• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

zsotyi said:
Régóta szemezek én is velük,nagyon tetszenek.Tud valaki segíteni,hogy pesten hol lehetne hozzájutni,és kb.milyen árfekvésben?

én az aquapetben vettem. ez is soroksár, esetleg ha a másikat próbálod ezt is megnézheted. nagyon sok kakadu volt. árban most nem vágom mennyi volt nem olcsó halak. talán 700-1000ft
viszonyt tényleg gyönyörű és tuti találsz. ugyanitt vettem egy marék galaxy razbórát is ;)

art nagyon szépek ;)
 
köszönik a halak ;)

többször is leikráztak már, csak reggelre eltűntek az ikrák. az ancik szerintem összeszedik őket éjszaka : /
most levittem a víz pH-ját egy kicsit, tehát most eléggé hangulatba jöttek ;)
 
Na, ma szert tettem én is 4 porontyra ezekből a gyönyörűségekből. Elvileg 2 fiú és 2 lány, hosszú távon majd csak egy párt szeretnék megtartani belőlük, de egyelőre nekem kisebb nehézségekbe ütközik még a nemek közti különbség megállapítása :crazy: , mert nagyon aprók, kb. 2-2,5cm nagyságúak. Ha majd jobban szembetűnőek lesznek számomra is a különbségek, akkor majd szétválasztom a bandát. Harc egyelőre nincsen. Együtt, békésen elmolyol a kis csapat az akiban. Amin meglepődtem, hogy a behelyezést követően, szinte azonnal birtokba vették az akváriumot és azóta is úgy viselkednek, mint akik világ életükben itt laktak :) Nagyon pofás kis jószágok!

6713241_443b10e063605dfa5180bd7e6297893e_m.jpg

6713253_8af8da3046db24767ce3c704744742ad_m.jpg

6713223_740831310fcdca61a758911d16468ba9_m.jpg
 
N-dee said:
Na, ma szert tettem én is 4 porontyra ezekből a gyönyörűségekből. Elvileg 2 fiú és 2 lány, hosszú távon majd csak egy párt szeretnék megtartani belőlük, de egyelőre nekem kisebb nehézségekbe ütközik még a nemek közti különbség megállapítása :crazy: , mert nagyon aprók, kb. 2-2,5cm nagyságúak. Ha majd jobban szembetűnőek lesznek számomra is a különbségek, akkor majd szétválasztom a bandát. Harc egyelőre nincsen. Együtt, békésen elmolyol a kis csapat az akiban. Amin meglepődtem, hogy a behelyezést követően, szinte azonnal birtokba vették az akváriumot és azóta is úgy viselkednek, mint akik világ életükben itt laktak :) Nagyon pofás kis jószágok!

Nagyon szépek! :clap:
Én is alig várom, hogy berendezzem az akit, és az első lakók biztos kakaduk lesznek.
 
Szépek gratu. Tényleg teljesen más a habitusuk mint a legtöbb halnak amit tartunk. Nagyon bírom őket én is. :thumbup:
 
Sziasztok !

Végigböngészve ezt a topic-ot, nem bírtam ellenállni a kísértésnek, hogy feltegyek én is egy fotót (a minőségéért elnézést kérek ,ui. kompkat gépem van csak) egyik kedvenc kakadu hímemről.
cacatuoides_3xred_him_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Na jó kedvet kaptam, hogy befotózzam őfelségét. Sajnos a minőség nem túl acélos, gyorsba kellett, de épp elkaptam egy pózt ;)

4386691913_bcaaef71ea_o.jpg
 
Viktor , elcsípted a megfelelő pillanatot!:)
patzu : 60 liter már perfekt nekik (1 párnak).
 
Wow :shock: De nagyon gyönyörű, ezentúl én is adával tápozok :lol: Nekem is kell :)
 
Tökre bírom, hogy egész máshogy úszik, lebeg, vadászik mint a halak többsége. Ha végre lesz valami rendes videós cuccom megörökítek majd egy reggeli etetést. Az frenetikus szokott lenni. ;)
 
Az vajon mitől lehet, hogy néha nekiáll a széndioxid buborékokat dézsmálni, a diffi fölött? :wtf: :crazy: :)
 
Gyerekek pánik van! :shock:
Ma a hölgyet láttam úszkálni egy kis csapat apró sügivel. Sétáltatja őket a gyepen stb ;) Bár örülünk neki, de mégsem akarok egy szakajtó sügit az ADA versenyre készülő akimmal. ;)
Azt hittem, hogy a társasban nem lesz lehetőségük utódokat nevelni. Erre most kiderül, hogy mégis?

Mennyire biztos hogy megmaradnak a kicsik?
 
Szerintem ha már úszkálnak is az esély több mint 90%. Nekem is volt pár hónapja vérengző szumik melett keltek ki észrevétlenül. Anya apa együtt védte a csapatot mikor észrevettem (kirohonasaikból) Elég gazos volt már akkoriban is az akim, úgyhogy válogathattak a búvóhelyek között. Utánna átraktam öket kis akiba a kókuszhélyal együtt amiben kikeltek az (csak) anyucival együtt. Az anya mindig összeszedegette a csavargó lurkókat a szájával. Meg olyan rendes volt, hogy mikor kaját kapott megmammálta a kicsiknek és odaköpte közéjük...
Sajnos a hím azóta beteg lett és elpusztult, pedig ritka szép volt, olyami mint nigrónak is volt a régi akváriumában. Csak két szín volt rajta a rikító narancsuszony és mélykék test.
A nanodban nevelhetnéd őket társasban veszélyes szép lassan le fog csökkenni a létszám.
 
Back
Oldal tetejére