• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

vasárnap megnyesem hátha gyorsabban terjeszkedik
Én nem javaslom a nyesést. Még elég friss ültetésnek számít, és valszeg a gyökerei megerősödésére koncentrál a növény elsősorban. Emiatt minimális a fotoszintetizálni képes levele, amit ha még jobban megritkítasz, csak ártani fogsz vele.
Én kapszuláznék és adnék neki még 2-3 hetet legalább! 😉 ✌️
 
Én nem javaslom a nyesést. Még elég friss ültetésnek számít, és valszeg a gyökerei megerősödésére koncentrál a növény elsősorban. Emiatt minimális a fotoszintetizálni képes levele, amit ha még jobban megritkítasz, csak ártani fogsz vele.
Én kapszuláznék és adnék neki még 2-3 hetet legalább! 😉 ✌️
Detto
 
Vettem a garniknak Catappa levelet, de szerintem az életbe nem fognak találkozni vele.... azt írják meg kell várni míg lesüllyed és 1hét után cseréljük új levélre. Szerintem 1 hét lesz mire elmerül... három napja van bent de semmi, csak lebeg 😁
https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-catappa-leaves-10-pcs.html
Sajnos a répa a saláta kilőve, rá se néztek két napon keresztül...
szerintem ne vedd komolyan az ajánlást. mindig van bent falevél az akvában, egészen addig míg el nem rágják teljesen. A vízben kárt nem tesz ha megvannak a vízcserék.
 
Vettem a garniknak Catappa levelet, de szerintem az életbe nem fognak találkozni vele.... azt írják meg kell várni míg lesüllyed és 1hét után cseréljük új levélre. Szerintem 1 hét lesz mire elmerül... három napja van bent de semmi, csak lebeg 😁
https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-catappa-leaves-10-pcs.html
Sajnos a répa a saláta kilőve, rá se néztek két napon keresztül...
Én teszek rá egy követ és úgy lent marad. Az első 1-1,5-2 hétben rá sem néznek, mert kemény. Utánna viszont csak a váz marad.
 
Este munkábamenet előtt, beszurtam egy garnéla pálcikát kipróbálni. Reggel hazajövet holt fáradtan kezdem tápozni az akvát, mikor arra lettem figyelmes, hogy nagy a nyüzsi a pálcán. Tökre örültem, hogy rákaptak... aztán gondolkodóba estem, hogy honnan van nekem ennyi piros garnélám?! 🤔
Kellett egy kis idő mire leesett, hogy azok amandák... 😁

IMG_20211012_063701.jpg
 
Este munkábamenet előtt, beszurtam egy garnéla pálcikát kipróbálni. Reggel hazajövet holt fáradtan kezdem tápozni az akvát, mikor arra lettem figyelmes, hogy nagy a nyüzsi a pálcán. Tökre örültem, hogy rákaptak... aztán gondolkodóba estem, hogy honnan van nekem ennyi piros garnélám?! 🤔
Kellett egy kis idő mire leesett, hogy azok amandák... 😁

View attachment 156096
Nálunk a sorrend a garnélakaján: törpe razbóra - endler - amano - red sakura. Mondjuk az utóbbiak nem mindig. :D
 
Valakinél működik ez a vízutántöltő? Arra lettem figyelmes, hogy nem csinál semmit. Ha megbillentem ott jön ki a víz ahol nem kéne (rövid csonk). Azt ugorjuk át, hogy hogy kell levágni, rajz szerit csináltam.

IMG_20211012_142944_edit_150947745868631.jpg
 
Back
Oldal tetejére