• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aqua Care CO2 reaktor

ßųŗŋęy

Legenda
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem,remélem jó helyre írtam.
Az első CO2-es akváriumot csináltam magamnak egy Aqua Care reaktorral és bypass ággal. A szűrő OASE Biomaster 600as.
Az akvárium most 1.5 hetes, az első két napban szép bubik voltak a növényeken, azóta viszont egyáltalán nincsenek. Az áramlás alacsonyra van állítva, a CO2 1bubi/mp. A szívó cső a felső ágon van ami elméletileg lefelé nyomja a vizet így a tölteten eloszlik a CO2 és az alsó ágon távozik.
Most érésig várjak türelmesen, vagy a gyári tölteten itt is variálni kéne?
Az akvárium mérete 100x50x40 nettó 130L. van benne,üveg be és kifolyó csővel.
 
Lehet a tápozáson kellene csavarni, ha a fényed elég.

A növények az első időszakban esetleg megelégedtek a kevesebb táppal és a CO2 miatt.

Pici foszfát, Nitrát ha ezekben szegényebb tápozást használsz.
Pl az Aquaeden (Portugál shop) ők fokozatosan emelik a CO2-t az akvárium életciklusához mérten.

Ezt a két dologot megnézném ha zavar.
 
Hát igazából csak Green Aqua Macro és Micro tápot használok, valamint Seachem flourish excelt. Nagyon nincs zselés növény benn, így nem raktam az előírt mennyiséget. Főleg, hogy nem rég olvastam arról, hogy érés alatt nem igazán jó az agyontápozás.
Csak én arra gondoltam, hogy valami nem jó a reaktoron vagy nem jól csináltam az összekötést és olyan mintha nem lenne jó a be oldás.
 
Hát igazából csak Green Aqua Macro és Micro tápot használok, valamint Seachem flourish excelt. Nagyon nincs zselés növény benn, így nem raktam az előírt mennyiséget. Főleg, hogy nem rég olvastam arról, hogy érés alatt nem igazán jó az agyontápozás.
Csak én arra gondoltam, hogy valami nem jó a reaktoron vagy nem jól csináltam az összekötést és olyan mintha nem lenne jó a be oldás.

A saját tapasztalatunk az, hogy egy reaktor akkor is sokkal jobb, mint a legtöbb diffúzor, ha nem teljes hatékonysággal üzemel.
Egyszerűen a jobb keringetés miatt. Ezért kizárnám a reaktor problémát.

De a CO2 mint olyan kíván némi finomhangolást. Kemény víz, lágy víz. Dekorok ami keményít. Felszín mozgatás, vagy akadályokkal teletűzdelt akvárium.
És ahogy írtam tápozás. A micro macro vonalon nem lesz hiány, de esetleg próbáld meg az előírt mennyiséget adni. A zselés növények egyébként több tápanyagot kívánnak az indulásnál.
A cserepesekben van tartalék akkor is ha nem tápozol az első héten.
 
Az akváriumot nem csináltam zsúfoltra, hogy a leendő halaknak legyen mozgásterük. Dekor, csak red moor fa, és megkövesedett fakő,mind ez lágyvizes akváriumban. Én se gondolnám, hogy a reaktor a rossz, csak új vagyok ezen a téren és probálom nem elrontani a dolgokat.
Köszönöm az infókat, biztos lesz még kérdésem, ha nem találnék itt róla.
 
Üdv!
Aqua care CO2 reaktorral kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Milyen üzemi nyomáson kell használni? Nem találtam róla leírást.
Ugyanúgy 2 bar-on mint egy diffúzort?
 
Back
Oldal tetejére