• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Áprilisi Kikelet

Szella

Mágus
Sziasztok.
Mint már az Uszonyos naplójában is írtam, újra berendezem a 63 literes akváriumot.
Akvárium: 60×30×35 6 mm üveg átlátszó ragasztás
Indítás: április 8.
Szűrés: Atman cf-800
Világítás: Odyssea 2*24w+Odyssea Led 400
Táptalaj: 1l Tropica-csak oda tettem,ahova növények kerültek
Aljzat: Szat s1+s2
CO2: nagynyomású CO2 rendszer

Élőlények: egyelőre Yellow fire garnélák, később Hengeli razbórákat szeretnék(pár hólyagcsigát már kiszedtem)

Növények:
Microsorum 2 fajta
Nymphoides hydrophilla Taiwan
Cryptocoryn 6 fajta
Pogostemon helferi
Parvula
Bolbitis
Ludwigia arcuata
Hydrocotyle tripartita
Rotala colorata
Hygrophila Pinnatifida

Sikerült 16 féle növényt bezsúfolni. :)


DSC_0399_2601.JPG
 
Utoljára módosított:
Itt a növények zöme Ázsiai.
Amúgy lehet rövid napló lesz, mert egy szekrényre tettem az akváriumot, de nem biztos, hogy elbírja. Hétvégén megpróbálom átrakni az akvárium bútorra. 10kg aljzat, kb. 10 centinyi vízzel, plusz a dekoráció, össz.kb. 20 kg.
DSC_0332_2534.JPG
A cica Bolyhoska is elfáradt, de lehet inkább Bumerángnak kellett volna elnevezni.DSC_0345_2547.JPGDSC_0331_2533.JPG
 

Attachments

  • DSC_0332_2534.JPG
    DSC_0332_2534.JPG
    316 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Koszosak voltak a csövek, gondoltam szétszedem a szűrőt megnézem mi újság, de semmi gond nem volt. A csöveket kitakarítottam.
Ph 7,5, GH 7, KH 5.
Múlt héten elmentem és vettem bele halakat végre. 15 Hengeli razbórát és 2 Sziámi algaevőt. A Sziámiból az egyik másnapra kiugrott, pedig csak annyi rés van a tetőn, ahol a cső kifér. Ráadásul nem figyeltem oda és az eladó kifejlett méretű algaevőt adott. egyéb veszteség nem volt. Elég szépen fejlett fonalas alga van az akváriumba, úgyhogy leszedtem a led világítást, csak a 48 w most fent és kevesebb tápot adok. Ecsetalga is van, a nagyon algás leveleket levágtam és a parvulát is megnyírtam.
DSC_0928_3023.JPG DSC_0929_3024.JPG DSC_0930_3025.JPG DSC_0931_3026.JPG
 
Szia!

Lassan 3 hete semmi hír az akváriumról! Hogy haladnak az átrendezések?
A bucék fejlődtek valamit?
Garnélák szaporodnak ezerrel?
Halacskáid között nem volt újabb nézelődő, aki kintről is meg akarta lesni, hogy néz ki a pecója?

Híreket kérünk, és persze képeket!
 
Szia!

Lassan 3 hete semmi hír az akváriumról! Hogy haladnak az átrendezések?
A bucék fejlődtek valamit?
Garnélák szaporodnak ezerrel?
Halacskáid között nem volt újabb nézelődő, aki kintről is meg akarta lesni, hogy néz ki a pecója?

Híreket kérünk, és persze képeket!
Szia.
Köszi, hogy érdeklődsz.:)
Fonalalga és ecsetalga van,+növénydömping. Pár új fajta növényt is beültettem(jéééé, tényleg nem írtam ide). Ezek kerültek ide: Staurogyne repens
Ranunculus inundatus.
 
Köszönöm.:notworthy:
A növények szépek, egészségesek.
A flamingot, ne hagyd benőni, gyönyörű a színe, engedd érvényesülni.
Az égertoboz a sarokban olyan, mint egy nyuszifül.:LOL:

Kellene indítanod egy holland stílusú akvát, ha ennyi növénnyel tudsz bűvészkedni egyszerre, az pont illene is hozzád!:love:
 
Back
Oldal tetejére