• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Apám emlékére! 2.1

ßųŗŋęy

Legenda
Úgy gondoltam mégsem szennyezem az első naplóm ezzel az akvával, így inkább csinálok neki tiszta lapot. Ebben az akvában nem lesz semmi extra, csupán néhai apám harcsás akváriumát költöztetem át, mely már elég kaotikus állapotban van.
Jelenleg így néz ki:

IMG_20210821_120631.jpg
IMG_20210821_120641.jpg

Csapvizes akva volt millió csigával amit úgy kapott meg, hogy növényt fogadott el egy ismerősétől. Én se tudtam kiírtani csak szedegettem mint az állat.
Mikor elkészültem a nagy akváriumommal ezt az akvát is lassan átszoktattam lágyvízre... 2 év óta egy hónapja nem látok egy csigát se.... :)
 
0.nap 2021.08.16.
E napon megtörtént az indítás napi 50%-os vízcserékkel. Méréseket minden héten 1x végzek majd, (ez holnap lesz esedékes) naponta nem érdekel.

Az akvárium adatai:
AKVÁRIUM:
Green Aqua 60x30x36cm, 6mm. (64l.)

VILÁGÍTÁS:
Chihiros WRGB 2 Slim 60, 45W 2400lm., Chihiros Wifi HUB vezérlővel

AKVÁRIUM SZŰRÉS:
OASE Biomaster 250, Seachem Matrix biólógiai szűrőanyag 4l., GA perlonvatta, Green Works üveg ki és befolyó 13mm., Ocean Free SurfClear Skimmer felszínleszívó

CO2:
nincs

KIEGÉSZÍTŐK:
EHEIM szimplacsap 12/16mm. 1db., EHEIM szimplacsap 16/22mm. 1db, EHEIM szűkítő 16/22-12/16mm. 2db., GA pillanatragasztó gél 20g., Twinstar 2 nano vízsterilizátor

TALAJOK:
ADA Aqua Soil Ver,2 ált.növénytalaj 4.5l., ADA Aqua Gravel (S) dekor kavics 8kg.

DEKORÁCIÓ:
GA megkövesedett fa kő 10kg., Red Moor fa (S) 3db.

NÖVÉNYEK:
Dennerle - Eleocharis acicularis 3db.
Tropica - Eleocharis acicularis mini TC (zselés) 3db.
Dennerle - Riccardia chamedryfolia (graeffei) moha 4db.
Tropica - Vesicularia ferriei 'Weeping' moha 2db.
Tropica - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés) 2db.
Dennerle - Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' - zselés (In-Vitro) 2db.

TÁPOZÁS:
Green Aqua Macro 3ml./nap
Green Aqua Micro 3ml./nap
Seachem Excel 2ml./nap
Easy Life Fosfo 1,2ml./nap
GA GH/KH Plus, Seachem Acid Buffer

IMG_20210817_090105.jpg

A világítás napi 6 órában megy 85%-on. A víz 24fok 142 TDS, pH 7.9
 
Utoljára módosított:
Úgy gondoltam mégsem szennyezem az első naplóm ezzel az akvával, így inkább csinálok neki tiszta lapot. Ebben az akvában nem lesz semmi extra, csupán néhai apám harcsás akváriumát költöztetem át, mely már elég kaotikus állapotban van.
Jelenleg így néz ki:

View attachment 153506
View attachment 153507

Csapvizes akva volt millió csigával amit úgy kapott meg, hogy növényt fogadott el egy ismerősétől. Én se tudtam kiírtani csak szedegettem mint az állat.
Mikor elkészültem a nagy akváriumommal ezt az akvát is lassan átszoktattam lágyvízre... 2 év óta egy hónapja nem látok egy csigát se.... :)
Hali. Először király akvárium. A kérdésem az előtérbe milyen növény van?
 
0.nap 2021.08.16.
E napon megtörtént az indítás napi 50%-os vízcserékkel. Méréseket minden héten 1x végzek majd, (ez holnap lesz esedékes) naponta nem érdekel.

Az akvárium adatai:
AKVÁRIUM:
Green Aqua 60x30x36cm, 6mm. (64l.)

VILÁGÍTÁS:
Chihiros WRGB 2 Slim 60, 45W 2400lm., Chihiros Wifi HUB vezérlővel

AKVÁRIUM SZŰRÉS:
OASE Biomaster 250, Seachem Matrix biólógiai szűrőanyag 4l., GA perlonvatta, Green Works üveg ki és befolyó 13mm., Ocean Free SurfClear Skimmer felszínleszívó

CO2:
nincs

KIEGÉSZÍTŐK:
EHEIM szimplacsap 12/16mm. 1db., EHEIM szimplacsap 16/22mm. 1db, EHEIM szűkítő 16/22-12/16mm. 2db., GA pillanatragasztó gél 20g., Twinstar 2 nano vízsterilizátor

TALAJOK:
ADA Aqua Soil Ver,2 ált.növénytalaj 4.5l., ADA Aqua Gravel (S) dekor kavics 8kg.

DEKORÁCIÓ:
GA megkövesedett fa kő 10kg., Red Moor fa (S) 3db.

NÖVÉNYEK:
Dennerle - Eleocharis acicularis 3db.
Tropica - Eleocharis acicularis mini TC (zselés) 3db.
Dennerle - Riccardia chamedryfolia (graeffei) moha 4db.
Tropica - Vesicularia ferriei 'Weeping' moha 2db.
Tropica - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés) 2db.
Dennerle - Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' - zselés (In-Vitro) 2db.

TÁPOZÁS:
Green Aqua Macro 3ml./nap
Green Aqua Micro 3ml./nap
Seachem Excel 2ml./nap
Easy Life Fosfo 1,2ml./nap
GA GH/KH Plus, Seachem Acid Buffer

View attachment 153511

A világítás napi 6 órában megy 85%-on. A víz 24fok 142 TDS, pH 7.9
A pH iszonyat magas. Persze nem az, ha sulawesi halakat/garnélákat szeretnél benne tartani.
 

Harmadik hét.
ÉRTÉKEK.jpg

Miután a foszfát teszt használata tisztázva lett, javítottam a második hét eredményét. Több volt a valósnál így a kavicsokon felütötte a fejét a "zöld lámpás" Egyébként egy pár tesztnek más a leírása mint ami a teszt hátulján van, így azokat vettem alapul.

IMG_20210905_112249.jpg
IMG_20210905_112305.jpgIMG_20210905_112314.jpg
IMG_20210905_112419.jpg

Az Alternanthera nem néz ki jól, fejlődést nem látok. Lehet beadja a kulcsot. A mohák dúsulnak.

IMG_20210905_112639.jpg
És egy-két zöldecske foltokban.
A világítást kitoltam 8órára 85%-on és a foszfát valamint a Macro adagolást pihentettem.
 
Negyedik hét.
A feketeleves...

ÉRTÉKEK.jpg

Döbbenettel nézem kiguvadt szemekkel, hogy eddig ez a legrosszabb hét! :oops: Nem is értem... a pH ahelyett, hogy lement volna inkább feljebb tornázta magát. Az ACID Bufferrel a második héten nagyon lement ezért egy adaggal visszavettem, de valamiért mégsem tartja az elvárt szintet.
Ma volt az utolsó 3 napos vízcsere vissza nyomtam az adagolást. 2 óra múlva még mindig 7,5 az érték. Most vagy szívat a pH mérő és akkor újra kalibrálom vagy nem tudom mi van. :confused:

IMG_20210912_091938.jpg
IMG_20210912_091948.jpg

Nagy változást nem vettem észre a fejlődésben.
Tegnap bekerült 6db. süncsiga ma meg beraktam a szűrőbe egy SC Purigent 100ml. viszont a szűrőanyag nem barnás... mintha nem lenne benne baci. De ha nem lenne benne akkor gondolom a NO2 se ezt az értéket mutatná.
 
Negyedik hét.
A feketeleves...

View attachment 154577

Döbbenettel nézem kiguvadt szemekkel, hogy eddig ez a legrosszabb hét! :oops: Nem is értem... a pH ahelyett, hogy lement volna inkább feljebb tornázta magát. Az ACID Bufferrel a második héten nagyon lement ezért egy adaggal visszavettem, de valamiért mégsem tartja az elvárt szintet.
Ma volt az utolsó 3 napos vízcsere vissza nyomtam az adagolást. 2 óra múlva még mindig 7,5 az érték. Most vagy szívat a pH mérő és akkor újra kalibrálom vagy nem tudom mi van. :confused:

View attachment 154578
View attachment 154579

Nagy változást nem vettem észre a fejlődésben.
Tegnap bekerült 6db. süncsiga ma meg beraktam a szűrőbe egy SC Purigent 100ml. viszont a szűrőanyag nem barnás... mintha nem lenne benne baci. De ha nem lenne benne akkor gondolom a NO2 se ezt az értéket mutatná.
Azért nincs okod panaszra, szépen alakul ez. gondolom CO2 nélkül lassabban lesz gyeped, de lesz :)
Az Acid buffernek semmi mellékhatása nincs? Ahogy látom a táparányba nem szól bele.
 
Azért nincs okod panaszra, szépen alakul ez. gondolom CO2 nélkül lassabban lesz gyeped, de lesz :)
Az Acid buffernek semmi mellékhatása nincs? Ahogy látom a táparányba nem szól bele.
Annyi a mellékhatás, hogy a KH szintet csökkenti, de hát pont azt kell neki. De már bedumáltam a fejembe, hogy ide is kell CO2. Igy utólag kicsit bánom. hogy nem végig talajt raktam, de ha meg azt raktam volna akkor meg a harcsáktól menne kárba az egész. Még most sem merem berakni őket, mert tuti, hogy a füveket kikotornák.
 
Back
Oldal tetejére