• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquael Maxi Kani / Ultra filter tapasztalat?

gabesz82

Kertész tanonc
Sziasztok! Használ valaki Aquael külső szűrőt? A neten elég sok video/anyag van róla, de szinte mind Orosz/Lengyel nyelven. Elvileg még csak 3éve gyártanak külső szűrőket, de ha valakinél 2éve megy gond nélkül akkor elgondolkodom rajta. Nagy tartály és szűrőanyag térfogat, kis zaj, elvileg jó anyaghasználat. Ha valakinek van tapasztala kérem ossza meg. Köszönöm
 

Attachments

  • FF722004-FE3A-4689-86E7-6EC911CF84A8.png
    FF722004-FE3A-4689-86E7-6EC911CF84A8.png
    264.2 KB · Megtekintések: 17
Sziasztok! Használ valaki Aquael külső szűrőt? A neten elég sok video/anyag van róla, de szinte mind Orosz/Lengyel nyelven. Elvileg még csak 3éve gyártanak külső szűrőket, de ha valakinél 2éve megy gond nélkül akkor elgondolkodom rajta. Nagy tartály és szűrőanyag térfogat, kis zaj, elvileg jó anyaghasználat. Ha valakinek van tapasztala kérem ossza meg. Köszönöm
Szia! Ultramax 1500-at használok 200 literhez. Kb. 2 éve megy gond nélkül. Szerintem csendes. Szekrényen kívül van. Bentre rakva aludni is lehetne mellette. Azért választottam, mert nagyon régóta használok Aquael belsőszűrőket és elpusztíthatatlanok. A csőcsatlalakozás is patent, jól leválasztható a csőcsonk, a kallantyú elforgatásakor lezár egy csapot szűrőn belül és a csőcsonk végén is. Csak tátottam a számat, amikor először kivettem belőle. 4db 1,9 literes rekesszel, plusz az előszűrő rekesz elég jó szerintem. Szóval a termék jó. Hátránya az, hogy ezeket a nagy külsőszűrőket valamiért idehaza kevesen forgalmazzák, és így a későbbi szervízelése gond is lehet. Bár... a 15 éves Aquael belsőszűrőhöz simán hoztak új rotortengelyt a veszprémi halasnál... Ha egy kicsit többen forgalmaznák, akkor valószínűleg ezekkel sem lenne gond a szervíz szempontjából. Az Eheimek kétségtelen előnye idehaza, hogy a régi darabok is alkatrészellátottak.
 
Köszönöm szépen! Én Aquael powerhead-eket használok és nagyon jók! Sajnos az Aquael külső szûrők forgalmazása itthon szinte 0, nem értem miért, az egyik legjobb ár-értékű szűrő. Pl az eheim 2076-osomba fér 6,5L szűrőanyag, a Maxi Kani 500-ba meg 11,5L (sajnos csak 42x35x53cm helyem van, igy fontos, hogy mennyi szűrőanyag fér bele ugyanakkora méretű tartályba) az ultra 1400-ba is 5x1,9L megy , de az ultramax 1500-ba is 4x1,9L. Ez az alkatrész/szervíz dolog nem tudom hogy van, ez talán az egyetlen hátránya :( ?
 
Elég jók a tapasztalatok az Aquael-lel mindenki azt mondja, de azért ők is bele futhatnak pl egy rossz koncepcióba, vagy épp csinálnak egy szuper elnyűhetetlen szűrőt, ezt sajnos csak az idő fogja eldönteni.
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: aki használ esetleg AquaEl UltraMax 1500-at meg tudná mondani, hogy a gyártó által megadott méret (szélesség 27cm, mélység 29 cm) önmagában a tartály, vagy már a fülekkel együtt értendő? Nincs tapasztalatom ezzel a szűrővel és elég kevés az infó róla, de szimpatikus és adnék neki egy esélyt :) Mindenképpen szekrényben szeretném elhelyezni, de ezekkel a méretekkel is épphogy befér sajnos.
Köszönöm szépen előre is a segítséget!
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: aki használ esetleg AquaEl UltraMax 1500-at meg tudná mondani, hogy a gyártó által megadott méret (szélesség 27cm, mélység 29 cm) önmagában a tartály, vagy már a fülekkel együtt értendő? Nincs tapasztalatom ezzel a szűrővel és elég kevés az infó róla, de szimpatikus és adnék neki egy esélyt :) Mindenképpen szekrényben szeretném elhelyezni, de ezekkel a méretekkel is épphogy befér sajnos.
Köszönöm szépen előre is a segítséget!
Fülekkel együtt. Konkrétan ennyi hely kell neki a szekrényben, hogy ki tudd venni, mozgatni tudjad. Igazából a kapaszkodó fogantyú miatt tűnik nem egyformának a szélesség és a mélység, mivel az csak oldalt van. 27cm mindkettő mérete szabadkézből.IMG_20230719_231159.jpg
 
Fülekkel együtt. Konkrétan ennyi hely kell neki a szekrényben, hogy ki tudd venni, mozgatni tudjad. Igazából a kapaszkodó fogantyú miatt tűnik nem egyformának a szélesség és a mélység, mivel az csak oldalt van. 27cm mindkettő mérete szabadkézből.View attachment 176983
Nagyon köszönöm az infót, ez jó hír! Egyedül az alkatrészek elérhetősége miatt aggódom (Tetratec van jelenleg). Amióta használod ezt a szűrőt, volt valami gond vele esetleg, megbízhatóan működik?
 
Nagyon köszönöm az infót, ez jó hír! Egyedül az alkatrészek elérhetősége miatt aggódom (Tetratec van jelenleg). Amióta használod ezt a szűrőt, volt valami gond vele esetleg, megbízhatóan működik?
4 éve. Nagyon szépen dolgozik, nem zúg, csak finoman susog. Alszunk mellette úgy, hogy nincs a szekrényben. A 2000-es nagyobb tesó dobozban várja, hogy indítsam a 250 literes üvegem. Egy tartalék rotort beszerezhetsz, ha gondolod. Nekem nincs semmi cuccom hozzá, megbízom benne. Ez a lengyel gyártó szűrővel még nem okozott nekem csalódást. Nem bonyolítják agyon a dolgokat, mégis vannak jó megoldásaik. Az alábbi szösszenet az Ultramax 2000-nek lett szentelve, a rendszer ugyanaz.
https://akvakertesz.hu/threads/balatonalmadi-voeroes-ko.8609/page-24#post-548356
 
Utoljára módosított:
4 éve. Nagyon szépen dolgozik, nem zúg, csak finoman susog. Alszunk mellette úgy, hogy nincs a szekrényben. A 2000-es nagyobb tesó dobozban várja, hogy indítsam a 250 literes üvegem. Egy tartalék rotort beszerezhetsz, ha gondolod. Nekem nincs semmi cuccom hozzá, megbízom benne. Ez a lengyel gyártó szűrővel még nem okozott nekem csalódást. Nem bonyolítják agyon a dolgokat, mégis vannak jó megoldásaink. Az alábbi szösszenet az Ultramax 2000-nek lett szentelve, a rendszer ugyanaz.
https://akvakertesz.hu/threads/balatonalmadi-voeroes-ko.8609/page-24#post-548356
Nagyon jó összeállítás! Meggyőztél a szűrő kapcsán! Azt hiszem még van a fiókban egy 25 éves AquaEl belső szűrőm, amit ha beüzemelnék még most is menne :) Idővel egy rotort és tömítéskészletet azért rendelek. A tetratec-nél nekem valahogy mindig harcolnom kellett az adapterrel, hogy ki tudjam szedni, és ezt a szűrőt jó alternatívának látom!
 
Mindenképpen szekrényben szeretném elhelyezni, de ezekkel a méretekkel is épphogy befér sajnos.
Annyit hozzátennék, hogy nálam 36cm széles helyen van az Ultramax 1500 és így kis billegetéssel épphogy ki tudom oldalra pattintani a füleket, hogy az előszűrőt kivegyem. így én a 38-40cm széles helyet javasolnám.
persze ha épphogy befér az sem tragédia, csak ki kell húzni a szekrényből néhány havonta egyszer. így is a legkényelmesebb előszűrő szerintem.
Amúgy mindenben osztom Zsolti véleményét. nálam kb egy éve megy. azt még kiemelném, hogy elképesztően halk szűrő.
 
Annyit hozzátennék, hogy nálam 36cm széles helyen van az Ultramax 1500 és így kis billegetéssel épphogy ki tudom oldalra pattintani a füleket, hogy az előszűrőt kivegyem. így én a 38-40cm széles helyet javasolnám.
persze ha épphogy befér az sem tragédia, csak ki kell húzni a szekrényből néhány havonta egyszer. így is a legkényelmesebb előszűrő szerintem.
Amúgy mindenben osztom Zsolti véleményét. nálam kb egy éve megy. azt még kiemelném, hogy elképesztően halk szűrő.
Sajnos muszáj lesz mindig kiszedni, mert 30 cm széles a bútor. A jelenlegi akváriumhoz én csináltam a szekrényt illetve a tetőt, új korában szép is és jó is volt. Egy szűrő tisztitás után későn vettem észre, hogy ereszt - ezért is akarok váltani tetratec-ről - így a bútor szépen elázott. Mindenképpen dekoratív tetőt akartam, nekem a Juwel tetszik leginkább, ezért egy teljesen új akvárium indításnál egy ilyen szettre esett a választásom. A 180 literes verziónál 3 db kb. 30 cm széles hely van, a nagyobb pedig már nem fért volna el. Jó pont, hogy hátul a két szélső nyitott, így a csövek szabadon mozoghatnak a szűrő kiszedésekor. Ahogy elkezdtem utánaolvasni a dolgoknak (olyan 5 éve csak szinten van tartva az akvárium, nem igazán foglalkoztam vele), kerestem milyen külső szűrő alternatívák vannak mostanában, de mindig az Aquael-hez jutottam vissza :) Csak nem gondoltam, hogy ekkora maga a szűrő, kategórián belül is nagyobb mint a vetélytársak - legalábbis szélességben az adatlapok szerint.
Találtam egy külföldi cikket is - nem tudom fizetett hirdetés-e - de meggyőzött :)

 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére