• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

zigur

Kertész szaki
Legjobb napló
Átalakításokat tervezek a diszkoszos akváriumomnál, mivel ebben a formájában ahogy most van nem a legmegfelelőbb a diszkoszhal tartására. Mivel úgy vettem észre, hogy leginkább a nagy áramlás ami a halaimat zavarja szemezgetek az Aquamedic ezen reaktorával.
Azonban előtte szeretném, ha azok akik használják, pro és kontra leírnák tapasztalataikat róla ( valakitől azt hiszem éppen itt olvastam, hogy csobog, ami nem túl jó nekem mivel szörnyen allergiás vagyok az efféle zajokra), ha valakinek ne adj isten van róla működés közben videója azt pláne nagyon megköszönném, ha megosztaná velem.
A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel : Zigur
 
Szia!
Az max.akkor fog csobogni,ha nem megfelelő erősségű benne az áramlás,vagyis nem elég erős a külső szűrő,vagy annyi a Co2 beoldásod,hogy az már estére feltorlódik a reaktorban!Nálam 150l-hez 100bubi/sec.megy 15 órán keresztül,és 1200l/h hajtja,de így még nem alakul ki csobogás benne!
 
Nem AM reactor hanem DIY, de itt a videó: 6MQomJVisqI
Csobog, csobog, de mióta beraktam a tetejére egy kis krumplizsákot ez elmúlt, mert a bubik nem tudtak fönn összegyűlni. :)
 
inadsz said:
Nem AM reactor hanem DIY, de itt a videó: 6MQomJVisqI
Csobog, csobog, de mióta beraktam a tetejére egy kis krumplizsákot ez elmúlt, mert a bubik nem tudtak fönn összegyűlni. :)

köszi Dani!

én is gondolkodtam rajta, hogy barkácsolok egyet, de az átlátszó cső elengedhetetlen lenne amit itt Debrecenben lehetetlen találni, vagy csak én keresem rossz helyen azt nem tudom aki tud róla hol lehet kapni efféle hengert Debrecenben az se kíméljen! :D

a másik amin még gondolkodtam az Elos reaktora, srácok akik láttátok működés közben az Interzoon, mi a véleményetek róla, megvalósítható vele a rendes co2 beoldás?
REA50_2a.jpg
 
zigur said:
inadsz said:
Nem AM reactor hanem DIY, de itt a videó: 6MQomJVisqI
Csobog, csobog, de mióta beraktam a tetejére egy kis krumplizsákot ez elmúlt, mert a bubik nem tudtak fönn összegyűlni. :)

köszi Dani!

én is gondolkodtam rajta, hogy barkácsolok egyet, de az átlátszó cső elengedhetetlen lenne amit itt Debrecenben lehetetlen találni, vagy csak én keresem rossz helyen azt nem tudom aki tud róla hol lehet kapni efféle hengert Debrecenben az se kíméljen! :D

a másik amin még gondolkodtam az Elos reaktora, srácok akik láttátok működés közben az Interzoon, mi a véleményetek róla, megvalósítható vele a rendes co2 beoldás?
REA50_2a.jpg

Szerintem a reaktor legyen az akin kívül,mert így sokkal egyszerűbb a CO2-t elosztani,a visszaáramló vízzel,mint az akváriumon belül!
 
Ezt az ELOS cuccot, bevallom frankón nem tudtam hova tenni a kiállításon. Kicsit a funkció feláldozása a design oltárán esete. Abban a nagy akiban is amiben kint volt ez volt az egyetlen zavaró dolog. Szerintem minden zavaró dolgot ki kel kapni amit lehet az akiból.

Egyébként egy ilyen megoldással is az a baj, hogy nagy felület és az első pár hét után folyamatos szívás lenne a tisztán tartásából. Beoldás hatékonyságra gondolom hasonló lehet mint az Aqua Medic 500-as belső reaktora.
 
Az én AM 1000-esemet egy Eheim 2080 hajtja. Folyamatos a csobogás, és milliószám szórja tele az akit buborékokkal, tehát nem 100%-os a beoldás. Nigro mondta, hogy döntsem meg, de az sem segít. Lehet, krumplis zsák kellene pluszban valahova, de passzolom. Csodálom, hogy az eredeti töltettel alkalmatlan a 100 %-os beoldásra... :thumbdown: :(
 
atti76 said:
Az én AM 1000-esemet egy Eheim 2080 hajtja. Folyamatos a csobogás, és milliószám szórja tele az akit buborékokkal, tehát nem 100%-os a beoldás. Nigro mondta, hogy döntsem meg, de az sem segít. Lehet, krumplis zsák kellene pluszban valahova, de passzolom. Csodálom, hogy az eredeti töltettel alkalmatlan a 100 %-os beoldásra... :thumbdown: :(


Szerintem ki kellene szedned a biolabdákat és megtömni krumplis zsákkal, de egyébként igazad van, egy ilyen full extrás reaktornál el lehetne várni a 100%-os beoldást! Lehet már túl erős a szűrőd :lol:
 
hectorvti said:
atti76 said:
Az én AM 1000-esemet egy Eheim 2080 hajtja. Folyamatos a csobogás, és milliószám szórja tele az akit buborékokkal, tehát nem 100%-os a beoldás. Nigro mondta, hogy döntsem meg, de az sem segít. Lehet, krumplis zsák kellene pluszban valahova, de passzolom. Csodálom, hogy az eredeti töltettel alkalmatlan a 100 %-os beoldásra... :thumbdown: :(
Szerintem ki kellene szedned a biolabdákat és megtömni krumplis zsákkal, de egyébként igazad van, egy ilyen full extrás reaktornál el lehetne várni a 100%-os beoldást! Lehet már túl erős a szűrőd :lol:
Pont ezért nem az AM 1000-re esett a választásom anno, hanem egy másik reaktorra. Abban háló töltet van gyárilag, és csobogást egyáltalán nem hallok, maximum nap végén ha kinyitom a szekrényajtót akkor hallani valamit, de egészen halkan. Nem nagyon gyűlik össze benne a gáz, a háló egész jól megfogja. Persze ennek a kialakítása is más, így a víz áramlásában is van különbség (szerintem jobban örvénylik így, hogy oldalt érkezik és távozik a víz). És a túl erős szűrő által esetlegesen kinyomott bubikra is kínál megoldást. Sajnos Magyarországon nem beszerezhető.

Visszatérve az AM 1000-re, a töltetet szerintem is cseréld valamilyen hálóra.
 
Köszi a tanácsokat.
Egyébként a túl erős áramlás nem lehet az oka, hiszen a teljesítményét lejjebb állítva is ugyanezek a tünetek. Megpróbálom teletömni hálóval, csak a közel egy órás munkától ódzkodom...
 
Hali!
Az igazat megvallva nekem csak annyi a gondom,hogy lefogja a szűrő teljesítményét. :(
Van 2080-om, de azt brutál mód lefogta,szinte alig fojt át rajta a víz. :eek:
Áttettem egy Atmanra -1550l/h- papiron. ;)
Ezzel már sokkal jobb,de még mindig lehetne jobb a flow.Bár a 2080-n sokat segít rajta.Mert azt is használom. :D
A beoldás jó,és minimális a hangja.De ha becsukom a szekrényt nem hallani. :thumbup:
Én úgy gondolom, mindenképp olyan szűrőre kell kötni ami 1 szívós.Szerintem ez volt a gond a 2080-al.Mert a teljesítménye jó.
Mindenképp kell egy erős pumpa a szűrőben -vagy rajta-!!!
Most azon agyalok,hogy beszerzek egy bika Eheim pumpát-száraz v.vegyest,csak erős legyen,de nagyon.Majd azt kötöm a szűrővödörre és majd az dolgozik.Bár annak közel 3x annyi az áramfelhasználása. :thumbdown:
Egy ADA szűrővel biztos f....n menne,mert az az Iwaki pumpa egy állat lehet. :clap:
Kisebb akihoz -100l- még jó lehetne a 2076 is,talán.80 literhez biztos.
Mindenképp kell hozzá egy nagyon komoly pumpa teljesítmény és még egy szűrő.
Ha diszkoszoshoz akarod akkor lehet elég a 2076,DE, és itt a de.Ha a halak nem komálják a flowt,hozzá kell szoktatnod őket!
Mert ha nincs megfelelően elosztva a CO2, akkor annak fluktuáció, annak meg alga lesz a vége.

U.i.:Bocsi ha hosszúra sikerült.
 
oRphEus said:
Pont ezért nem az AM 1000-re esett a választásom anno, hanem egy másik reaktorra.

Igen régebben, már olvastam a naplódban erről a reaktorról, biztos jó lehet, majd valami tesztet rakhatnál fel, arra gondolok milyen a flow vele és nélküle, valamint a beoldásra is kíváncsi lennék :thumbup:

Én még mindig az üveg reaktoromat tesztelem, nálam jól működik, meg vagyok vele elégedve.
 
Az interzoon járva a legtöbb helyen az AM reaktort láttam beépítve vagy annak koppintását. Még a Tropica növényes akváriuma alatt is egy ilyen volt. Aki kész reaktorban gondolkodik, nagyon nincs is más elérhető alternatíva. Fura de ezen a téren nem jellemző az óriási versengés, ami már területen már már megszokott.

Ha most vennék akár az AM1000 akár Keymaker/Orpheus által belinkelt dolog is működhetne. Utóbbival talán csak az a gond, ahogy Orpheus is írta, hogy nem forgalmazzák nálunk.
Nálam is most jött el a pillanat, hogy beszerelek egy AM1000-et a nagy akvárium alá. Meglátom mennyire macerás a jól megszokott difimhez képest. Korábban a belső reaktorral csak gondom volt, azért is cseréltem difire. Persze a külső reaktor más.
 
Legalább meg tudod majd nekem mondani, hogy a biolabdák helyett mennyi krumplis zsákot használjunk... :lol:
 
atti76 said:
Legalább meg tudod majd nekem mondani, hogy a biolabdák helyett mennyi krumplis zsákot használjunk... :lol:

;) de ha nagyon lefogja a szűrőt kivágom a fenébe :lol:
Viccen kívül, ha nem tudok értelmes flow-t átpaszírozni rajta marad a difi. Jó flow, jó szűrés, jó keveréssel legalább olyan hatékony vagyok. :thumbup:
 
viktorlantos said:
atti76 said:
Legalább meg tudod majd nekem mondani, hogy a biolabdák helyett mennyi krumplis zsákot használjunk... :lol:

;) de ha nagyon lefogja a szűrőt kivágom a fenébe :lol:
Viccen kívül, ha nem tudok értelmes flow-t átpaszírozni rajta marad a difi. Jó flow, jó szűrés, jó keveréssel legalább olyan hatékony vagyok. :thumbup:


:D :D :D

occóért átveszem

:D :D :D :D :D :D :D
 
viktorlantos said:
;) de ha nagyon lefogja a szűrőt kivágom a fenébe :lol:
Viccen kívül, ha nem tudok értelmes flow-t átpaszírozni rajta marad a difi. Jó flow, jó szűrés, jó keveréssel legalább olyan hatékony vagyok. :thumbup:

Készülj fel egy legalább 40%-os teljesítmény esésre ;)
A 2073-ast felére fogta, a 2080-ast kb. 75%-ra.
Mondjuk nálam tök mindegy, mert van tartalék :cool:
 
Back
Oldal tetejére