• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

2028-ra terveztem rákötni, de az elmondottak alapján lehet ez eleve egy elvetélt ötlet. A 2075-re nem akarok rádobni semmit. ;)
 
viktorlantos said:
2028-ra terveztem rákötni, de az elmondottak alapján lehet ez eleve egy elvetélt ötlet. A 2075-re nem akarok rádobni semmit. ;)
Sztem ez így jó lesz, már csak azért is, mert a 2028-nak valamivel nagyobb a nyomatéka (emelési magassága: 2 m) mint a 2075-nek (1,8 m), így azt talán kevésbé fogja majd le.
 
viktorlantos said:
2028-ra terveztem rákötni, de az elmondottak alapján lehet ez eleve egy elvetélt ötlet. A 2075-re nem akarok rádobni semmit. ;)

2028-ra nem javaslom, mert nagyon lefogná.
Csak krumplis zsákkal még nem próbáltam, csak vegyesen a bioballokkal, de így is lefogta, bár árnyalatnyival jobb volt a flow (2073-al próbálva).
 
viktorlantos said:
Az interzoon járva a legtöbb helyen az AM reaktort láttam beépítve vagy annak koppintását. Még a Tropica növényes akváriuma alatt is egy ilyen volt. Aki kész reaktorban gondolkodik, nagyon nincs is más elérhető alternatíva. Fura de ezen a téren nem jellemző az óriási versengés, ami már területen már már megszokott.


Nem lenne érdemes kifejleszteni egyet?
 
Érdekes Atti76-nál a csobogás is, meg az apró bubik. Egy ügyfélnél üzemeltünk be ilyet és se apró bubik az akiban, se csobogás. (Eheim 2080-al) :wtf:

Azt vettem észre (ezt mondtam Atti76nak is), hogy akkor tud kiszabadulni belőle bubi, ha túl erős az áramlat és nem fut föl a bubi a reaktorban a tetejéig, hanem rögtön ahogy bemegy az alján a gáz, azonnal távozik is. Erre picit megdöntöttük az egész reaktort (kb 15 fokban) és onnantól jó volt.

Az Interzoon a Tropica növénydepóját egy 2075-el vitte.

67.jpg
 
A bubik (szinte egymást érve) simán felfutnak a tetejéig, a reaktor felső 2/3-án oldódnak. Reaktor hossza 27 cm, ebből az alsó 9-10 centin nem látok számottevő bubizást, nap végére a reaktor tetején 2-3 cm CO2 van felhalmozódva. Elképzelhető, hogy a tetején a beömlő víz mossa le az apróbbakat végig a reaktoron, ezért nem tudnak oldódni. Ha a tetejére tennék k.zsákot esetleg működhetne, vagy inkább az aljára? Nincs kedvem sakkozni, mert a golyókat csak csipesszel lehet kierőltetni, annyira passzentosak, kirázni lehetetlen. 3x fél órára a szűrőt sem akarnám leállítani. :cry:
A CO2 biztos nem túlzott adagolású, mert halak-garnélák vígan elvannak. Elvileg (asszem) 1000 literig lehetne használni, de szerintem kizárt.
 
Hát ez eddig nem túl biztató! akkor már lehet inkább a Dani féle megoldás lesz a nyerő, amint találok, egy vacak hengert!
valaki írta, hogy hozzá kell szoktatni a diszkoszokat a nagy flow-hoz, ez egyrészt ugye lehetetlen, másrészt az a flow amit egy külső szűrő csinál, főleg ha esőztetőn keresztül teszi azt, messze nem ugyan az, mint amit egy korallia 2-es nyom (legyen az bármilyen erős szűrő). Tehát flow alatt azt értttem ebben az esetben, hogy a viharos tengert, nem kedvelik a diszkoszok! :D
 
atti76 said:
A bubik (szinte egymást érve) simán felfutnak a tetejéig, a reaktor felső 2/3-án oldódnak. Reaktor hossza 27 cm, ebből az alsó 9-10 centin nem látok számottevő bubizást, nap végére a reaktor tetején 2-3 cm CO2 van felhalmozódva. Elképzelhető, hogy a tetején a beömlő víz mossa le az apróbbakat végig a reaktoron, ezért nem tudnak oldódni. Ha a tetejére tennék k.zsákot esetleg működhetne, vagy inkább az aljára? Nincs kedvem sakkozni, mert a golyókat csak csipesszel lehet kierőltetni, annyira passzentosak, kirázni lehetetlen. 3x fél órára a szűrőt sem akarnám leállítani. :cry:
A CO2 biztos nem túlzott adagolású, mert halak-garnélák vígan elvannak. Elvileg (asszem) 1000 literig lehetne használni, de szerintem kizárt.

A baj az, hogy a reaktornak van egy max. átáramlási sebessége. A neten azt olvasom, hogy míg a szűrőd (2080) 450gph-t tud, addig a reaktor 250gph. Ennél több nem megy át rajta. Lehet egy elágazást kellene csinálnod hozzá, hogy flow veszteség nélkül tudd használni. Ez az aquamas bypass reaktornál megoldott. Mondjuk árban is kicsit más kategória mint az AM1000: http://www.aquamas.de/products/CO2-Zube ... plett.html

A manualból:

Water inlet: The water inlet is connected to the upper hose connection of the reactor 1000 (2). For the
water supply, a separate pump (min. 1.000 l/hr , 250 gph) or the water outlet of a canister filter may
be used. A stronger circulation improves the solution of the carbon dioxide. If the circulation pump is
too strong, the reactor can be mounted in a bypass
.

Szóval, ha a pumpád túl erős a reaktort bypassal is tudod használni. ;)
 
Ezek szerint, ha jól értem, akkor a szűrőből kifolyó csövet megosztják. Majd a reaktor felé haladót 1 csap segítségével lefolytják. Ennek következtélben a flow nagy része közvetlenül az akiba megy, és csak elenyésző része hajtja meg a reaktort?
 
viktorlantos said:
A baj az, hogy a reaktornak van egy max. átáramlási sebessége. A neten azt olvasom, hogy míg a szűrőd (2080) 450gph-t tud, addig a reaktor 250gph. Ennél több nem megy át rajta. Lehet egy elágazást kellene csinálnod hozzá, hogy flow veszteség nélkül tudd használni. Ez az aquamas bypass reaktornál megoldott. Mondjuk árban is kicsit más kategória mint az AM1000: http://www.aquamas.de/products/CO2-Zube ... plett.html

A manualból:

Water inlet: The water inlet is connected to the upper hose connection of the reactor 1000 (2). For the
water supply, a separate pump (min. 1.000 l/hr , 250 gph) or the water outlet of a canister filter may
be used. A stronger circulation improves the solution of the carbon dioxide. If the circulation pump is
too strong, the reactor can be mounted in a bypass
.

Szóval, ha a pumpád túl erős a reaktort bypassal is tudod használni. ;)


Ezek szerint az 1000 l/h-nál erősebb szűrő, amit javasolnak hozzá, már túl sok is? 250gph=925 liter/óra...
 
Ramen said:
Ezek szerint, ha jól értem, akkor a szűrőből kifolyó csövet megosztják. Majd a reaktor felé haladót 1 csap segítségével lefolytják. Ennek következtélben a flow nagy része közvetlenül az akiba megy, és csak elenyésző része hajtja meg a reaktort?

Hát inkább onnan közelíteném meg, hogy a "lefojtás" azért kell, hogy a reaktorba megfelelő nyomást tudj csinálni. A maredék pedig megy az akiba közvetlen.

Alternatív megoldásként lehetne egy külön pumpára is kötni a reaktort. Ha valaki jó megoldásokat talál a témára bedobhatná ide.
 
atti76 said:
Ezek szerint az 1000 l/h-nál erősebb szűrő, amit javasolnak hozzá, már túl sok is? 250gph=925 liter/óra...

Elsősorban keringető pumpát javasolnak hozzá, de kötheted szűrőre is. Viszont látjuk, hogy ha nagy szűrőre kötöd borzalmasan lefojtja. Szal ebben az esetben kellene a bypass.
Teljesítmény visszafogó hatása lesz így is úgy is. A belső reaktort néztem anno az kb 100-150lph-t fogott vissza. Gyanítom itt is hasonló eredményre lehet számítani. De bypass rendszerrel nem veszted el a maradék párszáz lpht.
 
viktorlantos said:
Teljesítmény visszafogó hatása lesz így is úgy is. A belső reaktort néztem anno az kb 100-150lph-t fogott vissza. Gyanítom itt is hasonló eredményre lehet számítani. De bypass rendszerrel nem veszted el a maradék párszáz lpht.

Én inkább olyan min. 300 lph-t mondanék eredeti töltettel.
Egyébként az előzőekben említett probléma a 2080 teljesítményét visszavéve is jelentkezik.
 
atti76 said:
viktorlantos said:
Teljesítmény visszafogó hatása lesz így is úgy is. A belső reaktort néztem anno az kb 100-150lph-t fogott vissza. Gyanítom itt is hasonló eredményre lehet számítani. De bypass rendszerrel nem veszted el a maradék párszáz lpht.

Én inkább olyan min. 300 lph-t mondanék eredeti töltettel, érzésre.
Egyébként az előzőekben említett probléma a 2080 teljesítményét visszavéve is jelentkezik.

Ez az amit a bypassal tudnál csak megnézni a jelenlegi szűrőddel.

Egyébként semmin sem lepődök meg. Az interzoon Balázs beszélt az Aqua Medic embereivel klíma ügyben. Most nem akarok hülyeséget mondani, de valami 30-40%-át rabolják el a teljesítménynek az AM klímák.

Lehet minden ilyen flow csökkentő cucc eleve külön pumpára szerelendő. A 2080-ad minden lph-ja sokkal drágább mint egy keringető. Csak hát megint szerelni kell és valahogy szépen megoldani.... át is nézek a DIY topikba hogyan kell jól szerelni. ;)
 
viktorlantos said:
Lehet minden ilyen flow csökkentő cucc eleve külön pumpára szerelendő. A 2080-ad minden lph-ja sokkal drágább mint egy keringető. Csak hát megint szerelni kell és valahogy szépen megoldani.... át is nézek a DIY topikba hogyan kell jól szerelni. ;)

Ezek szerint, amennyiben üveg cuccokban gondolkodnék, kellene (2080-hoz) 2 beszívó-1 kif., (2073-hoz) 1 be, egy kif., (külön pumpa) 1 be, 1 kif.
Ez összesen 4 beszívó, 3 kifolyó, és ekkor még nincs is számolva a 2071...
260 bruttó literből 50 liter az üvegcucc+csövek :lolno: .
 
atti76 said:
Ezek szerint, amennyiben üveg cuccokban gondolkodnék, kellene (2080-hoz) 2 beszívó-1 kif., (2073-hoz) 1 be, egy kif., (külön pumpa) 1 be, 1 kif.
Ez összesen 4 beszívó, 3 kifolyó, és ekkor még nincs is számolva a 2071...
260 bruttó literből 50 liter az üvegcucc+csövek .

Balázs a 2db 2080-ra 4 üveget vett. Beszélt kint az Interzoon valami fő tech supportos emberrel és megdumcsizta vele hogy lehet ilyen esetben spórolni a csövezésen.

A te esetedben is csak 4 üveget használnék. A külön pumpás ágat valahogy összekötném a szűrő csövezésekkel.
 
Köszi, ha végre aktuális lesz, érdekelni fog.
Addig is Balázs nyithatna egy topicot ez ügyben ;)
:angel:
 
Back
Oldal tetejére