzatból és vártam egy pár másodpercet és vissza dugtam, újra volt kijelző. Az USB - rol ne is beszéljünk. A számítógép már fel sem ismerte egy idő után.

És mikor ez bekövetkezik akkor hamarosan el fog füstölni. És ez mikor keletkezik be? leg jobbkor, mikor nem vagy otthon. Mire haza érsz az egész lakást beteríti az amper szag.

Azóta rendeltem egy másikat, de nem az Aquamorftol, és majdnem a fele volt mint amennyit fizettem az Aquamorfnak, pedig ugyan az, csak nincs ráírva Aquamorf.

A boltban ahonnan vásároltam, megkérdeztem hogy mi lehettet a hiba. Azt válaszolták, lehet hogy túlterheltem.

Tehát ezért tettem fel ezt a kérdést.

Előre is köszönöm a válaszokat.
A vezérlő kimeneteit egyenként max 4 A árammal lehet terhelni, ez le van írva az adatlapján, vagy legalábbis a weboldalon (lap alján). Ha nem kötöttél rá ennél többet, akkor nyilván egy hibás darabhoz jutottál.
Az én TC420-amnál is eljött az a pillanat (még vmikor a használat elején), hogy "úgy tűnik", nem ismeri fel a szgép. Legalábbis nem adja jelét csatlakoztatáskor. De ettől függetlenül ha a feltöltésre kattintok, simán feltölti rá a programot az USB-n.
 
A vezérlő kimeneteit egyenként max 4 A árammal lehet terhelni, ez le van írva az adatlapján, vagy legalábbis a weboldalon (lap alján). Ha nem kötöttél rá ennél többet, akkor nyilván egy hibás darabhoz jutottál.
Az én TC420-amnál is eljött az a pillanat (még vmikor a használat elején), hogy "úgy tűnik", nem ismeri fel a szgép. Legalábbis nem adja jelét csatlakoztatáskor. De ettől függetlenül ha a feltöltésre kattintok, simán feltölti rá a programot az USB-n.


Köszi

De a adatlapján már rég túl vagyok.

Az USB csatlakozás nekem is csinálta, de az utolsó időben már egyáltalán nem lehetett kezelni,sem óra szinkronizálás sem program feltöltés. Bármit is csináltam ezt írta ki: Device can not be found

A másik az hogy nem én raktam össze hanem az Aquamorf, mert kompletten a világítással rendeltem meg és már összerakva küldték ki.

Tehát én semmivel nem terheltem le.
 
És miért nem küldted vissza gariba?

Mert megrendeléskor 4500Ft volt a postaköltség.

Ha ezt garanciában elküldtem volna, mivel az Aquamorf azt mondta hogy nekem kell állnom, ez így +9000Ft került volna. Ennyiért már majdnem vettem egy új vezérlőt.

Nekem az Aquamorf többet ne barkácsoljon semmit. Az én véleményem rollúk S**R
 
Back
Oldal tetejére