• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

Képzeljétek...... a hím kakadum eszi a pici RedCherry-ket... újak a sügerek az akiban. Mit tehetek? Csak nagyritkán eszik haltápot. Eddig 1 garnélát kapott be a szemem láttára de gondolom akkor ebből él. :)
 
Ne bántsd, csak teszi a dolgát,a garnéla jobb mint a táp. :mrgreen: Imádom a sügéreket ,de sajnos tudomásul kell venni,hogy nem minden állattal társíthatók.Tedd lapátra a garnikat.R ;)
 
robokuty said:
Ne bántsd, csak teszi a dolgát,a garnéla jobb mint a táp. :mrgreen: Imádom a sügéreket ,de sajnos tudomásul kell venni,hogy nem minden állattal társíthatók.Tedd lapátra a garnikat.R ;)


Rossz válasz... :D Rengetegen tartják együtt a közismerten garnikkal és halakkal társítható szelíd Kakadu Törpesügéreket. Ugye? :D
 
Ha elfogynak a kicsik, jöhetnek a nagyok ,nálam a kifejlett red cherryket 30dbot, két nap alatt bepuszilták ,de legyen úgy ahogy te mondod.
 
robokuty said:
Ha elfogynak a kicsik, jöhetnek a nagyok ,nálam a kifejlett red cherryket 30dbot, két nap alatt bepuszilták ,de legyen úgy ahogy te mondod.
Igazad van. Elnézést.... Pedig annyi növényes akiban láttam Kakadukat akkor ezek szerint azokban nem voltak garnélák.Bocsánat.!!!:)
 
Én csak az enyémekről írtam,amik hasolóan viselkedtek mint reconé,de az igaz ,hogy látni hasonló társítást is ami működik.Az én medencémben is előfordul néhány érdekes dolog, ami elvileg nem működik,ilyen a természet nem törődik a szabályokkal és nem lehet beskatulyázni. :silent:
 
Az első hozzászóláshoz szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy szerintem csak nagyobb medencében (kb. >100l) társítható más törpesügérekkel, illetve bővíthető a létszám, továbbá szegény cory-k is megszenvedik, ha épp szaporodtak. Érdemes Rain cikkét elolvasni az Akvárium Magazinban, ő is így látja.
A 20 literes szaporító medence nekem kicsinek tűnik, de lehet, hogy működik.
Talán még annyit, hogy szigorúan véve nem szájköltő.
 
Üdvözletem,

kakadu ifjú hölgy leikrázott, két nap mulva az ikrák eltunezgettek, a sugér lány borzalmasan felfúvódott ... előszőr arra gondoltam talán megette az ikrákat és kapott valami bélgyuladást, két napja nem etetem de semmit sem javul. Színeit szépen tartja, le van lassulva, pikelyek borzoltak. Semmilyen fertőzés nem volt korában és nagyon fiatal. Többi halnál sem látok rendelleneséget. Mivel elég kétségbeelytő a hasa nagyon meg vagyok ilyedve. Van valami tippetek ezt mi okozhatja és hogy lehetne kezelni... ha lehet egyáltalán...
 
Ha csak a tüneteket néznénk, akkor hasvízkórra gyanakodnék a puffadás és borzolt pikkelyek miatt, de ez a betegség inkább bőrbetegségek kísérőjeként szokott jelentkezni.Ha a szem is kidülled akkor már gyanús. :( Bár Te azt írod nem volt semmilyen fertőzés.
Ha csak fel lenne puffadva, akkor lehetne akár bélgyulladás, vagy túletetés.
De szerintem lesz aki okosabbat tud neked mondani.
 
Onedin said:
Üdvözletem,

kakadu ifjú hölgy leikrázott, két nap mulva az ikrák eltunezgettek, a sugér lány borzalmasan felfúvódott ... előszőr arra gondoltam talán megette az ikrákat és kapott valami bélgyuladást, két napja nem etetem de semmit sem javul. Színeit szépen tartja, le van lassulva, pikelyek borzoltak. Semmilyen fertőzés nem volt korában és nagyon fiatal. Többi halnál sem látok rendelleneséget. Mivel elég kétségbeelytő a hasa nagyon meg vagyok ilyedve. Van valami tippetek ezt mi okozhatja és hogy lehetne kezelni... ha lehet egyáltalán...

Esetleg a szeme is ki van dülledve?
 
debidevil10 said:
Onedin said:
Üdvözletem,

kakadu ifjú hölgy leikrázott, két nap mulva az ikrák eltunezgettek, a sugér lány borzalmasan felfúvódott ... előszőr arra gondoltam talán megette az ikrákat és kapott valami bélgyuladást, két napja nem etetem de semmit sem javul. Színeit szépen tartja, le van lassulva, pikelyek borzoltak. Semmilyen fertőzés nem volt korában és nagyon fiatal. Többi halnál sem látok rendelleneséget. Mivel elég kétségbeelytő a hasa nagyon meg vagyok ilyedve. Van valami tippetek ezt mi okozhatja és hogy lehetne kezelni... ha lehet egyáltalán...

Esetleg a szeme is ki van dülledve?

a szeme nem tunik dulledtnek (bar kezdo vagyok tévedhetek de nekem olyannak tunik mint eddig), nézegettem a hasvízkort nem e az, de a hihetetlen pufadáson és pikelyborzolódáson kívul más nincs meg belőle, tehát színei rendben vannak, ha kajat berakok akkor eszeget bár jóval kevesbbé mint eddig... végbele tájéka ránézésre rendben, talán egyik oldalan mintha egy hámlás ilyen fehér darabb lenne de az alatt is rendbe van a szine ami most erőteljes sárga, szombaton ikrázott... ... ha már előtte is beteg lett volna akkor is leikrázhat?... még annyit hogy közvetlenül ikrázás előtt is nagy volt a hasa de az nem tünt ilyen vészesnek. ikrázás utan lefogyott es ugy is volt két napig, ma, tegnap, borzalmas kövér tegnap előtt kevesbbé akkor kezdődött...
 
Onedin said:
debidevil10 said:
Onedin said:
Üdvözletem,

kakadu ifjú hölgy leikrázott, két nap mulva az ikrák eltunezgettek, a sugér lány borzalmasan felfúvódott ... előszőr arra gondoltam talán megette az ikrákat és kapott valami bélgyuladást, két napja nem etetem de semmit sem javul. Színeit szépen tartja, le van lassulva, pikelyek borzoltak. Semmilyen fertőzés nem volt korában és nagyon fiatal. Többi halnál sem látok rendelleneséget. Mivel elég kétségbeelytő a hasa nagyon meg vagyok ilyedve. Van valami tippetek ezt mi okozhatja és hogy lehetne kezelni... ha lehet egyáltalán...

Esetleg a szeme is ki van dülledve?

a szeme nem tunik dulledtnek (bar kezdo vagyok tévedhetek de nekem olyannak tunik mint eddig), nézegettem a hasvízkort nem e az, de a hihetetlen pufadáson és pikelyborzolódáson kívul más nincs meg belőle, tehát színei rendben vannak, ha kajat berakok akkor eszeget bár jóval kevesbbé mint eddig... végbele tájéka ránézésre rendben, talán egyik oldalan mintha egy hámlás ilyen fehér darabb lenne de az alatt is rendbe van a szine ami most erőteljes sárga, szombaton ikrázott... ... ha már előtte is beteg lett volna akkor is leikrázhat?... még annyit hogy közvetlenül ikrázás előtt is nagy volt a hasa de az nem tünt ilyen vészesnek. ikrázás utan lefogyott es ugy is volt két napig, ma, tegnap, borzalmas kövér tegnap előtt kevesbbé akkor kezdődött...

Hát, én is a hasvízkórra tippelnék!Nem lehetséges, hogy még kezdeti stádiumban van?
Én se vagyok még nagyon benne a témában sajnos, hátha jön egy haldoktor! :(
 
Back
Oldal tetejére