• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

ßųŗŋęy

Legenda
Sziasztok!
Ez a második naplóm ami új vizekre evez.
Hamarosan építem, indítom az első garnélás akimat... illetve indítanám ha a hardscape elfogatható lenne. Mondtam, hogy váltok megkövesedett fakőről Pagoda kavicsokra. Sajnos hiába szép a kő tényleg nem lehet dűlőre jutni.
Elkövettem több hibát is.
Nem egyforma texturájuk van és formára meg méretre sem az igazi. Most vagy veszek még, hogy egyformák legyenek, vagy veszek mást, de azt már nem igazán szeretnék mert nem olcsó... vagy a szarból csinálok GERONIMO!
Nem gondoltam volna, hogy egy 60x30x36-os akvát nehezebb berendezni mint egy nagyobbat.
Az elképzelésem az, hogy mivel ösvény buzi vagyok hagyok középen dekorhomoknak helyet, kétoldalt a kavicsok és az akva jobb és bal oldalán leejtősen általános növény talaj. Persze az építésbe az is offol, hogy nincs homokra rakva a dekor, lehet úgy másképp mutatna, de egyenlőre nem vagyok elégedett.
 

Attachments

  • IMG_20210713_184355.jpg
    IMG_20210713_184355.jpg
    222.7 KB · Megtekintések: 32
  • IMG_20210713_184525.jpg
    IMG_20210713_184525.jpg
    250.9 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_20210715_185744.jpg
    IMG_20210715_185744.jpg
    140.2 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_20210715_185842.jpg
    IMG_20210715_185842.jpg
    167.7 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_20210715_192725.jpg
    IMG_20210715_192725.jpg
    210.2 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_20210718_170935.jpg
    IMG_20210718_170935.jpg
    295.5 KB · Megtekintések: 33
  • IMG_20210718_170948.jpg
    IMG_20210718_170948.jpg
    196.1 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_20210718_170948.jpg
    IMG_20210718_170948.jpg
    196.1 KB · Megtekintések: 27
  • IMG_20210718_171018.jpg
    IMG_20210718_171018.jpg
    195.4 KB · Megtekintések: 33
Szép kihívás, de a megoldás nem lehetetlen. 😉
Említetted a textúrák különbözőségét. A képeket nézve az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha úgy igyekeznél összepasszintani őket, hogy alulról felfelé változzanak a textúrák. Ahogy a kőzetek is rétegesen alkotják a hegyeket, meg úgy a föld kérgét.

A másik, hogy vennék, még kisebbeket, vagy 1-2 nagyobbat, és megismertetném őket a kalapáccsal. 🔨
A kisebb darabokkal és növényekkel máris ki tudsz alakítani egy ösvényt, ami majd a fókuszponthoz vezet anélkül, hogy középre, egy kupacba tolnád a meglévő köveket.
De ez csak egy lehetséges megoldás, az én meglátásom. 🙂
 
Szép kihívás, de a megoldás nem lehetetlen. 😉
Említetted a textúrák különbözőségét. A képeket nézve az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha úgy igyekeznél összepasszintani őket, hogy alulról felfelé változzanak a textúrák. Ahogy a kőzetek is rétegesen alkotják a hegyeket, meg úgy a föld kérgét.

A másik, hogy vennék, még kisebbeket, vagy 1-2 nagyobbat, és megismertetném őket a kalapáccsal. 🔨
A kisebb darabokkal és növényekkel máris ki tudsz alakítani egy ösvényt, ami majd a fókuszponthoz vezet anélkül, hogy középre, egy kupacba tolnád a meglévő köveket.
De ez csak egy lehetséges megoldás, az én meglátásom. 🙂
Vannak kisebbek, de gyalázatosak a nagyból is csak a baloldali rétegest tudtam elütni, de az sem úgy tört ahogy akartam. A jobboldaliak meg annyira tömörek, hogy esélytelen úgy faragni ahogy nekem jó lenne. Így az marad, hogy kéne venni még rétegeset azzal azért több a szerencse, de most nem vennék így is elment rá 60k forintom. Egyenlőre agyalok még... talán U alakzaton stb. 😊
 
Utoljára módosított:
Szép kihívás, de a megoldás nem lehetetlen. 😉
Említetted a textúrák különbözőségét. A képeket nézve az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha úgy igyekeznél összepasszintani őket, hogy alulról felfelé változzanak a textúrák. Ahogy a kőzetek is rétegesen alkotják a hegyeket, meg úgy a föld kérgét.

A másik, hogy vennék, még kisebbeket, vagy 1-2 nagyobbat, és megismertetném őket a kalapáccsal. 🔨
A kisebb darabokkal és növényekkel máris ki tudsz alakítani egy ösvényt, ami majd a fókuszponthoz vezet anélkül, hogy középre, egy kupacba tolnád a meglévő köveket.
De ez csak egy lehetséges megoldás, az én meglátásom. 🙂
Amúgy a képeket nézegetve totál nem adja vissza azt amit élőben látok. Annyira nem rossz csak a csúcs követ kéne cserélni jobb oldalon (talán) hisz a természetben is van szurdok. csak meg kell bolondítani egy-két fagyökérrel....

szurdok.jpg
szurdok3.jpg
 
Amúgy a képeket nézegetve totál nem adja vissza azt amit élőben látok. Annyira nem rossz csak a csúcs követ kéne cserélni jobb oldalon (talán) hisz a természetben is van szurdok. csak meg kell bolondítani egy-két fagyökérrel....


View attachment 151997
Látom, vetted az adást, már amire utalni igyekeztem.
Ha az utolsó képet nézed, nem is kell fa (szerintem). A kövek tetejére HC-t applikálsz, és máris megvan az a hatás, ami a képen is van. :)
 
Látom, vetted az adást, már amire utalni igyekeztem.
Ha az utolsó képet nézed, nem is kell fa (szerintem). A kövek tetejére HC-t applikálsz, és máris megvan az a hatás, ami a képen is van. :)
Természetesen terveztem, hogy nem hagyom kopáron a tetejét, de még álmodom a formákat... 😊
 
Csillunak igaza van.
Viszont ha tényleg megvalósítod, akkor egyfolytában csattogtathatnád az ollót.
Engem egyedül az zavar, de nagyon, hogy az ösvény eleje pont középen van. Inkább kicsit balra tolnám el, tudod, aranymetszés. :)
Mint ahogy látszik egy egy skicc. Ha megnézed az összetákolt köveket, amit kiveséztünk, láthatod, hogy balra van tolva a rés és alacsonyabban is lesz. 😊
 
Back
Oldal tetejére