• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apám emlékére!

elvileg nem lehetne narancssárga. kék és sárga lehet :)

JBL PROAQUATEST KH - VÍZKEMÉNYSÉG TESZT​

JBL kH (karbonát-, vagy változó keménység) teszt
  • Színváltó teszt, vagyis a hozzáadott cseppeket kell számolni, míg az oldat színe kékről sárgára vált.
  • A felhasznált cseppek száma megfelel a keménységi értéknek (1 csepp = 1° dkH).
  • Így NINCS szükség összehasonlító szín-kártyára.
  • Az akvarisztikában ez a legfontosabb teszt, mert a kH stabilizálja a pH-értéket.
Hát ez az... Kék az nincs. A GH az stimmel, pirosról kékre vált. De KH-nál a mellékelt leírásban narancsról ír. 5ml. Vízhez 1 csepp az 1 dhk pontos méréshez 10ml.-hez 1 csepp az 0,5 dhk. De kék színem az nincs.
 
Hát ez az... Kék az nincs. A GH az stimmel, pirosról kékre vált. De KH-nál a mellékelt leírásban narancsról ír. 5ml. Vízhez 1 csepp az 1 dhk pontos méréshez 10ml.-hez 1 csepp az 0,5 dhk. De kék színem az nincs.
Nekem serra tesztem van. Az elvileg kék-zöld-sárga színekre változik. kéket én sem láttam eddig, mert elvileg lágyvízben dolgozunk :) amint a csapvízzel vegyítettem a kémcsövet sötétkék lett. szóval addig csepegtesd míg sárga nem lesz.Amennyiben egy cseptől egyből sárga lesz 1 dkh vagy kevesebb a kh. Azt vissza kell sózni kh+-szal 3-4 dkh-ig. A a gh fele legyen mindig. azaz 6:3, 8:4 elvileg ami jónak mondható, tudomásom szerint :)
 
Nekem serra tesztem van. Az elvileg kék-zöld-sárga színekre változik. kéket én sem láttam eddig, mert elvileg lágyvízben dolgozunk :) amint a csapvízzel vegyítettem a kémcsövet sötétkék lett. szóval addig csepegtesd míg sárga nem lesz.Amennyiben egy cseptől egyből sárga lesz 1 dkh vagy kevesebb a kh. Azt vissza kell sózni kh+-szal 3-4 dkh-ig. A a gh fele legyen mindig. azaz 6:3, 8:4 elvileg ami jónak mondható, tudomásom szerint :)
Amennyiben jól emlékszem, te osztottad meg a képeket valahol, hogy a rotaláid levelei elváltoztak. ez lehet a kh hiánya, alacsony szintje miatt is.
 
Nekem serra tesztem van. Az elvileg kék-zöld-sárga színekre változik. kéket én sem láttam eddig, mert elvileg lágyvízben dolgozunk :) amint a csapvízzel vegyítettem a kémcsövet sötétkék lett. szóval addig csepegtesd míg sárga nem lesz.Amennyiben egy cseptől egyből sárga lesz 1 dkh vagy kevesebb a kh. Azt vissza kell sózni kh+-szal 3-4 dkh-ig. A a gh fele legyen mindig. azaz 6:3, 8:4 elvileg ami jónak mondható, tudomásom szerint :)
sózásra GA GH/KH Plust használok már, azóta stabil a Ph is. ez előtt Seachem buffereket használtam de ez jobb. csak kíváncsi voltam, hogy mit dob a teszt. Na majd vasárnap megint nézek aztán majd körmölők valamit. köszi :)
 
Utoljára módosított:
sózásra GA GH/KH Plust használok már, azóta stabil a Ph is. ez előtt Seachem buffereket használtam de ez jobb. csak kíváncsi voltam, hogy mit dob a teszt. Na majd vasárnap megint nézek aztán majd körmölők valamit. köszi :)
azt is számításba kell venni, hogy ha a hordóban sózod vissza a vízet, frissen indított akváknál az aktív talaj elnyeli a sókat. Jelenleg 180 tds-re sózok pl. én vissza, de vízcserétől-vízcseréig az akvában is kell sóznom pluszba, mert a tesztek alapján esik a kh-gh :) pedig már 1 hónapos az akváriumom, de a talaj + a növények nyelik a sókat. Ajánlom, hogy vízcsere előtt és utána is csinálj egy tesztsorozatot mindenből, így összehasonlítva tudni fogod milyen elemeket kell a következő vízcseréig bevinned, míg nem áll be az akváriumod.
 
azt is számításba kell venni, hogy ha a hordóban sózod vissza a vízet, frissen indított akváknál az aktív talaj elnyeli a sókat. Jelenleg 180 tds-re sózok pl. én vissza, de vízcserétől-vízcseréig az akvában is kell sóznom pluszba, mert a tesztek alapján esik a kh-gh :) pedig már 1 hónapos az akváriumom, de a talaj + a növények nyelik a sókat. Ajánlom, hogy vízcsere előtt és utána is csinálj egy tesztsorozatot mindenből, így összehasonlítva tudni fogod milyen elemeket kell a következő vízcseréig bevinned, míg nem áll be az akváriumod.
Én nem sózom hordóba csak akváriumba, így tudom ha kevés akkor tds szerint tudok még adagolni. Nálam 135 a tds mellesleg 1 éves az akvárium 😊 de az előtte-utána tesztet majd megnézem.de nem vagyok egy tesztelős csak kíváncsi vagyok.
 
Tesztelheted a tesztet :) hogy csinalsz egy tomenyebb oldatot (mondjuk egy poharba, vagy magaba a mero uvegcsebe szorsz egy csipet gh/kh sot) vagy kiprobalhatod nem 5 hanem 10ml vizzel, akkor 1 csepp 0.5 kh-nak felelne meg. Ha kevesebb mint 1, vagy 1 koruli, igy jobban eszreveheto a valtozas (ilyenkor halvanyabb lesz a kek szin az elejen)

Szerk: most latom, a 10ml-es dolgot te is irtad kesobb :)
 
Utoljára módosított:
Tesztelheted a tesztet :) hogy csinalsz egy tomenyebb oldatot (mondjuk egy poharba, vagy magaba a mero uvegcsebe szorsz egy csipet gh/kh sot) vagy kiprobalhatod nem 5 hanem 10ml vizzel, akkor 1 csepp 0.5 kh-nak felelne meg. Ha kevesebb mint 1, vagy 1 koruli, igy jobban eszreveheto a valtozas (ilyenkor halvanyabb lesz a kek szin az elejen)

Szerk: most latom, a 10ml-es dolgot te is irtad kesobb :)
Köszi 😊 ez jó ötlet a teszt tesztelése.
 
Na mivel ma vasárnap van, megtörtént a szokások heti karbantartás. Nekiestem megint a KH és GH tesztnek ahogy ígértem. A KH tesztet nagy fénynél csináltam, hogy lássam azt a kék színt. 😁 Az elő csepp után valóban egy halvány kékes árnyalatot fedeztem fel, és mikor a sárga szint produkálta (az is halvány) akkor abba hagytam. 5ml.-ben teszteltem, ha igaz akkor vízcsere előtt 4 dkh a GH is 4. Ebből kiindulva a vízcsere után 2 kanállal több GH+ adtam és 2 kanállal kevesebb KH+ használtam, így lett a KH 3 dkh A GH 5 dgh. Most már kíváncsiságból holnap is mérek addig hadd járjon a víz. 😃 1 éve megy az akvárium és soha nem mértem ilyeneket. 🤣
 
Majd el is felejtettem.... Így nézek ki most, hogy a szekrényt megint átrendeztem. A kép nem sikerült jól, de kép

IMG_20210425_105431.jpg

Ez meg itt a vízcserélőm OASE OptiMax 2000 vízpumpa.

IMG_20210425_093638.jpg

És végül az ADA táp családom... a vész esetére tartogatott ADA Bacter Ball véletlenül lemaradt. :)

IMG_20210425_102923_edit_4934797624767.jpg
 
Érdemes olyen kínai cégtől rendelni, akinek van európában raktárra. Ők azok akik gyorsan szállítanak :)
Kínából jött a tápadagoló...az itt volt 2 kerek het alatt...pedig együtt rendeltem a dokival....viszont akkor nem is 2 hanem 3 hete várommm 🤔🤔🤔
 
Kínából jött a tápadagoló...az itt volt 2 kerek het alatt...pedig együtt rendeltem a dokival....viszont akkor nem is 2 hanem 3 hete várommm 🤔🤔🤔
Nem hiszem, hogy kínából jött, hacsak nem fizettél extrán a csomagra. Normál esetben ha nincs postaköltség hajóval küldik, ami tuti nem ér ide 2 hét alatt :) Az én lámpám is hermessel jött kínából az is 2 hét alatt ide ért, de fizettem 6,99 euró pluszt a postára.
 
Nem hiszem, hogy kínából jött, hacsak nem fizettél extrán a csomagra. Normál esetben ha nincs postaköltség hajóval küldik, ami tuti nem ér ide 2 hét alatt :) Az én lámpám is hermessel jött kínából az is 2 hét alatt ide ért, de fizettem 6,99 euró pluszt a postára.
Nekem repülővel küldték. Volt egy hónapja DHLes rendelésem és normál szállítással kaptam meg. Ennek hangot adtam. Azt mondta a pénzt nem tudja visszafizetni, de rendeljek nála a szállításal megeggyező összegért és ingyen küld CH Dokit pót porlasztóval. Szóval baromi jól jártam 😁
 
Back
Oldal tetejére