• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Apám emlékére! 2.1

Sziasztok!
Van ötletetek, hogy mi lehet a páncélossal?
Eléggé duzzad a hasa. Eleinte kicsi volt, most egyre nagyobb. Arra gondoltam, hogy ikrázna, de nem akar és csak gyűlik benne. 1 éve nem ikrázik, előtte meg folyamatosan.

View attachment 156501

View attachment 156502

A kép nem a legjobb, mert nem tudom nyugiban lefotózni....
Talán egy kicsit öregecske és elzsírosodtak a szaporító szervek. Tipikus elhízás miatti meddőségnek látszik. Én soha nem tudtam ilyen folyamattal bármit is kezdeni, Mary biztosan okosabb ezen a téren nálunk. @mmccannon ?
 
Talán egy kicsit öregecske és elzsírosodtak a szaporító szervek. Tipikus elhízás miatti meddőségnek látszik. Én soha nem tudtam ilyen folyamattal bármit is kezdeni, Mary biztosan okosabb ezen a téren nálunk. @mmccannon ?
Nem egészen értek egyet meglátásoddal, mert a zsírszövet - állagánál fogva - nem képes az úszóhólyagot feltolni.
Nem tartom kizártnak, hogy nem toxikus tumoros elváltozás alakult ki a gasztrotraktusban, és a betokozódott tumor felfelé nyomja az úszóhólyagot.
Amivel nem tudok mit kezdeni, az a mély és csúcsos behorpadás a hasi részen.
Állóképből nehéz okos dolgokat mondani, de a vertikális egyensúly megtartott, és a mozgás elkapott pillanatain nem látok olyasmit, ami aggodalomra ad okot.

Az tény, hogy nem fiatal... 5éves lehet kb.
Akkor még 5-6 évig boldogítani fogjátok egymás, ha nem tovább. :)
 
Nem egészen értek egyet meglátásoddal, mert a zsírszövet - állagánál fogva - nem képes az úszóhólyagot feltolni.
Nem tartom kizártnak, hogy nem toxikus tumoros elváltozás alakult ki a gasztrotraktusban, és a betokozódott tumor felfelé nyomja az úszóhólyagot.
Amivel nem tudok mit kezdeni, az a mély és csúcsos behorpadás a hasi részen.
Állóképből nehéz okos dolgokat mondani, de a vertikális egyensúly megtartott, és a mozgás elkapott pillanatain nem látok olyasmit, ami aggodalomra ad okot.


Akkor még 5-6 évig boldogítani fogjátok egymás, ha nem tovább. :)
különösebb panasz nincs is rá. eszik rendesen, úszkál rendesen, néha delfineset játszik kergetőznek a hímekkel, csak furcsa az a dudor ami tán egy hét alatt lett ekkora.
Köszike, de nem aggódtam csak érdekelt, hogy mi fene ette.... 😁
 
Tegnap esemény volt!
Reggel megyek tápozni és az a látvány fogadott, hogy 8 Anci és 2 páncélos harcsa a hátán fekszik egy páncélos úszkál. Na mondom ezekbe meg mi űtött?
Megpiszkálom őket szinte semmi reakció. Megfogom, megmozdul és fejjel lefelé alázuhannak.
Na banyek... Co2 3bps-en ment DC sárga. Akkor ez mérgezés. 😲
Co2 lekapcs légpumpa két fejjel ezerrel toltam az oxigént... mozgattam, úsztattam őket. 2 órába telt mire rendbejöttek. Sajnos egy kifejlett Anci nem élte túl, már hullafehér volt reggelre ⚰️
Co2 most 1bps-en megy, de jól vannak.
 
Sjanos, ez ilyen. Aki CO2-t használ, évek alatt belefut valami gikszerbe, amit sajnos az élőlények nem annyira tolerálnak.
Még szerencse, hogy időben megláttad és a többin tudtál segíteni. Balesetek előfordulnak.
 
Valószínű mivel kevés a növény benne, sok volt a 3bubi.kéne valami gazokat ültetni bele, de nem tudom mit. Már a gyepet is kitúrták, elég csúnya az akva... nem tudom, hogy a harcsákhoz mit érdemes ültetni.
Erre jöhetnek ötletek...
Az erősebb gyökerűeket biztos nem túrják ki, legfeljebb ültetés után közvetlenül. Én olyat ültetnék ami erős, nagyobb levelű és elég ritkábban nyírni, és nem feltétlen kell topolni.... Pl. Cryptok, Hygrophila corymbosa siamensis, vagy ami tetszik.
Az anciknak ha lenne búvóhelye akkor nagyrészt ott lennének, valószínűleg kevesebbet túrnának. Bár akkor meg szaporodnának, azt meg ha jól értem annyira nem akarod.
 
Az erősebb gyökerűeket biztos nem túrják ki, legfeljebb ültetés után közvetlenül. Én olyat ültetnék ami erős, nagyobb levelű és elég ritkábban nyírni, és nem feltétlen kell topolni.... Pl. Cryptok, Hygrophila corymbosa siamensis, vagy ami tetszik.
Az anciknak ha lenne búvóhelye akkor nagyrészt ott lennének, valószínűleg kevesebbet túrnának. Bár akkor meg szaporodnának, azt meg ha jól értem annyira nem akarod.
Ezeket a növényeket sose kedveltem, ezért nem található egy akvámba se. Kivéve a pinnatifida... de a cél érdekében átgondolom 😁
 
Ezeket a növényeket sose kedveltem, ezért nem található egy akvámba se. Kivéve a pinnatifida... de a cél érdekében átgondolom 😁
Az értem :D csak példaképp írtam ezeket. szerintem tudod te is mik bírnák jobban... legalább nem ugyanazokat a növényeket látnád az összes üvegedben :)
Disznóudvarba sem pázsitot ültet az ember, hanem max egy két strapabíró fát :D
A jelenlegi növények (eleocharis, ARM, buce, moha) nem fognak annyi nitrátot megkötni mint amennyit ezek a harcsák termelnek :) tényleg, hogy állsz most nitráttal? rég írtál mérést.
 
Az értem :D csak példaképp írtam ezeket. szerintem tudod te is mik bírnák jobban... legalább nem ugyanazokat a növényeket látnád az összes üvegedben :)
Disznóudvarba sem pázsitot ültet az ember, hanem max egy két strapabíró fát :D
A jelenlegi növények (eleocharis, ARM, buce, moha) nem fognak annyi nitrátot megkötni mint amennyit ezek a harcsák termelnek :) tényleg, hogy állsz most nitráttal? rég írtál mérést.
Moha nem lesz. Leszedtem, mert minden nap tele volt a szívócső vele... Másrész 3 akvából egy növény se egyezik, mindegyikben más van. Nem méricskéltem mostanában, de vasárnap majd körmölök valamit. 😊
 
Negyedik hónap.

ÉRTÉKEK.jpg

Eltelt egy kis idő... hát nem mondok semmit! A vízlágyító szivatása miatt nem mennek a dolgok flottúl. Ez miatt nem tudok hetente vízet cserélni csak két hetente. Ráadásúl ez ma lett volna esedékes, de valami megint szívat mert 10 óra alatt 30l vízem jött le így ez is elmaradt. :mad:
A tápozást is elcsesztem, mert nem vettem számításba, hogy nem hetente cserélek, ezért rutinból toltam neki rendesen.

IMG_20211205_101503.jpg
IMG_20211205_101534.jpg

A mohákat leszedtem, mert a harcsák szaggatják ezért a szívócsövem mindig tele van.
Ma annyit tudtam csinálni, hogy kitépkedtem az összes füvet és a ARM-t, vettem új szívósabb növényeket.
Előtérbe Hygrophila sp. Araguaia 3db.-ot, középre Hygrophila corymbosa kompakt 3db.-ot és hátulra Hygrophila difformis köteget 2db.-ot. A mohák helyére meg Montecarlo került.

IMG_20211205_123911.jpg
IMG_20211205_123923.jpg

Remélem mihamarabb megoldódik a RO készülékkel való macera, mert gondolatban már izzik a kalapács használata....
 
Most méricskéltem mert ecsetesedik a cucc én meg nem terveztem festést 😁 szóval a PO4 0,4-es a NO3 60... überbrutál! 😁 lehet jöv.héten megejtek 2-3 vízcserét, hogy csökkentsem a nitrát szintet
 
Na beruháztam egy külső co2 porlasztóra kíváncsiságból, hogy kváltsam a belső diffúzort. Reaktort nem akartam erre az akvára venni. Most ezzel a cuccal azt nem értem, hogy lehet venni hozzá csere patront. De miért? Nem lehet tisztítani, vagy azért ha esetleg eltörném?

IMG_20220114_072127_edit_27047263243268.jpg
 
Back
Oldal tetejére