• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

viktorlantos said:
Oksi, bocsi kicsit hosszúak a napjaim mostanság, de már értem mit írtál. :angel:

No problem! ;) :D Jó éjszakát! "egy kis pihenés után" várom a Te véleményedet is.
 
jó papp said:
ui. ui. Kollega a fentiek alapján még mindig elégségesnek tartod a + 2000-est: :?: egyébként szia.

Szia!

Szerintem elég lesz a beoldáshoz. Nálam egy 2500 lph-s szivattyú fogja a szűrőakiból felnyomni a vizet. Az ügyfélből avanzsált cimbora korábban azt javasolta, hogy ne teljes gőzzel menjen a víz felnyomása, hanem a szivattyú által nyomott víz egy része visszakeringetve a szűrőakiba (tehát adott idő alatt x mennyiség az akiba, xy a szűrőakiba), ezáltal pl. mire felmegy a víz, addig 2-3x megforog a szűrőanyag körül.
Ezt elvetném, és a felnyomó ágba lenne beiktatva a reaktor (a merev, csapokkal ellátott csövezés köze hajlékony közdarabbal, hogy könnyen ki lehessen szerelni takarításkor). Itt lehetne esetleg vmilyen bypass megoldást kialakítani.
 
atti76 said:
jó papp said:
ui. ui. Kollega a fentiek alapján még mindig elégségesnek tartod a + 2000-est: :?: egyébként szia.
Szia!
Szerintem elég lesz a beoldáshoz.

De milyen magasra kell emelni a beoldott vizet? A többit lsd. fent. Ha butaságot írtam kérem, ne hagyjatok "eltévelyedve".

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
atti76 said:
jó papp said:
ui. ui. Kollega a fentiek alapján még mindig elégségesnek tartod a + 2000-est: :?: egyébként szia.
Szia!
Szerintem elég lesz a beoldáshoz.

De milyen magasra kell emelni a beoldott vizet? A többit lsd. fent. Ha butaságot írtam kérem, ne hagyjatok "eltévelyedve".

...aki holtig tanul

Nálam kb. 140 cm. (85 a szekrény, 60 az aki)
 
atti76 said:
Nálam kb. 140 cm. (85 a szekrény, 60 az aki)

Szia!
Tehát, ugyanúgy mint nálam. A + 2000-sel így kb 300 l/h-val fogod meghajtani a reaktort. :?: Nem lesz az egy kicsit "sok" :?:
...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Szia!
Tehát, ugyanúgy mint nálam. A + 2000-sel így kb 300 l/h-val fogod meghajtani a reaktort. :?: Nem lesz az egy kicsit "sok" :?:
...aki holtig tanul

A szivattyú AM Ocean Runner, 2500 lph (ezt kapom hozzá).
Majd meglátjuk idővel, milyen lesz.
 
jó papp said:
Kíváncsi leszek rá. Drukkolok. Ezért az "árért" ;) én is kipróbálnám.

Azért nem olyan egyoldalú ez a dolog, mint amilyennek látszik ;) :)
ON
 
Ma sikerült nekem is szert tennem egy ilyen reaktorra.
Viszont az enyémen már más csatlakozó van mint a képeken, valószínűleg módosítottak rajta, mivel erre rá lehet dugni 12/16-os ill. 16/22-es csövet is.
Nyilván el kell vágnom, a 16/22-höz, hogy a belső keresztmetszet is megnőjön.

P1060484.JPG


Töltetnek sokan említették a krumplis zsákot. A kérdés hogy ezt milyen mennyiségben vagy arányban a bioballhoz képest.
Jelenleg egy fürdőpamacsot tömtem bele, most kb. fele-fele arányban van a fürdőpamacs és a bioball:

P1060485.JPG


Érdemes így hagynom, vagy cseréljem teljesen hálóra.
Kinek milyen tapasztalata van e téren.
Azt tudom, hogy az alsó részbe kell valami szilárdabb, mert amikor kipróbáltam csapon, a víz simán kinyomta a hálót a csonkon :).
 
Ha kiveszem a labdákat a víz a hálót ugyanekkora méretűre összenyomja.
Nem igazán van megtömve, labda nélkül én minimum a duplájára gondoltam.
Viszont akkor teszek az aljába kék szivacsot hogy ne nyomja át.
 
A csövezést vágd le méretre. Azt a háló mennyiséget, ami most van benne, cseréld le szúnyoghálóra. Ha esetleg átmegy rajta még így is bubi, egy kis db. (fél marék) krumplis zsákot tegyél bele. A szúnyogháló maradjon alul, mert - ellenkező esetben - az áramlás bele fogja tolni a krumplis zsákot a kiömlő részbe. Kék szivacsot ne használj, mert hamar eltömődik, és nagyon lefogja a flow-t.
A bioball pedig abszolút nem való bele ;)
 
Sziasztok, az AM1000 reaktorom légtelenítő csapja zárt állapotban is ereszt sajnos - persze nem a csőbe, hanem maga a csap; van erre a problémára valami megoldásotok? Elég lehet egy egyszerű szorítóbilincs alá a csőre? Létezik, hogy emiatt romlott a co2 beoldás, mert szinte semmit nem mutat a jelző? Talán igen, hiszen ha a víz utat talál, a gáz hamarabb... :?:
Találkozott már más is ilyen hibával, vagy én vagyok ebben az úttörő?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget. Előre!
:thumbup:
 
Nekem is ugyan ilyenem van, és még soha nem volt vele semmi gond.
Sajnállak mert nem kevés pénz egy ilyen kütyü.
 
Tollhegy said:
Sziasztok, az AM1000 reaktorom légtelenítő csapja zárt állapotban is ereszt sajnos - persze nem a csőbe, hanem maga a csap; van erre a problémára valami megoldásotok? Elég lehet egy egyszerű szorítóbilincs alá a csőre? Létezik, hogy emiatt romlott a co2 beoldás, mert szinte semmit nem mutat a jelző? Talán igen, hiszen ha a víz utat talál, a gáz hamarabb... :?:
Találkozott már más is ilyen hibával, vagy én vagyok ebben az úttörő?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget. Előre!
:thumbup:

Ha szivárog, a gáz is el tud illanni ezen a részen.
Azért a biztonság kedvéért csinálj egy kör ellenőrzést. Tegnap nekem a mágnesszelep adta meg magát. Sorban végignéztem a reduktortól indulva, hogy jön e a gáz. Húzd szét a csöveket és nézd meg minden lépcsőnél.
 
viktorlantos said:
Tollhegy said:
Sziasztok, az AM1000 reaktorom légtelenítő csapja zárt állapotban is ereszt sajnos - persze nem a csőbe, hanem maga a csap; van erre a problémára valami megoldásotok? Elég lehet egy egyszerű szorítóbilincs alá a csőre? Létezik, hogy emiatt romlott a co2 beoldás, mert szinte semmit nem mutat a jelző? Talán igen, hiszen ha a víz utat talál, a gáz hamarabb... :?:
Találkozott már más is ilyen hibával, vagy én vagyok ebben az úttörő?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget. Előre!
:thumbup:

Ha szivárog, a gáz is el tud illanni ezen a részen.
Azért a biztonság kedvéért csinálj egy kör ellenőrzést. Tegnap nekem a mágnesszelep adta meg magát. Sorban végignéztem a reduktortól indulva, hogy jön e a gáz. Húzd szét a csöveket és nézd meg minden lépcsőnél.

Ellenőrizni ezért nem kell, mert a reaktorban lévő cső végéből látom a buborékokat szállingózni - ez jó vagy rossz?
Mondjuk az szerintem biztosan nem jó, hogy CO2 gömbök vannak a szúnyoghálók között. Vagy esetleg tévedek?
:shock:
Viszont a légtelenítőcsap rendíthetetlenül szivárog. :(
Ilyenből pótalkatrész létezhet?

Köszönet a törődésért. :wave:
 
Pótalkatrész nincs, de szerintem egy csappal cserélhető lenne. Nem tűnik túlságosan bonyolult szerkezetnek. Bármilyen CO2 csap jó lehet.
 
Tollhegy said:
viktorlantos said:
Pótalkatrész nincs, de szerintem egy csappal cserélhető lenne. Nem tűnik túlságosan bonyolult szerkezetnek. Bármilyen CO2 csap jó lehet.

Milyen csapra gondolsz, ilyenekre:
http://www.greenaqua.hu/greenworks-co2-tuszelep.html
http://www.greenaqua.hu/ada-sf-v-std-ba ... zelep.html

A többi tünet akár normális is lehet?
:oops:

Igen szerintem ez működhet:
http://www.greenaqua.hu/ada-sf-v-std-ba ... zelep.html

Biztosan találnál olcsóbban valami hasonlót. Nem feltétlenül kell ezt megvenned.

A szivárgást szerintem megoldja majd, ha ez volt a bibi.
 
viktorlantos said:
Tollhegy said:
viktorlantos said:
Pótalkatrész nincs, de szerintem egy csappal cserélhető lenne. Nem tűnik túlságosan bonyolult szerkezetnek. Bármilyen CO2 csap jó lehet.

Milyen csapra gondolsz, ilyenekre:
http://www.greenaqua.hu/greenworks-co2-tuszelep.html
http://www.greenaqua.hu/ada-sf-v-std-ba ... zelep.html

A többi tünet akár normális is lehet?
:oops:

Igen szerintem ez működhet:
http://www.greenaqua.hu/ada-sf-v-std-ba ... zelep.html

Biztosan találnál olcsóbban valami hasonlót. Nem feltétlenül kell ezt megvenned.

A szivárgást szerintem megoldja majd, ha ez volt a bibi.

Szia Viktor,
pár hét eseménytelen és minden hiba nélküli működés után, ma este a reactor CO2 beömlő szelepénél kezdett szivárogni a víz... Egy picit már sok ez gyenge lelkemnek. :-/
Szerinted a Green Aqua cseréli ezt a terméket - cca. 1,5 hónapja vásároltam - vagy mi tévő legyek? Egyáltalán lehetek?
Köszönettel.
:?:
 
Back
Oldal tetejére