• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Második hónap.
ÉRTÉKEK.jpg

Itt már nem tetszenek a paraméterek... se a pH se keménység. A pH-t nem is értem... ha Co2 megy plusz aktív talaj, savasabbnak kéne lenni. A Co2-őt már nem emelhetem jobban mert így is sárgább mint limeosabb.
A halak és garnélák jól vannak, elhullás nem történt. Új MC-ket raktam, itt is világítás csere volt... szintén sima WRGB II és várom, hogy kiteljesedjen a látvány.
Visszavágtam a rotalákat és mikor befejeztem a vízcserét, történt egy kis baleset. Nem tudtam, hogy az ADA Green Gain ha kevesebb van a tasakban akkor már nem lehet csepegtetni.... így ömlött. Káromkodtam rendesen. Gyors víz kiszívás aztán pótlás.
Amíg ment a víz átmentem a másik szobába az új tasakért és mire visszaértem csorgott ki a víz az akvából. A csap úgy maradt én meg elúsztattam a szobát... újabb káromkodás.
Na egy szó mint 100, még formálni kell ezt mert így nem kóser. Jóval kevesebb sót raktam vissza és elkezdek egy kis vasat is bevinni.

IMG_20211017_112251.jpg
IMG_20211017_112513.jpg


A WRGB-k

IMG_20211017_113242.jpg


egy kis összehasonlítás...


összehasonlítás.jpg
IMG_20211017_112144.jpg



 
Valakinél működik ez a vízutántöltő? Arra lettem figyelmes, hogy nem csinál semmit. Ha megbillentem ott jön ki a víz ahol nem kéne (rövid csonk). Azt ugorjuk át, hogy hogy kell levágni, rajz szerit csináltam.

View attachment 156109
Na, én ugyanezt használom, és nem volt vele soha baj, tökéletesen teszi a dolgát.
Max.a picuri tányércsiga miatt dugult el egyszer, amikor az bemászott a csőbe.🤪
Jana palack van benne?
Vagy azóta megoldódott már?
 
Na, én ugyanezt használom, és nem volt vele soha baj, tökéletesen teszi a dolgát.
Max.a picuri tányércsiga miatt dugult el egyszer, amikor az bemászott a csőbe.🤪
Jana palack van benne?
Vagy azóta megoldódott már?
Persze, hogy Jana... de semmi. leszedtem. Variáltam a csonkokkal is aztán meguntam.
 
Pedig ne add fel, mert elképesztően hasznos kis kütyü.
Nekem hatalmas könnyebbség, hogy hétvégén nem kell aggódnom a munkahelyi akva miatt.
Ha idén is lesz BF a GA-ban, veszek még 2-3 darabot.😉
 
Ez a HC még mindig nem az igazi. Az első hetekben simán a melegebb vízre fogtam volna és elégtelen CO2-re.

Most próbál a növény magára találni, egyre több a zöld, de az igazán húsos levelek hiányoznak.
A több fény is segíteni fog, de én egy hangyányit még emelnék a CO2 szinten. Amíg nem pipálnak a halak.

És egy picit nitrátot is adhatnál a növényeknek. Ha túl sok az úszó növény, kapd le, ne vegye el a fényt a HC-tól
 
Ez a HC még mindig nem az igazi. Az első hetekben simán a melegebb vízre fogtam volna és elégtelen CO2-re.

Most próbál a növény magára találni, egyre több a zöld, de az igazán húsos levelek hiányoznak.
A több fény is segíteni fog, de én egy hangyányit még emelnék a CO2 szinten. Amíg nem pipálnak a halak.

És egy picit nitrátot is adhatnál a növényeknek. Ha túl sok az úszó növény, kapd le, ne vegye el a fényt a HC-tól
Köszi. Adagolom a nitrátot most heti 3x. A co2-tőt azért nem toltam feljebb, mert amikor fent volt az amanok vergődtek a talajon
 
Köszi. Adagolom a nitrátot most heti 3x. A co2-tőt azért nem toltam feljebb, mert amikor fent volt az amanok vergődtek a talajon

Igen innentől finomhangolás. A nitrátod csak 5ppm, ez azért nem olyan sok.
Lehet nincs alatta táptalaj stb most nem olvastam el az egész naplót :)

Szal 10ppm-ig mehet ha javulást látsz.

A CO2 lehet sok, de akkor hamar elszökik. Nem jut elég a talajra, ami ennek a növénynek kellene.
Érdemes megnézni a keringetést ilyenkor.
 
Igen innentől finomhangolás. A nitrátod csak 5ppm, ez azért nem olyan sok.
Lehet nincs alatta táptalaj stb most nem olvastam el az egész naplót :)

Szal 10ppm-ig mehet ha javulást látsz.

A CO2 lehet sok, de akkor hamar elszökik. Nem jut elég a talajra, ami ennek a növénynek kellene.
Érdemes megnézni a keringetést ilyenkor.
Két bubival feljebb toltam, már kapálóztak, rohangáltak ide-oda az amanók, az amandák bírták a kubitaik meg pipáltak... 1bubival csökkentettem. Táptalaj meg van a ver.2 alatt.
A növényeken rengeteg bubi van egyébként... sőt a talajban is van bubi... az áramlat meg majdnem csutkán van. Annyira van visszafojtva, hogy a talajt ne kavarja.
 
az áramlat meg majdnem csutkán van. Annyira van visszafojtva, hogy a talajt ne kavarja.

A szűrő fojtása és az akváriumon belüli keringés/áramlás az két külön téma. @viktorlantos arra gondolhat, hogy ha a víz nem megfelelően kering az akváriumban, akkor lesznek olyan helyek ahová nem jut elég tápanyag (például CO2), pangóbb a víz (hajlamosabb az algásodásra). És az áramlás akváriumon belüli egyenletessége alig múlik a szűrő teljesítményén. A hardscape és persze a növényesítés erősen befolyásolhatja. Az akvárium berendezésétől függ a ki/befolyó csövek elhelyezése és minden egyéb eszköz helye. Szóval nem lehet csak úgy mindent oda rakni, ahol jól mutat vagy hely jut neki.

Tengeris akváriumoknál veszik halálosan komolyan ezt az áramlás kérdését. Ott (is) rengeteg múlhat a víz keringésén. Külön áramlást segítők lehetnek az akvában. A GA-ban is talán voltak régebben olyan akvák, amiben voltak ilyenek, ha jól emlékszem. Növényes akváriumoknál is pont azért került képbe, mert minél több dolgot teszünk be a vízbe, az annál jobban befolyásolhatja a keringést. Érdemes vele elbíbelődni. Akvárium berendezés előtt meg nem árt átgondolni, hogy a víz hogyan tud majd az akváriumban "mozogni" és nem állni.
 
A szűrő fojtása és az akváriumon belüli keringés/áramlás az két külön téma. @viktorlantos arra gondolhat, hogy ha a víz nem megfelelően kering az akváriumban, akkor lesznek olyan helyek ahová nem jut elég tápanyag (például CO2), pangóbb a víz (hajlamosabb az algásodásra). És az áramlás akváriumon belüli egyenletessége alig múlik a szűrő teljesítményén. A hardscape és persze a növényesítés erősen befolyásolhatja. Az akvárium berendezésétől függ a ki/befolyó csövek elhelyezése és minden egyéb eszköz helye. Szóval nem lehet csak úgy mindent oda rakni, ahol jól mutat vagy hely jut neki.

Tengeris akváriumoknál veszik halálosan komolyan ezt az áramlás kérdését. Ott (is) rengeteg múlhat a víz keringésén. Külön áramlást segítők lehetnek az akvában. A GA-ban is talán voltak régebben olyan akvák, amiben voltak ilyenek, ha jól emlékszem. Növényes akváriumoknál is pont azért került képbe, mert minél több dolgot teszünk be a vízbe, az annál jobban befolyásolhatja a keringést. Érdemes vele elbíbelődni. Akvárium berendezés előtt meg nem árt átgondolni, hogy a víz hogyan tud majd az akváriumban "mozogni" és nem állni.
Ha megnézel egy képet, pont azért raktam oda ahol most van mert a kő mögött indul és az akva falánál fordul vissza. ha előre hoznám a lilyt a köbe ütközne. Nem gondolom, hogy nincs meg a körforgás mert minden növény föntről, lefelé bubis. Az úszó növényeken is látom, hogy megy körbe de legjobban akkor látni mikor az ADA Green Gain Pluszt csepegtetem a lily elé, szépen megy körbe.
 
Ha megnézel egy képet, pont azért raktam oda ahol most van mert a kő mögött indul és az akva falánál fordul vissza. ha előre hoznám a lilyt a köbe ütközne. Nem gondolom, hogy nincs meg a körforgás mert minden növény föntről, lefelé bubis. Az úszó növényeken is látom, hogy megy körbe de legjobban akkor látni mikor az ADA Green Gain Pluszt csepegtetem a lily elé, szépen megy körbe.
De még lehet az is, hogy mondjuk túl gyorsan megy körbe és az nem jó... lehet még vissza kell vennem a szűrőből. szvl nem tudom... :)
 
Ha megnézel egy képet, pont azért raktam oda ahol most van mert a kő mögött indul és az akva falánál fordul vissza. ha előre hoznám a lilyt a köbe ütközne.

A skimmerre nyomja most a vizet. A képeken úgy néz ki. Lehet a skimmernek más helyet keresnék. Például a szívó és a nyomó ág között.
 
A skimmerre nyomja most a vizet. A képeken úgy néz ki. Lehet a skimmernek más helyet keresnék. Például a szívó és a nyomó ág között.
A skimmer repül ki onnan, mert rontja a látványt és fényt vesz el a rottaláktól. csak akkor fogom betenni, ha felszínt kell majd szívni. De az is azért oda lett rakva, hogy tolja tovább az áramlatot.
 
Akkor jöhet a bubiszakértők ellemzése.
Vajon jó az áramlat az akváriumban?


MONTECARLO

IMG_20211019_120241.jpg
IMG_20211019_115143.jpg
IMG_20211019_120358.jpgIMG_20211019_115848.jpg


CUBA

Baloldal

IMG_20211019_115112.jpg

Jobboldal

IMG_20211019_115207.jpg
IMG_20211019_115331.jpg


ROTALA

Baloldal

IMG_20211019_115914.jpg

Jobboldal

IMG_20211019_120350.jpg

RICCARDIA


IMG_20211019_115214.jpg
 
Back
Oldal tetejére