• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apám emlékére!

Ha a kefe nem működik, kipróbálhatod az alternatív kefe nélküli módszert. Egy kis vizet és homokot (vagy apró kavicsot) teszel az üveg csőbe és hagyod, hogy a homok a mozgatással elvégezze a melót.
Én hipó alapú domestosal szoktam üveget pucolni, de ez is jó ötlet.
 
Én értettem. 😉Gitárhúr, a végére kötve kicsike rongy, (vagy szivacsdarab) többször áthúzod Flórasepttel, vagy amivel szoktad. Javaslom a klasszikus gitár mély húrjait erre a célra, mivel ezek olyanok, ahol a dródszál körkörös fonással vastagított. (Jobban kíméli az üveget.) Kissé "sufnituning", de működik és Pesten nem lehet gond a gitárhúr beszerzése... ("A" , vagy "E" húr a klasszikus gitáron) 🙂
Barkácsoltam én már házilag nem egyszer, de nem igazán váltak be. De mondom, nem problémázom ezen, ha nem lesz jó csere GAsra.
 
Készül a harcsáknak is a hardscape. A két éve vásárolt fel nem használt kövek (megkövesedett fa kő) pont elegendőek hozzá,

A terv:
View attachment 152477

És a valóság:

View attachment 152478
View attachment 152479
View attachment 152480
View attachment 152481
View attachment 152482

A gyökerek nem ezek lesznek csak ez volt itthon. Kívül dekorkavics, belül ált.növ.talaj fűvesítve.
Jól néz ki, fák nélkül olyan lenne mint ami az ADA videós topikba utoljára bekerült:)

Nekem tetszik :)
 
Hát ez ég és föld... ehhez képest sehol nem vagyok. Bár jól mutat gyökerek nélkül, de a harcsáknak kell a rágnivaló. 😊
Az elrendezés hasonló :)

Ahogy csinálta a fickó, középre egy sziget, abba a taptalaj és a föld, kívülre a dekorhomok. Hasonló elrendezés :)

És legalább elleshetsz pár trükköt ;)
 
Sok sikert!
Ugye tudod, hogy egy állandó harc veszi ezzel kezdetét?
Te ültetsz, ők túrnak.😉
Nem jellemző. Volt már egy sarok amit újra kellett csinálnom, azóta is tipp-topp. Lehet, hogy már alapból fellazult, nekik meg tetszik, hogy alábújhatnak... cak épp nagyon rendezkednek. 😁
 
Karbantartás előtt....
Szóval egy kicsit mérges vagyok, jobb oldali Montecarlót sz@rrá fertőzte a már nem létező Riccia. Olyan brutál mennyiségben, hogy ez már bontásra van ítélve.
Valamint az a fehér gyökérpamacs a múlthéten beültetett Alternanthera mini... ennyi maradt belőle.


IMG_20210829_082823.jpg
IMG_20210829_083140.jpgIMG_20210829_083225.jpg
IMG_20210829_083255.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére