• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apám emlékére!

Sziasztok!
Mind két megoldás működhet.
A gyári bekötésnek kéne lennie a megfelelőnek, de az csak egy gyenge szűrő esetében vagy bypass használatával fog megfelelően működni.
1 Ha alul van a co2 csatlakozás akkor ugye a co2 buborék felfele mozogna, a felette lévő műanyag valamik feladata lenne, hogy felaprózza a buborékot míg felér és így hozzásegítve a vízbeoldódást. Ha nagy a szűrő teljesítménye a buborékot egyből elviszi a vízáramlat és akkor köpködi a nyomágon a buborékokat.
2 Ha felül van a co2 beoldás akkor valamivel nehezebben oldódik be hisz fent jobban összegyűlik a gáz és nehezebben viszi el a vízáramlat. Ha nagy teljesítményű a szűrő és nincs Bypass akkor ezt ajánlanám.

Érdemes használni a bypass ágat de azt meg macera megfelelően beállítani hogy kellően hatékony legyen. ( Én mindig megpróbálok mindent egy fél szekrénybe bematekolni és sok helyet foglal, pláne hogy ne törjenek meg a csövek.)
 
Sziasztok!
Mind két megoldás működhet.
A gyári bekötésnek kéne lennie a megfelelőnek, de az csak egy gyenge szűrő esetében vagy bypass használatával fog megfelelően működni.
1 Ha alul van a co2 csatlakozás akkor ugye a co2 buborék felfele mozogna, a felette lévő műanyag valamik feladata lenne, hogy felaprózza a buborékot míg felér és így hozzásegítve a vízbeoldódást. Ha nagy a szűrő teljesítménye a buborékot egyből elviszi a vízáramlat és akkor köpködi a nyomágon a buborékokat.
2 Ha felül van a co2 beoldás akkor valamivel nehezebben oldódik be hisz fent jobban összegyűlik a gáz és nehezebben viszi el a vízáramlat. Ha nagy teljesítményű a szűrő és nincs Bypass akkor ezt ajánlanám.

Érdemes használni a bypass ágat de azt meg macera megfelelően beállítani hogy kellően hatékony legyen. ( Én mindig megpróbálok mindent egy fél szekrénybe bematekolni és sok helyet foglal, pláne hogy ne törjenek meg a csövek.)
Wow! Akkor @Álló Gábor végülis mindenkinek igaza volt. ;)

@Matyi tehát ha jól értem akkor az a helyzet, hogy ha jönnek bubik az akvába akkor érdemes fordítva, kvázi fejjel lefelé kötni a reaktort? Ebben az esetben erős a szűrő maga?

Nekem bypass nélkül durván tolta a bubikat befelé a szűrő, ám félig elzárt - vagy nyitott - bypass mellett teljesen beoldódik minden. Szóval mondhatni eltaláltam - véletlen - a megfelelő pizíciót?

Azért örülök, hogy ezt tisztáztuk! Ma is tanultam valamit :)
 
Nem olvastam el minden hozzászólást, lehet valaki már írta... A reaktor összeszerelésétől függetlenül minden palack csere után érdemes átnézni szivárgásvizsgálóval az egész rendszert. Elég fura helyeken is szépen el tud szökni a palack tartalma.
 
Ez a hónap nem az én hónapom.... vagy évem, nem tudom.
Kezdődött a Co2 problémákkal, részben megoldódott. Ez a csodás 180l.-es akva meg haldoklik. A héten 2 nap alatt 5 kék neon halam pusztult el, mindenki más jól van. Az okát nem értem mert a vízparaméterek "rendben vannak". Lehet 3év volt az életkoruk. Aztán a minap látom, hogy elég sápadt a víz arra gondoltam romlik a lámpa. De nem, iszonyatosan ködös a vizem úgyhogy valami nagyon nem stimmel. Ma volt a heti vízcsere, de nem sokat változott. Nem is raktam bele most baci serkentőt ha esetleg az lenne, hogy túladagolás.
Aztán én marha teljes RO szűrő cserét csináltam... az előszűrőt amúgy is kellett a membrán 2éves de bírta volna még. De mindenhol írva van, persze lehet tovább is használni, de érdemes 2 évente cserélni. Holt tudatlan vagyok a témában, mert csak megvettem és had szóljon. A szűrök cseréjéről van fogalmam így másba nem ástam bele magam. A készülék GA-s és furcsa is volt, hogy már ne olyan membránt kaptam ami volt. Az eredménye az, hogy totál lelasította a megszokott rutint. Ugyan is az új membrán majdnem hogy 50%-os csökkenést produkál. Nem gondoltam. hogy membránok között ekkora eltérés van. 8óra alatt megvolt a 3 akváriumra való adag, nekem az nem fér bele, hogy 13órát várjak ugyan annyi mennyiségre.
Most felhajtottam a neten ugyan azt a márkát amit használtam, annyi, hogy nem 50GPDs mert azt nem lehet kapni, se 75GPDst... így 100as lesz. Ami meg most van az a D&D megy a kukába.
Na szóval megérett az akva az újjáépítésre törekszem arra, hogy mihamarabb össze tudjam szedni a hozzávalókat.
 
Megcsináltam a teszteket. Annak ellenére, hogy nem vagyok boldog tőle, a membrán méretéhez hozza a hozamot amit kell... vagy is a 190l/nap-ot. De boldog azért nem vagyok, mert az előző membrán ezek szerint túlszárnyalta ezt ugyanekkora mérettel.
Minden áramlásszabályzóval 10 percet mértem, így könnyen számólható a hozam. A víz már hidegebb, de a másik membránnal hidegebb vízzel is csinált nekem annyi vizet 8 óra alatt, hogy 3 akvát tudtam cserélni.

Membrán 50 GPD

Öblítőszelepes áramlásszabályzó 300
-as
TDS: 013 ppm
VÍZ HŐFOK: 19,6

RO víz: 1,2l
Technikai víz: 3,2l

----------------------------------------------------------------

Öblítőszelepes áramlásszabályzó 450-es
TDS: 013 ppm
VÍZ HŐFOK: 19,6

RO víz: 1,1l
Technikai víz: 5l

---------------------------------------------------------------

Állítható áramlásszabályzó - precíziós fojtószelep
TDS: 015 ppm
VÍZ HŐFOK: 19,6

RO víz: 1,2l
Technikai víz: 2,6l
( ezt addig tekergettem és állítgattam amíg a legjobban folyt a szűrt víz...)
--------------------------------------------------------------------------------
Ha ezekkel az értékekkel számolok, akkor sajnos nincs meg a 8 óra alatt kapott 140l-em, így ezt a membránt lecserélem. Bár nem kaptam olyan 50 GPD-set amim volt, de 100 GPD-set igen... úgyhogy az lesz.
 
Megtörtént a membrán csere. a márkáját rosszul írtam... nem D&D hanem PurePro. A teszt ismételten 10 perc volt.

Membrán Pentair TLC-100 GPD

Állítható áramlásszabályzó - precíziós fojtószelep

TDS: 008ppm
VÍZ HŐFOK: 18,6

RO víz: 3,3l
Technikai víz:
10l

-------------------------------------------------------------
Ez volt az első teszt. A hozammal elégedett vagyok viszont az elfolyó víz extrém sok... így állítgattam még a szelepen.

Állítható áramlásszabályzó - precíziós fojtószelep
TDS: 016ppm
VÍZ HŐFOK: 18,6

RO víz: 3,1l
Technikai víz:
2,5l

-------------------------------------------------------------
Na másodikra már jobban tetszik, úgyhogy így marad. Bár a TDS magasabb, de lehet ha bejáratódik lejjebb megy.... 1 órát nyomattam, holnap dobok rá megint 1-et.
 
Viszont akadt egy kis problémám a precíziós szeleppel... a bal oldali csatlakozás könnyezik. Rögzítőgyűrűt nem lehet rátenni. Legalább is próbáltam de akkor majdnem, hogy folyt. ötlete van rá valakinek?
A rögzítőgyűrűt ugye víznyomás nélkül próbáltad?
 
Hurrá.... megint gondom van a vízgyártással. Fele annyi a hozam mint ami kellene. 1fokkal hidegebb a víz azt nem hiszem, hogy ez miatt. Évek alatt nem tapasztaltam ilyet.
A 016ppm-es víz is most 040ppm-es. A héten volt a házban valami vízes karbantartás... lehetséges, hogy mondjuk a membránházban dugulás lenne?
 
Back
Oldal tetejére