• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aponogeton ulvaceus

attilaszu

Kertész szaki
Sziasztok!

Szeretnék kérdezni pár dolgot a címbéli növényről. Eléggé szerteágazik a fórum a Növények témában, de remélem, hogy lesz valakinek ötlete az alábbiakkal kapcsolatban.

Elindítottam jópár hete egy akváriumot (egész pontosan a Terraplaza napján):
112 Liter, Atman 3338 szűrővel, saját készítésű 2x24W HO T5 armatúrával 6500+4000K fénycsövekkel, Manado talaj, dragon kő, némi dekorfa.
Tápozás: 4ml Micro, 4ml Macro, 3ml easy carbo
Elővilág: 18-20 Neon, 15Amano és Úgy 20 RC.

Első körben a növényeket telepítettem be. Mikor megvettem a Terraplaza-n az Aponogeton hagymákat, gőzöm sem volt miről van szó. Azóta persze nagyon a bűvkörébe kerültem, hogy miért? Ezért:
Az első nap:
6462393581_2d98eaec84_z.jpg

Kb 7 hét után:
6462393245_c441725c5a_z.jpg


Ez a növény egyszerűen fantasztikus, és láthatóan nagyon jól érzi magát. Már 2 virága is van neki, és ennek kezdőként egy ilyen kifejezetten növényes akváriumban nagyon örülök. Amit igazából szeretnék tudni a növényről, hogy ha a másik akváriumomban is végre megcsinálom a világítást erre a T5-re, (akkor tökéletesen azonos lesz ezzel, mind technikában, mind méretben), hogy ha oda ültetek egy másik Aponogeton-t, akkor a virágok porzásával, véleményetek szerint el lehet érni valami szaporulatot? Még csak tapogatózom a növények világában, de a váratlan sikerek elvittek ebbe az irányba, és ez nagyon érdekel engem.
Lesznek még kérdéseim az akváriummal kapcsolatban, mert szeretném a növényeket is megtanulni, és jobban beleásni magam ebbe a világba.

A válaszokat előre is köszönöm! Üdv!!!
 
Soksok külföldi oldalon történő utánaolvasást követően arra jutottam, hogy a növény nem tud szaporodni saját magával, nem önbeporzó. Így mindenképpen szükségem lesz a másik akváriumba egy másikra, ha azt szeretném, hogy szaporodjanak. Szerintem gyönyörű növény, ámulatba ejt minden alkalommal, a kecsessége, és légiessége....
 
Látom jó régen volt itt poszt, és április sem éppen a múlt hónap...
Ha mégis életre kelsz, engem érdekelne: hogy sikerült megoldani az Aponogeton témát?
 
Back
Oldal tetejére