• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma hongsloi

peca_apistogramma_hongsloi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A növényes akváriumban is tartható dél-amerikai törpesügérek táborát szvsz érdemes lenne bővíteni ezzel a fajjal is, amely a norvég apisto fan-ok szerint probléma mentesen tartható ilyen jellegű medencékben is.
Egy kis "iromány" a faj kapcsán: http://rainakvarisztika.hu/bolcsoszaju-halak/hongsloi-torpesuger-hongi-apistogramma-hongsloi.html
Sajnos hazánkban, ez a mutatós kis törpesügér nem igazán szerezhető be kereskedésekből. Aki ilyen halat szeretne az forduljon bizalommal pecapeca nevű fórum társunkhoz, mivel többek között Ő hongikat is tenyészt. ;)
 
Kiváló!
Addig Mi, apistok fan-ok nem nyugszunk, amíg minden "komolyabb" bolt kínálatában nem lesz megtalálható legalább 10-12 apitogramma faj. :mrgreen:

Üdv:
Rain
 
Közben áthelyeztem Art szépségeit ebbe a topikba, hátha nem olyan jól érzik magukat a Kakaduk között. :)
 
"Kicsit" behalt ez a topik, de biztos olvassa valaki rajtam kívül is.

Egy igen érdekes és számomra nagyon meglepő tapasztalatra tettem szert a napokban. Tartok pát apistogramma fajt és elkezdtek szaporodni az újak is. Ezért a meglévő akváriumokat egy üveglappal választottam ketté úgy, hogy maradt körben néhány mm rés a víz áramlását biztosítandó. Így került egymás mellé egy 2 két hetes kakadu csapat és egy frissen leikrázott hongsloi pár. Pár nap után azt vettem észre, hogy néhány ifjonc átúszott a résen a szomszédba. Én már keresztet is vettem rájuk. Azt hittem ismerem a sügereket, és nem. Legnagyobb meglepetésemre a hím elkezdte pátyolgatni az idegen kicsiket. Annak is tanúja voltam, amikor a szájába vette és megtisztogatta, majd kiköpte, pont úgy mint az anyjuk szokta.Még a párjától is védelmezi a kicsiket. Most méh arra leszek kíváncsi mi lesz ha elúsznak a sajátjai.
 
Van valami újság erről az érdekességről? :)
Ez volt a pár első ikrázása a kicsik nem keltek ki. A kis kakaduk cca. 2 centisek már . Azóta a pár újra ikrázott, a kicsik 7-8 mm-esek. Egy 2 nappal fiatalabb apistogramma alakrina csapatal vannak közös vízben. Ez lehet, hogy nem volt jó 5let, mert a lányok elég egyformák, nem lesz könnyű szétválogatni.:)
 
Back
Oldal tetejére