• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Áprilisi Kikelet

Nem hagyott nyugodni a világítás. Ugyanis a 2×24w, plusz a led lámpával, buborékoztak a növények, viszont csak a 48 w-tal nem. Bepróbáltam a másik quad lámpát, csak a plant csővel, ami szintén 24w. Mintha egy kapcsoló lett volna megnyomva, a növények elkezdték az oxigén buborékok eregetését. Ez viszont már nagyon sok wattban. Sebaj, ott van még az Odyssea led 200, amit használtam a 30-as kockánál. Ráraktam az átlátszó műanyag tetőre, nemsokára ismét látható módon termelték az oxigént a növények.
Holnap ismét leszedegetem a cérna(vagy haj)algát és a fonal algát, utána majd meglátom mennyire jönnek vissza. Egyenlőre ugyanis mindig újratermelődnek. Ha továbbra is maradnak az algák, majd megint kitalálok valamit.
 
Szépen nőnek a növények, úgyhogy a tápozás elegendő. Még mindig van egy kis fonal. Egy kicsit még emelek a co2-n.
Víz értékek tegnapi vízcsere után:
ph:7, gh:7,kh:3.
DSC_0711.JPG DSC_0712.JPG DSC_0746.JPG DSC_0747.JPG

Egy szép kis anyuka.
DSC_0709m.jpg

Számomra hihetetlen, hogy a Limnophilák sok fénnyel és co2 vel, mennyivel szebbek.
DSC_0704.JPG DSC_0748.JPG
 
Nagyon szép az a Limnophila!(y) A fonal viszavonulot fújt ? Kevesebb táp, több co2 volt a megoldás?
Még van fonal, most növelem kicsit a co2-t. A dc szerint még lehet. Ha nem múlik el, akkor majd kitalálok valami mást.
Közben szedegetem a fonal algát és gyakrabban csinálok vízcserét. Ezen a héten 2x volt már.
 
Utoljára módosított:
Így jártam ma:
Elég ritkán szoktam kiszedni az Eheim skimmert az akváriumból. Most muszáj volt, mert nem a megszokott módon működött. Gondoltam biztos koszos, hát kiszedtem. Az úszó résznél és a tartály résznél is tele volt Hólyagcsigával!!!
Ezért nem működött rendesen.
Ma ismét tanultam valamit.
 
A kapott növényekből ide is tettem. Ezek: Helanthium Vesuvius, Hc (kiszedtem egy Microsoriumot annak a helyére került), Rotala bonsai.
20180802_210444.jpg

20180802_204930.jpg
Cryptocoryn purpurea
20180802_204800.jpg
Blyxa-szépen bokrosodik
20180802_204950.jpg
Ez pedig a gyökerétől etegeti az apró buborékokat-Hydrocotyle verticillata.
20180802_204741.jpg
 
Utoljára módosított:
Ritkítottam a növényeket.
Előtte-utána képek. A stem növényeket átraktam a 112 literes akváriumba. A Pinnatifidát eltettem a bal szélre-nagyon be volt árnyékolva és nem nagyon nőtt.
DSC_0025 (2).JPG DSC_0035 (2).JPG

Pár részlet fotó.
A Bonsai szépen pirosodik.
DSC_0029.JPG DSC_0030.JPG DSC_0031.JPG


Elég nagy volt a dzsungel.
DSC_0026.JPG
 
Itt még mindig van fonal alga.Leszedtem a Led lámpát, tegnaptól már csak a 2*24 w t5 lámpa világít. Buborékoznak a növények továbbra is, főleg a Rotalán és a Microsorumon látszanak szépen a kis gyöngyök.

Egyébként elöl a frontüvegnél, középen kicsike kukacokat vettem észre a talajban. Naponta többször is megcsinálom, hogy leülök az akvárium elé és az oda rendszeresített hurkapálca segítségével leszedegetem a fonalalgát. Mivel ebben az akváriumban nincsenek talajlakó halak, így a kukacokat is a hurkapálca segítségével tüntetem el. Kicsit megpiszkálom vele a felső talajréteget és a kukacokat a Hengeli razbórák elé hajtom vele. Szépen rájuk rabolnak szerencsére a kis vadászok. A Pavlovi reflex itt is működik-mikor látják a halak a hurkapálcát, már jönnek előre az üveghez. Egyre kevesebb kukacom van. (y)

38875528_1117466625071520_1074895860237598720_n.jpg 39001862_454631211685432_1559880693968797696_n.jpg
 
Utoljára módosított:
Itt még mindig van fonal alga.Leszedtem a Led lámpát, tegnaptól már csak a 2*24 w t5 lámpa világít. Buborékoznak a növények továbbra is, főleg a Rotalán és a Microsorumon látszanak szépen a kis gyöngyök.

Egyébként elöl a frontüvegnél, középen kicsike kukacokat vettem észre a talajban. Naponta többször is megcsinálom, hogy leülök az akvárium elé és az oda rendszeresített hurkapálca segítségével leszedegetem a fonalalgát. Mivel ebben az akváriumban nincsenek talajlakó halak, így a kukacokat is a hurkapálca segítségével tüntetem el. Kicsit megpiszkálom vele a felső talajréteget és a kukacokat a Hengeli razbórák elé hajtom vele. Szépen rájuk rabolnak szerencsére a kis vadászok. A Pavlovi reflex itt is működik-mikor látják a halak a hurkapálcát, már jönnek előre az üveghez. Egyre kevesebb kukacom van. (y)

View attachment 61017 View attachment 61018
Milyen kukacok laknak az aljzatban? Lehet, hogy tenyészteni is kellene eleségként?
 
Back
Oldal tetejére