• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apám emlékére!

Egy kis segítség, tapasztalat jól jönne a hardscape-hez. 4 féle kavicson agyalok, hogy melyiket rakjam a garnélásba.
1. Megkövesedett fa kő (ezt ismerem, használom is.)
2. Indiai megkövesedett fa kő
3. Light Pagoda kő
4. Manten kő
A Manten tetszik, de nem tudom mennyire keményíti a vízet... ha idővel beáll akkor lehet erre voksolnék.
Szerintetek melyik illik egy garnélásba?
Lehet hogy írtad (nem olvastam vissza), de attól függ milyen garnélákhoz és hogy milyen mennyiségű követ tervezel.
A manten keményít talán a legjobban az elfogadott kövek közül. Kis mennyiségben (pl. <8 kg / 60 liter) rendszeres vízcserékkel még kontrollálható. Nagyobb mennyiségben legfeljebb nem-lágyvizes garnélák (pl. neocaridinák) mellé használnám.
A többi kő nem, vagy csak nagyon kis mértékben nyúl bele a vízparaméterekbe, ezért bátran használhatók.
 
Lehet hogy írtad (nem olvastam vissza), de attól függ milyen garnélákhoz és hogy milyen mennyiségű követ tervezel.
A manten keményít talán a legjobban az elfogadott kövek közül. Kis mennyiségben (pl. <8 kg / 60 liter) rendszeres vízcserékkel még kontrollálható. Nagyobb mennyiségben legfeljebb nem-lágyvizes garnélák (pl. neocaridinák) mellé használnám.
A többi kő nem, vagy csak nagyon kis mértékben nyúl bele a vízparaméterekbe, ezért bátran használhatók.
Köszi. Nem írtam milyen garnélák, de vegyesre tervezem. 60L.hez Kb. 40kg.kavics, lágyvizes. A többi követ ismerem, lehet maradok a beváltnál. 😊
 
Na az aktuális hírek...
Megrendeltem a következő nagy szállítmányomat amiért szombaton megyek.
Táptalaj, általános talaj, dekor homokok és 20kg kavics... meg a szokásos kiegészítőket, csapok, csövek, szűkítők, üveg termékek.
Végül pagoda követ vettem. Lóri azt mondta ő még nem látott belőle szép akváriumot én meg szeretem a kihívásokat, úgyhogy szép lesz az 😁
Augusztusban nyaralok egyet és hó végével rendelem a növényeket is. Valószínű akkor fogom indítani a garnélás cuccot... úgyhogy kitartást. 😊
 
Hát megvettem a chihiros üveg ki és befolyókat, de valahogy nem szálltam el tőle.
A csomagolás csicsmicsa, de az ívek olyan szűkre vannak véve, hogy ember legyen a talpán aki ki tudja majd pucolni csőtisztítóval... szerintem nem fog elfordulni benne. Az üvegvastagság masszívnak néz ki viszont a lily feje nagyon mélyen van a vízfelszíntől.
Na majd meglátom mit alkot, legfeljebb lecserélem GAsra.


IMG_20210710_112346_edit_515631381346317.jpgIMG_20210710_112321.jpg
 
Hát megvettem a chihiros üveg ki és befolyókat, de valahogy nem szálltam el tőle.
A csomagolás csicsmicsa, de az ívek olyan szűkre vannak véve, hogy ember legyen a talpán aki ki tudja majd pucolni csőtisztítóval... szerintem nem fog elfordulni benne. Az üvegvastagság masszívnak néz ki viszont a lily feje nagyon mélyen van a vízfelszíntől.
Na majd meglátom mit alkot, legfeljebb lecserélem GAsra.


View attachment 151634View attachment 151635
Nekem is vannak üveg ki befolyok . De a takaritás nem jelent számomra gondot mióta meg vettem a Ada dooa cső tisztitó keféket . Nem olcsó . De most már örömel látom ,hogy aGA kínálatában vannak olcsóbb kefék is . S bisztos , hogy ugyan olyan jók mint a drágább verzió.
Pl. én 3 éve használom a JBL cleany cső tiszritó kefét. S az a tapasztalatóm , hogy nagyon sokáig használhatod ha hídeg vizzel takaritod .
Remélem segitettem 😊
 
Nekem is vannak üveg ki befolyok . De a takaritás nem jelent számomra gondot mióta meg vettem a Ada dooa cső tisztitó keféket . Nem olcsó . De most már örömel látom ,hogy aGA kínálatában vannak olcsóbb kefék is . S bisztos , hogy ugyan olyan jók mint a drágább verzió.
Pl. én 3 éve használom a JBL cleany cső tiszritó kefét. S az a tapasztalatóm , hogy nagyon sokáig használhatod ha hídeg vizzel takaritod .
Remélem segitettem 😊
Ha felsorolom milyen tisztító keféim vannak, meglepődnél,köztük ada is van sőt főleg adás cuccaim vannak. De nem a cső tisztítással van gondom, hanem azzal, hogy a chihiros szűkre vette az ívet az üvegnél 6 és 5 cm. helyett 4cm. ami a befolyócső esetében a kefét befelé nyomni lehet, de kifelé már nem biztos. szerencsém akkor lesz vele ha tényleg strapabíró az üveg. 😊
 
Ha felsorolom milyen tisztító keféim vannak, meglepődnél,köztük ada is van sőt főleg adás cuccaim vannak. De nem a cső tisztítással van gondom, hanem azzal, hogy a chihiros szűkre vette az ívet az üvegnél 6 és 5 cm. helyett 4cm. ami a befolyócső esetében a kefét befelé nyomni lehet, de kifelé már nem biztos. szerencsém akkor lesz vele ha tényleg strapabíró az üveg. 😊
Ez érdekes számomra . A Ada 13 mm eres üveg tisztitó kefét minden féle baj , probléma nélkül tudom használni a GA ban kapható Ista Mini surface skimme üveg nano felszi leszívót használom
 
Az üvegeket le szoktam venni kefézés előtt.
Azt hiszem baromira nem értelmezitek miről írok. Nem a csövek tisztításáról beszéltem hanem az üveg befolyó tisztításáról.

GA belső íve 4.5cm. ebbe könnyen hajlik a kefe
IMG_20210711_070745.jpg

Chihiros befolyó belső íve 3.5cm. ebbe már bajosabb lesz a kefe mozgatása.

IMG_20210711_070829.jpg

Remélem érthető voltam. Sőt ezt még tetézi az is, hogy a CH cső keresztmetszete szűkebb mint a GAé.

IMG_20210711_071504.jpg
 
Azt hiszem baromira nem értelmezitek miről írok. Nem a csövek tisztításáról beszéltem hanem az üveg befolyó tisztításáról.

GA belső íve 4.5cm. ebbe könnyen hajlik a kefe
View attachment 151743

Chihiros befolyó belső íve 3.5cm. ebbe már bajosabb lesz a kefe mozgatása.

View attachment 151744

Remélem érthető voltam. Sőt ezt még tetézi az is, hogy a CH cső keresztmetszete szűkebb mint a GAé.

View attachment 151745
Én értettem. 😉Gitárhúr, a végére kötve kicsike rongy, (vagy szivacsdarab) többször áthúzod Flórasepttel, vagy amivel szoktad. Javaslom a klasszikus gitár mély húrjait erre a célra, mivel ezek olyanok, ahol a dródszál körkörös fonással vastagított. (Jobban kíméli az üveget.) Kissé "sufnituning", de működik és Pesten nem lehet gond a gitárhúr beszerzése... ("A" , vagy "E" húr a klasszikus gitáron) 🙂
 
Back
Oldal tetejére