• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apám emlékére!

Na szóval a 12/16-os üvegre már jobb, de mégsem... Nekem nem tetszik. Feszül is, meg ferde is, meg emel is... nem érzem biztonságosnak. Így ha valakinek kell van 3 pár!

View attachment 150254

View attachment 150255
@mmccannon Marynél láttam ilyent élőben, én szívesen kipróbálnám.
Egy párat szívesen átvennék tőled.🙏 Nálam csak 12/16-os csövezés van.
Köszi előre is.
 
Na szóval a 12/16-os üvegre már jobb, de mégsem... Nekem nem tetszik. Feszül is, meg ferde is, meg emel is... nem érzem biztonságosnak. Így ha valakinek kell van 3 pár!

View attachment 150254

View attachment 150255
Nálam áll, mint a cövek, de csak azért, mert a tömlőből levágtam egy darabot (ami pont olyan hosszú, mint a műanyag tartó magassága), hosszában végigvágtam, és azt teszem a szívó-/nyomóág üvegére. Így már nagyobb a "játéklehetőség", hogy az alsó, vagy a felső csavart húzod meg jobban.
 
Nálam áll, mint a cövek, de csak azért, mert a tömlőből levágtam egy darabot (ami pont olyan hosszú, mint a műanyag tartó magassága), hosszában végigvágtam, és azt teszem a szívó-/nyomóág üvegére. Így már nagyobb a "játéklehetőség", hogy az alsó, vagy a felső csavart húzod meg jobban.
Kapásból ugyanezt csináltam és úgy van lefotózva. Szóval nekem nem nyerte meg a tetszésemet.
 
Amúgy elnézve az árnyékolót lehet nem volt praktikus egy 60x30as akira. Olyan sokat takar a tetejéből, hogy etetésre mindig lekell venni... lehet megválok ezektől is.
Lógatni kell, akkor jól jönnek az árnyékolok. Nekem is megjött a szett, hétvégén ha mindenki úgy akarja lehet meg is tudok minden átépítést csinálni ami terveztem XD Lógatni szeretném a lámpám a víztől kb. 25 cm magasan, ami kb. 10 cm plusz lesz a lábakhoz képest. A rektorhoz sem nyúltam még hozzá... és rendeltem még mátrixot és egy adag purigent is, hogy a nitrátot még lejjebb szorítsam 5 mg/l körüli értékre. Szóval van mit tenni, remélem a végére érek XD
 
Lógatni kell, akkor jól jönnek az árnyékolok. Nekem is megjött a szett, hétvégén ha mindenki úgy akarja lehet meg is tudok minden átépítést csinálni ami terveztem XD Lógatni szeretném a lámpám a víztől kb. 25 cm magasan, ami kb. 10 cm plusz lesz a lábakhoz képest. A rektorhoz sem nyúltam még hozzá... és rendeltem még mátrixot és egy adag purigent is, hogy a nitrátot még lejjebb szorítsam 5 mg/l körüli értékre. Szóval van mit tenni, remélem a végére érek XD
Nálam 30cm.en lóg de az is kevés, takarításnál útban van... 😁
 
Egy kis segítség, tapasztalat jól jönne a hardscape-hez. 4 féle kavicson agyalok, hogy melyiket rakjam a garnélásba.
1. Megkövesedett fa kő (ezt ismerem, használom is.)
2. Indiai megkövesedett fa kő
3. Light Pagoda kő
4. Manten kő
A Manten tetszik, de nem tudom mennyire keményíti a vízet... ha idővel beáll akkor lehet erre voksolnék.
Szerintetek melyik illik egy garnélásba?
 
Egy kis segítség, tapasztalat jól jönne a hardscape-hez. 4 féle kavicson agyalok, hogy melyiket rakjam a garnélásba.
1. Megkövesedett fa kő (ezt ismerem, használom is.)
2. Indiai megkövesedett fa kő
3. Light Pagoda kő
4. Manten kő
A Manten tetszik, de nem tudom mennyire keményíti a vízet... ha idővel beáll akkor lehet erre voksolnék.
Szerintetek melyik illik egy garnélásba?
ha a manten tetszik, akkor használd azt... 😊
 
Back
Oldal tetejére