• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

A dolog egyszerű. A 2080-as két beszívó ága egyesíthető egy Y-al. Az Eheimes főszaki szerint ez nem jár flow-változással (ebben azért némileg kételkedem, de ő tudja, amíg ki nem próbáltam elfogadom neki) - és így elég egy-egy üveget venni a szűrőzöz és nem irdatlan mennyiségű cső lóg az akváriumban több szűrő használata esetén.
 
Az éjjel megálmodtam, és ugyanerre jutottam :) .
Az AM 1000-est egy külön szivattyúval lehetne hajtani. Y elosztóval az üveg kiömlőre csatlakoztatni. A szivattyú csak a CO2-vel együtt menne, így nappal extra flow, estére gyengébb, így a halaknak is lenne nyugalmuk.
Tehát egyik oldalt pl. 2073+szivattyú (kb. 1050-2050 lph), másik oldalt 2080 (1700 lph.). Így nappal 3750 lph, éjjel 2750 lph jutna egy 260 literes akira. Szűrőanyag 17,5 liter, ez is benne van az ajánlott 5-10%-ba.
Jól hangzik, nem? ;)
 
keymaker said:
A dolog egyszerű. A 2080-as két beszívó ága egyesíthető egy Y-al. Az Eheimes főszaki szerint ez nem jár flow-változással (ebben azért némileg kételkedem, de ő tudja, amíg ki nem próbáltam elfogadom neki) - és így elég egy-egy üveget venni a szűrőzöz és nem irdatlan mennyiségű cső lóg az akváriumban több szűrő használata esetén.

Ebben én is kételkedem, szerintem az arányok megtartása érdekében nagyobb átmérőjű szívópipa kellene, mondjuk 2x akkora mint normál esetben! :geek:
 
A probléma csak annyi, hogy a fickó hihetőnek tűnt. Megnéztem az Eheim standot, csupa jóképű, normális fazon, normális stílussal - legalább 20 db. Volt ott egy ragyás arcú, kicsit alkesz kinézetű valaki, akire dobtak egy zakót. Valamiért tudtam, hogy Ő az igazi. ;) És tényleg, akárkit kérdeztem lényegi infókról, mind rá mutogatott bőszen. Szóval nem vitatkoznék. :D
 
Nagyon érdekelne, és megoldást még nem találtam arra vajon miért csobog a reaktor?

Viktor!Amit itt írsz azt nem nagyon értem:

viktorlantos said:
Hát inkább onnan közelíteném meg, hogy a "lefojtás" azért kell, hogy a reaktorba megfelelő nyomást tudj csinálni. A maredék pedig megy az akiba közvetlen.

Alternatív megoldásként lehetne egy külön pumpára is kötni a reaktort. Ha valaki jó megoldásokat talál a témára bedobhatná ide.

Nem akkor keletkezik nagyobb nyomás, ha nagyobb a vízhozam? én anno (nagyon de nagyon régen és csak fél füllel :D ) azt hallottam fizika órán, hogy ha egy cső keresztmetszetét beszűkítjük (ez ugye megtörténik amikor a reaktorból kilép a víz a csőbe) a szűkítésnél megnő a nyomás.Minél nagyobb vízhozamnál tesszük ezt annál nagyobb lesz a keletkezett nyomás ( a mi esetünkben addig amíg a pumpa erővel bírja).
Valaki magyarázza már el ez miért működik itt másképp, mert most kaptam ajándékba egy belő reaktort és nem tudom, hogy akkor most visszafogjam a pumpát, vagy erősebb kell ahhoz, hogy rendesen beoldja a co2-t?
Jelentem tényleg hülye vagyok a fizikához! :oops:
 
Jó kérdés, de gondolom azért vannak különböző csőméretek 10-13-17-20, hogy a vízhozamot el tudják szállítani. Szóval az AM csövezése nem tud akármennyi vízhozamot átpréselni a fix csőkeresztmetszet miatt. Itt inkább a 2080 hozama és az AM teljesítménye miatt beszéltünk róla. Egy 1000-1200lph-s szűrőnél nem tünik fel annyira az elvesztett teljesítmény. De 2080-as szűrőnél nem csak az AM lefojtást érezni, hanem a fizikai korlátokat is. Mások is erről panaszkodtak külföldi fórumokon.

Viszont ha valaki megcsinál egy bypass-t és megosztja a tapasztalatokat a bypass nélüli és bypass hozammal szerintem sokan szívesen olvasnánk. ;)
 
Sziasztok!

Ma érkezett meg és hát... Bevallom kicsit féltem megvenni, soknak éreztem az ár cimkét egy "műanyag vacakért", de a doboz feltépése után már olcsónak tűnt. Szerintem nagyon jó a minősége, össze szerelése. Ami miatt a reaktor vásárlása mellett döntöttem:
- nehezen törik
- 100% a beoldása
- nem kell takarítani
- difik törése miatt ha már 1-2db összetörtél olcsóbb fajtából és megvetted a suvickoló szert meg a dobozt hozzá már majdnem egy reaktornál tartunk....

Ami miatt nem akartam itthon összedobni annak az oka az hogy nem voltam biztos abban hogy sikerül rendesen szigetelni és azt korrekt módon megvalósítani hogy szétszedhető is legyen takarítás miatt.

Kíváncsi leszek beüzemelés után hogy fog muzsikálni és kell majd vajon kiegészítésnek még egy szűrő (2075 egy ~160litres akváriumba)...

Nem kapok az AM-től részesedést, távol állnak tőlem ezek a dolgok...
 
Valakinek sikerült már valahogy leszedni a tartó lemezről azt a műanyag alkatrészt amivel az akvárium falára tudom akasztani?

Ha igen ossza meg hogy sikerült, mert nekem nem akar lejönni...
 
Elfelejtettem megosztani a bevált megoldást az AM 1000-es "kiherélése" után.
Szóval a biolabdák kikerültek.
Az új töltet alulról (kiömlőtől) felfelé:
- egy tenyérnyi műanyag szúnyogháló behajtogatva, hogy az alsó krumplis zsák ne tudja lezárni a kifolyót. Így a szúnyogháló alatt egy kb. 1 cm-es üres rész van
- egy fél ökölnyi krumplis zsák összegyűrve
- egy újabb tenyérnyi műanyag szúnyogháló
- egy újabb negyed-fél ökölnyi krumplis zsák

Így egyáltalán nem fogja le a flow-t, és a CO2 is maradéktalanul beoldódik. Meg kell még megjegyeznem, hogy a felső
szúnyogháló (a 2 darab krumplis zsákot elválasztó) szükséges, mert így nem nyomja annyira össze az áramlás a zsákokat.
Működés közben a reaktor tetején egy kb. 8 cm-es üres rész van, a bubik itt kavarognak. Lehetőség szerint függőlegesen kell elhelyezni, hogy az időnként kiszabaduló nagyobb bubik a beömlő rész közepével találkozzanak felszállás után, így az áramlás egyből megtöri-szétporlasztja azokat.
Evvel a variációval véleményem szerint egy 2073-as is 80-90%-on tud üzemelni (nálam a 2080-ra van kötve).
Remélem segíthettem...
 
Sziasztok!

Lehet hülyeséget kérdezek, de nem hagyott nyugodni...

Most üzemeltem be egy AM1000-es rekatort. És érdeklődnék, hogy abban az esetben ha a buborékszámlálót fel akarom tölteni vízzel ( ehhez le kell vennem a reaktor felé menő csövet), le kell állítanom a szűrőt? Ha nem állítom le, akkor nem fogja a CO2 csövön keresztül kinyomni a vizet? Talán van a CO2 bemenetbe viszafolyásgátló?
Vagy tegyek be 1 viszafolyásgátlót a bubiszámláló és a reaktor közé is?

Sorrend: Palack-mágnesszelep-viszafolyásgátló-buborékszámláló- reaktor- akvárium

Ramen
 
Én leveszem a bubiszámlálóról a vizet, amikor kezd a reaktorból kijönni a a víz akkor gyorsan rádugom a csövet, ha szerencséd van akkor víz jut a számlálóba, ha nem akkor még el kell játszanod. Én direktben nem szoktam tölteni a bubiszámlálót, amikor szétszedem a reaktort, és légtelenítem, akkor mindig kerül annyi víz bele hogy lássam. Most is tele van a bubiszámláló.
 
Lehúztam a csövet a bubiszámlálóról, és lás csodát beigazolódott a sejtésem. Abban a pillanatban ahogy már nem volt a CO2 csőben nyomás rögtön elkezdet spriccelni a víz. Még jó, hogy erre az esetre a másik kezemben volt a viszafolyásgátló. :)

Egyszóval beraktam még 1 viszafolyásgátlót a bubiszámláló és a reaktor közé. :twisted:
 
Üdv Mindenkinek!

Végigolvasva (ismét) a topicot nem találtam meg a kérdésemre a választ, amely a következő:

Az AM reaktorra mekkora teljesítményű vízpumpa köthető rá maximum, (az optimális beoldás érdekében) különösen a következő idézet ("Ezek szerint az 1000 l/h-nál erősebb szűrő, amit javasolnak hozzá, már túl sok is? 250gph=925 liter/óra...") fényében. Amit tervezek az egy Eheim 2000+
A reaktorba a víz az alsópolcos akiból érkezik közvetlen ezért aggódom, hogy a 1000-2000 l/h-ás teljesítmény egyrészt sok lesz. Másrészt az emelési magasság okán talán kevés. kb. 140 centis magasságba kell emelnie. (Emelési magasság: 2,3 m) :?:

A választ mint mindig előre köszönöm.

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

Végigolvasva (ismét) a topicot nem találtam meg a kérdésemre a választ, amely a következő:

Az AM reaktorra mekkora teljesítményű vízpumpa köthető rá maximum, (az optimális beoldás érdekében) különösen a következő idézet ("Ezek szerint az 1000 l/h-nál erősebb szűrő, amit javasolnak hozzá, már túl sok is? 250gph=925 liter/óra...") fényében. Amit tervezek az egy Eheim 2000+
A reaktorba a víz az alsópolcos akiból érkezik közvetlen ezért aggódom, hogy a 1000-2000 l/h-ás teljesítmény egyrészt sok lesz. Másrészt az emelési magasság okán talán kevés. kb. 140 centis magasságba kell emelnie. (Emelési magasság: 2,3 m) :?:

A választ mint mindig előre köszönöm.

...aki holtig tanul

A csőcsonkok miatt nem nagyon fog átmenni rajta több mint 1200. Bypass kell ha többet akarsz.
 
jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

Végigolvasva (ismét) a topicot nem találtam meg a kérdésemre a választ, amely a következő:

Az AM reaktorra mekkora teljesítményű vízpumpa köthető rá maximum, (az optimális beoldás érdekében) különösen a következő idézet ("Ezek szerint az 1000 l/h-nál erősebb szűrő, amit javasolnak hozzá, már túl sok is? 250gph=925 liter/óra...") fényében. Amit tervezek az egy Eheim 2000+
A reaktorba a víz az alsópolcos akiból érkezik közvetlen ezért aggódom, hogy a 1000-2000 l/h-ás teljesítmény egyrészt sok lesz. Másrészt az emelési magasság okán talán kevés. kb. 140 centis magasságba kell emelnie. (Emelési magasság: 2,3 m) :?:

A választ mint mindig előre köszönöm.

...aki holtig tanul

Ugyanígy lesz nálam is, úgyhogy jónak kell lennie... :)
Nem hiszem, hogy sok lenne, egyébként meg szabályozható a teljesítménye. A 2080-as 1700 lph-jával vígan működik, csak nem az eredeti gyári verzióban. Biolabdákkal kifújta a bubik egy részét. Most 5 cm vastag krumplis zsákkal és a fekete CO2 cső alulról felfele hajlításával minden OK.
 
Balázs iwagumija alatt 2db 2080-as van. Az egyiken reaktor a másikon nincs. A szűrőfedélnél lévő teljesítmény visszajelző 1 teljes egységgel kevesebb ott ahol reaktor is rajta van.
 
viktorlantos said:
A csőcsonkok miatt nem nagyon fog átmenni rajta több mint 1200. Bypass kell ha többet akarsz.

Köszi!

De, nem értem! Ha lehetne lassabban írj, hogy megértsem. ;) A mai napon elvégzett technikából és fizikából kettesek "gyorstalpalón" addig jutottam el, hogy ha egy Eheim compact +2000-es szivattyúval hajtom meg a reaktort maximális teljesítménnyel, (2000l/h) akkor sem tudok benne "kárt" okozni, a magasság (kb. 140 cm.) miatt ugyanis ameddig emelni akarom.Mivel e miatt (magasság) az akváriumba érkező víz mennyiség nem több kb 300 l/h-ra - eheim táblázat adat - csökken. Ebből következik, ha "fent" (akvárium) a beérkező víz ilyen "intenzitással" (gyakorlatilag nulla) érkezik, akkor az lent (alsó polc; szivattyú,) is ugyanakkora. mennyiséget jelent - 300l/h. Konklúzió minimum egy + 3000-es szivattyút kell használnom. akkor kb. 1500 l/h lesz a bemenő víz mennyisége. Ez utóbbi az igényeimnek megfelel, mert a Tunze túlfolyóból kb. ugyanilyen mennyiség érkezik a szűrőakiba. Remélem jó tanárom volt, és jól tanultam meg a leckét. :?:

A bypass (megkerülés = http://www.aquaforum.nl/cgi-bin/ultimat ... 000189;p=0) megoldást ezért nem értem,mert a javasolt Eheim 2080-as külső szűrő meghajtó kimenő ága 16/22-es, (1700l/h) ami egyezik a reaktor szűrőcső méretével. Az + 3000-é 20-as. + "800-1000 lph alatti külső szűrőteljesítmény alatt a beoldás nem megfelelő, mert a szűrő nem tudja biztosítani a reaktor működéséhez szükséges megfelelően erős áramlást." (G. A.) Ha jól értem a bypass működést az kizárólag csak annyit jelent, hogy a nyomóág teljesítményét csak részben "engedem rá" a reaktorra. Talán így kevésbé folytja le a küldő szűrő teljesítményét?!

Kérlek segíts/segítsetek hol tévedtem el?

...aki holtig tanul

Ui. a kevesebbet soha nem lehet megtoldani, a többől viszont mindig le lehet venni elv alapján lehet, hogy egy +5000-es szivattyúra (2500 l/h-tól 5000l/h-ig) lenne szükségem?
viszont ennél a megoldásnál lehet, hogy szűkítőt vagy bypass-t kell használni. mert ennek a szivattyúnak 26 mm a nyomó ága. :?: :?: :?:

ui. ui. Kollega a fentiek alapján még mindig elégségesnek tartod a + 2000-est: :?: egyébként szia.
 
Az AM reaktor csőkeresztmetszete miatt fogja meg a nagy szűrőket.

Valahol olvastam is, hogy nem tudsz rajta 1200 lph felett áttolni vizet. A bypass erre való. Hogy a felesleges víz energia ne veszteség legyen, hanem egy szabályozható ág beiktatásával a maximális teljesítményt tudd használni. Ha egyébként is épített a szűrőd ez már nem egy nagy tétel, de hidd el hasznos lesz. Főleg ha nagy pumpával akarod tekerni a rendszert.

Gyakorlatilag ezt kellene megoldanod:
http://www.aquamas.de/product_info.php/ ... 8l4eggrn42
 
viktorlantos said:
Valahol olvastam is, hogy nem tudsz rajta 1200 lph felett áttolni vizet.

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én azt írtam teljesen mindegy, hogy mennyit "enged át" a reaktor, ha az emelési magasság miatt a többszörösét "veszítem el". Anélkül, hogy reaktort kötnék rá. Ha ez az állítás igaz akkor mindegy, hogy menyit "fog" a reaktor, hiszen nem mehet át rajta több vízmennyiség mint ami "felül kijön." Az, hogy ezen felül a reaktor még mennyivel csökkenti a szivattyú teljesítményét az egy másik dolog, de szerintem a kettő együtt vizsgálandó.

...aki holtig tanul
 
Back
Oldal tetejére