• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

Arizona

Tapasztalt kertész
Tudományos név : Apistogramma cacatuoides
Magyar név: Kakadu törpesügér
Csoport: Sügérek
Származás: Dél-Amerika
Testhossz: Hím:8 cm, nőstény: 5 cm.
Természetes élőhely: Az Amazonas álló vagy lassan mozgó szakaszai, ahol az aljzaton lehullott falevelek is találhatóak.
Viselkedés: Viszonylag békés hal, de az ívási időszakban territoriális viselkedésű és agresszívvé válhat.
Táplálkozás: Lehetőleg élő eleséggel etessük, planktonnal és szúnyoglárvával.
Szaporítás: Elég könnyű.
Medence: Minimum 75 literes.
Halnépesség: 75 literre 6 hal
Dekoráció: Apró kavicsos, vagy homokos aljzat, sok növény. Búvóhelyek virágcserépből, vagy félbevágott kókuszdióból és nyílt zónák az úszáshoz.
Hőmérséklet: 24-26°C
pH: 7.
Keménység: 1-15 NK°

Megjegyzés: A hímeknél a hátúszó első pár sugara megnyút, mely a kakaduk tarajára emlékeztet - innét származik a faj magyar neve is. A nőstények alapszíne sárgás és a hasúszójuk első fele sötét-fekete színű. Számos színváltozata létezik. A Dél-amerikai társas biotóp akvárium ideális hala. Jól társítható más törpesügerekkel és pontylazacokkal, páncélosharcsákkal.

Tenyésztése egyszerű, ha a tenyészpár számára kis, 20-25 literes lágy vizes akváriumot rendezünk be. Félbevágott virágcserépbe vagy kókuszhéjba ikrázik. Az ikrák száma elérheti a 100-at is. Ikráit és a kis halakat a nőstény erősen őrzi. A 25-26 °C-os vízben 4-5 nap alatt kelnek ki az ivadékok.

102240.jpg

102242.jpg
 
Nigro akváriumában láttam ilyet, gyönyörű halak! Melletük szól az is, hogy növényes akváriumban is tarhatók. Megférnek a Ramirezikkel?
 
Key,

Ahhoz azért kell egy 100 literes akvárium legalább, ha jól tudom ezek a törpe sügérek elég területvédők ívás idején...
A másik pedig az, hogy nem biztos, hogy jól mutatnának együtt, legalábbis szerintem... :)
 
Tarthatók együtt, ramireziekkel de 100l feletti akvárium ajánlott mert a sügérekre jellemző területvédés megvan mindkettő fajnál.
A kakadu ívás idején elég agresszívvá válhat.
 
key:
én régebben tettem egy próbát. 54 literben volt 3 kakadu ( ebból 1 hím) és 3 rami. 1 rami meghalt, a többit visszavittem.
nagy akváriumban biztos jól éreznék magukat.
 
Nekem egy 300 literesben voltak Apistoknak 3 faja. Igazából elvoltak, de a lokális agressziók igen csak érvényesültek. A trükk a következő. Egy nagyobb akváriumban elvannak simán, de viszonylag sok egyedet kell együtt tartani, hogy az agresszió ne bizonyos példányokra koncentrálódjon. Általánosságban, ezek lennénk mi, bármilyen akváriumról is legyen szó, egy pár ajánlott belőlük, ahogy Nigro barátunknál is van, volt, lesz? :) A pillangó sügerekkel is pont ugyanez a helyzet.
 
Bizony nálam egy pár van egy 200-asban, akik nagyon is jól érzik magukat. Két hímmel indítottam, de az egyik némi háború után a szűrő kifolyó csővéhez költözött. Nem lehetett neki ott kellemes, kiköltözött hát a 200-as akiból :)
Gyönyörű sügerek és vidáman tartható növényesben.
Azt szokták mondani, hogy érdemes vagy egy párt, vagy sokat tartani belőlük, mert akkor megoszlik az agresszió.

Hím:

30-wm.jpg


Nőstény

kakdulany21.jpg




Itt írtam pár sort róluk.
 
Tegnap beszereztem egy párt belőlük a nagy akváriumba. Egyenlőre még szokják a helyet így nem tudtam lencsevégre kapni őket. De nagyon szééééééépek. ;)
 
Sügérőrület! :D Aztán nem ám hirtelen sügeres fórum lesz az Akvakertészből... :D
 
Mióta Nigro akijában láttam őket, azóta kacérkodok a gondolattal, hogy nekem is lesznek. A garnélák mennyire vannak biztonságban tőlük értem ezt arra, hogy célirányú vadászatot nem rendeznek ellenük? Ha csak nagy ritkán odacsípnek nekik, mert éppen a közelükben vannak az nem baj, csak hajtóvadászatot nem szeretnék látni. Vörös neonokkal, hogy jönnek ki?

Amúgy gratula az új lakókhoz Viktor, biztos gyönyörűek! :clap:
 
Nekem is volt egy pár, semmilyen agresszív viselkedést nem tapasztaltam náluk, még a garnikkal szemben sem.
Egyébként tényleg a legszebb édesvizi halak egyike :)
 
N-dee said:
Mióta Nigro akijában láttam őket, azóta kacérkodok a gondolattal, hogy nekem is lesznek. A garnélák mennyire vannak biztonságban tőlük értem ezt arra, hogy célirányú vadászatot nem rendeznek ellenük? Ha csak nagy ritkán odacsípnek nekik, mert éppen a közelükben vannak az nem baj, csak hajtóvadászatot nem szeretnék látni. Vörös neonokkal, hogy jönnek ki?

Amúgy gratula az új lakókhoz Viktor, biztos gyönyörűek! :clap:

Köszi ;) Nagyon szépek még ismerkednek csak a környezettel, meg a sok hallal ami körbeveszi őket ;)
Nigronál látva amanot tuti nem támad, egész kicsi garnélát azért lehet nem tennék mellé.
 
Őfelsége előjött pár fotó erejéig. Megvárta míg az amatőr fotográfus hozza a fényképezőt, kézzel ráhangol, beállít, kattogtat párat, és amikor befejezte a fotózást és reménytelenné vált új képek készítése tovaúszott.
Most már értem Nigro miért mondta korábban hogy "pózőr" :lol:

4309264162_47d81e2177.jpg

4308525825_fee5f2daac.jpg

az üvegfalon lévő pontalga miatt most kérek elnézést mindenkitől. mata előtt vagyok ;)
 
Nagyon szép :!:

Nigro képei óta játszadozom a gondolattal hogy kellene nekemis egy pár!

Most, hogy megint látom ezeket a szép képeket, meg írtátok hogy nem balhésak és a garnikat sem bántják tuti hogy beszerzek majd egy párat hamarosan induló új akimba!
 
Régóta szemezek én is velük,nagyon tetszenek.Tud valaki segíteni,hogy pesten hol lehetne hozzájutni,és kb.milyen árfekvésben?
 
Szia!

Én a soroksári BuyWay-ban lévö Galapagosban vettem egy párt. Az árára sajnos nem emlékszem...
Nagyon barátságos halak. Föleg a hím. Ha meglát valakit az akvárium közelében, egyböl odaúszik.
 
Back
Oldal tetejére