• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Ádám_

Mágus
vasárnap megnyesem hátha gyorsabban terjeszkedik
Én nem javaslom a nyesést. Még elég friss ültetésnek számít, és valszeg a gyökerei megerősödésére koncentrál a növény elsősorban. Emiatt minimális a fotoszintetizálni képes levele, amit ha még jobban megritkítasz, csak ártani fogsz vele.
Én kapszuláznék és adnék neki még 2-3 hetet legalább! 😉 ✌️

Bálint Nagy

VIP kertész
Én nem javaslom a nyesést. Még elég friss ültetésnek számít, és valszeg a gyökerei megerősödésére koncentrál a növény elsősorban. Emiatt minimális a fotoszintetizálni képes levele, amit ha még jobban megritkítasz, csak ártani fogsz vele.
Én kapszuláznék és adnék neki még 2-3 hetet legalább! 😉 ✌️
Detto

Pityke85

Főkertész
Vettem a garniknak Catappa levelet, de szerintem az életbe nem fognak találkozni vele.... azt írják meg kell várni míg lesüllyed és 1hét után cseréljük új levélre. Szerintem 1 hét lesz mire elmerül... három napja van bent de semmi, csak lebeg 😁
https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-catappa-leaves-10-pcs.html
Sajnos a répa a saláta kilőve, rá se néztek két napon keresztül...
szerintem ne vedd komolyan az ajánlást. mindig van bent falevél az akvában, egészen addig míg el nem rágják teljesen. A vízben kárt nem tesz ha megvannak a vízcserék.

Burney

Főkertész
szerintem ne vedd komolyan az ajánlást. mindig van bent falevél az akvában, egészen addig míg el nem rágják teljesen. A vízben kárt nem tesz ha megvannak a vízcserék.
Szerintem se lesz baj... bár én inkább úgy értelmezem, hogy azért a heti csere, hogy aki ezzel állítaná be a ph-t, egy hét alatt kimeül.

eMZé

Kertész bálvány
Vettem a garniknak Catappa levelet, de szerintem az életbe nem fognak találkozni vele.... azt írják meg kell várni míg lesüllyed és 1hét után cseréljük új levélre. Szerintem 1 hét lesz mire elmerül... három napja van bent de semmi, csak lebeg 😁
https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-catappa-leaves-10-pcs.html
Sajnos a répa a saláta kilőve, rá se néztek két napon keresztül...
Én teszek rá egy követ és úgy lent marad. Az első 1-1,5-2 hétben rá sem néznek, mert kemény. Utánna viszont csak a váz marad.

Burney

Főkertész
Este munkábamenet előtt, beszurtam egy garnéla pálcikát kipróbálni. Reggel hazajövet holt fáradtan kezdem tápozni az akvát, mikor arra lettem figyelmes, hogy nagy a nyüzsi a pálcán. Tökre örültem, hogy rákaptak... aztán gondolkodóba estem, hogy honnan van nekem ennyi piros garnélám?! 🤔
Kellett egy kis idő mire leesett, hogy azok amandák... 😁

IMG_20211012_063701.jpg

Iron1

Főkertész
Este munkábamenet előtt, beszurtam egy garnéla pálcikát kipróbálni. Reggel hazajövet holt fáradtan kezdem tápozni az akvát, mikor arra lettem figyelmes, hogy nagy a nyüzsi a pálcán. Tökre örültem, hogy rákaptak... aztán gondolkodóba estem, hogy honnan van nekem ennyi piros garnélám?! 🤔
Kellett egy kis idő mire leesett, hogy azok amandák... 😁

View attachment 156096
Nálunk a sorrend a garnélakaján: törpe razbóra - endler - amano - red sakura. Mondjuk az utóbbiak nem mindig. :D

Burney

Főkertész
Valakinél működik ez a vízutántöltő? Arra lettem figyelmes, hogy nem csinál semmit. Ha megbillentem ott jön ki a víz ahol nem kéne (rövid csonk). Azt ugorjuk át, hogy hogy kell levágni, rajz szerit csináltam.

IMG_20211012_142944_edit_150947745868631.jpg

Oldal tetejére