• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aqa Espai-Barcelona

outro

VIP kertész
Legjobb napló
Két hete volt szerencsém néhány napot Barcelonában tölteni. Ha már ott jártam gondoltam utána nézek, hogy növényes téren hogy állnak a spanyolok. Elég sűrű volt a programunk ezért végül egy boltba jutottam el ami hivatalos ADA forgalmazó. Gondoltam itt csak lesz néhány aki, amiről csattinthatok egy-két fotót. A bolt Barcelona belvárosában van egy egész kellemes kis utcában.


2013.09.13. 1298
by outro, on Flickr


A bolt hangulata és a berendezés tetszett. Igényes, egyszerű, tiszta. Egyébként ami nekem furi volt, hogy Bonsai-val is foglalkoznak. Halas boltban még nem láttam Bonsai-t. Miután kívülről bámészkodtunk kicsit, bementünk. Az egész bolt nem túl nagy, de ettől függetlenül kicsit több berendezett akváriumra számítottam. Azért nem kellett csalódnom, volt egy nagy böszme növényes Iwagumi stílusban, meg néhány kisebb. Miután szétnéztünk szerencsére odajött az egyik alkalmazott, akivel angolul jól eldumáltunk. Nagyon kedves volt és látszott, hogy tényleg hozzáértő, érdeklődőn hallgatta hogy honnan jöttünk és hogy mióta foglalkozom aquascapingel. Mutattam néhány fotót a saját akváriumomról, illetve végigbeszéltük a növényeimet. Mivel nyitásra érkeztünk az akváriumok még nem világítottak. Szerencsére a kérésünkre felnyomták a pilácsokat. Mentegetőzött, hogy sajnos elég rossz állapotban vannak a tankok mivel nyáron nem bírnak a hőség miatt az algákkal, meg persze a növényeknek sem tesz jót a 40 fok. Az akváriumok valóbban nem voltak a legjobb formában, de azért látszott, hogy igényesen vannak berendezve.

A nagy:

2013.09.13. 1283
by outro, on Flickr


2013.09.13. 1285
by outro, on Flickr

És néhány kisebb:


2013.09.13. 1290
by outro, on Flickr


2013.09.13. 1291
by outro, on Flickr


2013.09.13. 1286
by outro, on Flickr


2013.09.13. 1282
by outro, on Flickr


Ami a halas részt illeti az kimondottan csalódás volt. Csak a szokásos tucat halak voltak elérhetőek, neon, guppik, harcsák, meg néhány sügér. Semmi extra amit növényezésnél szoktunk használni.


2013.09.13. 1288
by outro, on Flickr


Összességében pozitív élmény volt a bolt. Főleg a jó fej kiszolgálás miatt. Biztos, hogy nem lehet könnyű növényezni a mediterrán vidékeken. A nyár valami halál lehet azzal az elviselhetetlen hőséggel, ami ott van. Légkondi nélkül szerintem esélytelen hogy túlvészelje egy növényes aki a hónapokig tartó 40 fokot. „Szerencsére” :wtf::whistle: ilyen gondom Hamburgban nincs…. Itt még nyáron is sokszor bekapcsolt az akváriumfűtés…:depressed:. no comment.

Azért kettő off képet engedjetek meg. Ezeket csak azért mert tetszett, meg mert végül is rákok és garnélák vannak rajta. :D La Boqueria Market. Barcelona legnagyobb gyümölcs és halpiaca. :rolleyes:


2013.09.13. 1196
by outro, on Flickr


2013.09.13. 1195
by outro, on Flickr

Vissza a témához. Engedjétek meg hogy általánosítsak kicsit. Az utóbbi években megfordultam néhány európai akvarista boltban. Főleg németországban. Az a véleményem hogy mi európaiak a növényezésnek igen csak a felszínét kapargatjuk még. Félelmetes hogy ázsiában milyen boltokról kerülnek fel képek a netre. Gondoljunk csak Talachi japán beszámolóira. Persze ezzel nincs is semmi baj. Már az is nagyon jó hogy egyáltalán vannak boltok amik foglalkoznak ilyen termékekkel.

Itt viszont egyszerűen muszáj megjegyeznem. Ez ugye a GA hivatalos fóruma, így ide ilyet írni kissé marketingszagúnak tűnik. De tényleg minden elfogultság nélkül írom (és egy kisebb személyes rálátással az európai boltokra) az amit ti fiuk otthon alkottatok tényleg egyedülálló! Egyszerűen nem találkoztam még olyan igényesen berendezett, jól karban tartott és ilyen hatalmas választékkal rendelkező bolttal mint a tiétek. Németországban sem!! Remélem hogy kitart még sokáig a lelkesedésetek! Ha igen, akkor a hazai növényes akvarisztika még sokáig szárnyalni fog. (y)
 
Nagyon szép bolt, de azt nem értem miért nem használnak akvárium klímát? Ázsiában ahol ez gond, mindenhol van.
Lehet kettővel kevesebb akvárium menne, de a többi klímázva menne egész évben és nem lenne gond. Így nem lehet eladni.
Egyébként is a vevőnek is klímát kell vennie, szóval ezt valahogy be kell mutatni :)

De a végén a terülj-terülj asztalkám elég durva. Na ott nincs nyoma problémának, tudják hogy kell eladni :)
 
Igen a klímán én is sokat gondolkodtam. Lányos zavaromban ott nem kérdeztem rá, de páromnak is rögtön az volt az első kérdése miután kifordultunk a boltból hogy akkor miért nem klímáznak..? Nem tudom, lehet a tulaj dereka nem bírja a hideget :D :D
 
Sziasztok!
Jövőhéten 3 napra elnézünk barcelonába, és ha már ott vagyunk meccsen kívül megnéznék vmi szép boltot is. Az első posztból arra következtetek, hogy van ezen kívül más bolt is. Tudnátok tippet adni, hogy hova érdemes még ilyen témában ellátogatni?
Köszi! :)
 
Szia! Én anno sajnos csak ezt az egyet találtam, de minden bizonnyal van másik növényes bolt is. De ha tényleg arra jársz és eljutsz ide akkor várunk néhány képet! :) ;)
 
Back
Oldal tetejére