• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Apám emlékére! 2.1

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy ez micsoda? Tegnap találkoztam vele először, valami nyálkás fehér akármi. Azt hittem az amano vedlett, de nem. Tegnap 1 volt, ma 4 helyen van és gömbök vannak benne...

IMG_20210917_145652.jpg
 
Én valami penészgombának gondolnám. Akváriumomban még nem találkoztam hasonlóval, de a hűtőben felejtett tejfölös dobozban már láttam ilyent.🤔
Hát ez érdekes.... Első 2hétben volt a fagyökereken aztán semmi. És az amano nem zabálná fel? A másik akvába mindent elpusztítottak...
 
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy ez micsoda? Tegnap találkoztam vele először, valami nyálkás fehér akármi. Azt hittem az amano vedlett, de nem. Tegnap 1 volt, ma 4 helyen van és gömbök vannak benne...

View attachment 154837
Penész. Tuti. A gáz az, hogy utoljára akváriumban gyerekkoromban láttam, amikor a szárított vizibolhát etettem túl a guppikkal. Vagyis nem voltak hajlandóak túlenni magukat abból a vacakból... 🙄 Szivornyázd le mindet a vízből.
 
Ötödik hét.
ÉRTÉKEK.jpg

Na mára se lettem boldogabb az eredményektől. A 234ppm brutális. Hét elején feltűnt, hogy megy felfelé szerdán már 200-as volt ezért csináltam egy 30%-os cserét. Akkor 170 volt mára ilyen brutál. 3 amano el is távozott a többi jól van.
Megvolt a vízcsere azt már nem is sóztam utána... 130ppm lett az eredmény. 1 óra múlva már 155ppm volt... nem nagyon jöttem még rá mi dobja fel. ACID Buffert most nem raktam valószínű, hogy mihamarabb beszerzek egy co2-őt erre is mert hosszútávon nem látom értelmét a bufferelésnek.
 
Második hónap.
ÉRTÉKEK.jpg

Elérkeztem a második hónaphoz, ahhoz képest, hogy Low-tech elég jók lettek a paraméterek. Bár amióta a harcsák bekerültek letarolták a növényeket. 10 amanóból 2 maradt a többi mind kiugrott... ez az öngyilkos osztag 😁
Az akva nem szép, de azt hiszem nem is szántam annak.
Rengeteg zöld szakállalgám volt, hiába vágtam csak jött... az üvegen is nem kevés zöldesség ütötte fel a fejét, így 2,5ml. foszfátot felnyomtam napi 5ml.-re, most teljesen algamentes vagyok.
Még változott a világítás is... a SLIMet lecseréltem függeszthetőre, mert meguntam a tologatását.... mindig útban volt. Leszedtem az automata víz utántöltőt mert nem csinált semmit... szóval egy forintot sem ér.
Más egyenlőre nincs.

IMG_20211017_112420.jpg
IMG_20211017_112445.jpg
 
Sziasztok!
Van ötletetek, hogy mi lehet a páncélossal?
Eléggé duzzad a hasa. Eleinte kicsi volt, most egyre nagyobb. Arra gondoltam, hogy ikrázna, de nem akar és csak gyűlik benne. 1 éve nem ikrázik, előtte meg folyamatosan.

IMG_20211019_094654_edit_86608545915430.jpg

IMG_20211019_094744_edit_86667663423754.jpg

A kép nem a legjobb, mert nem tudom nyugiban lefotózni....
 
Back
Oldal tetejére