• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

Sziasztok az anubiát milyen módon lehet többszörösíteni simán csak ketté vágom?
Azt mondják, min. 3 egészséges levélnek maradnia kell. Tapasztalataim szerint működik, de én a biztonság kedvéért 4-5 levelet hagyok rajta, mert a vágás után kell pár hét, amíg magához tér és a levelek egy része bealgásodhat, amit olykor kell vágni.
 
Azt mondják, min. 3 egészséges levélnek maradnia kell. Tapasztalataim szerint működik, de én a biztonság kedvéért 4-5 levelet hagyok rajta, mert a vágás után kell pár hét, amíg magához tér és a levelek egy része bealgásodhat, amit olykor kell vágni.
Rendben köszönöm.
 
Úgy látszik, csak én posztolok ebbe a topikba... :D
Bár nem nana, csak sima barteri, de engedjétek meg, hogy megosszak veletek egy képet!
Láttatok már olyat, hogy egy Anubiast tőből visszavágva (értsd: levél nélküli) újra kihajt?
Lehetséges!
IMG_5323%2Bm%25C3%25A1solat.jpg

Ezt a tövet 2 hónapja csonkítottam meg, mert már akkora leveleket hozott, hogy elnyomta az arányokat. Amint a képen is látható, a gyökerei jó mélyen voltak, ezért nem akartam megbolygatni az aljzatot, bent hagytam a tövet, majd lebomlik... Erre ezt láttam pár hete! Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.
 
Persze, ha a rizóma megmarad, microsorumok, bucek és anubiasok is simán kihajtanak újra, ha 0 levele maradt, akkor is. :)
Hát én tök meglepődtem, mert úgy tudtam, hogy min. 3 egészséges levelet kell hagyni ahhoz, hogy megmaradjon... Ezek szerint csak idő kérdése. Nálam ez 2 hónap volt...
 
Hát én tök meglepődtem, mert úgy tudtam, hogy min. 3 egészséges levelet kell hagyni ahhoz, hogy megmaradjon... Ezek szerint csak idő kérdése. Nálam ez 2 hónap volt...
Nyugodtan lehet az anubias rizómáját darabolni, ki fog hajtani. Levél nélkül természetesen tovább tart, Nálam is kb 2 hónap volt, mire egy csupasz darab megindult.
 
Ez a fajta anubias hogy hoz magot ill termést? Nem hasonlít a magtok egy kezdeti levélre ami elbarnul egy idő után s benne egy nagyon kicsi kukoricacsőre emlékeztető kis bigyusz van, ami egyàltalàn nem rohad szóval ebből gondoltam, hogy ez "gyàri" alkatrésze a növénynek és így kell kinéznie. Ha valakinek volt màr hasonló és rájött, hogy mi az, lécci ossza meg velem
 
Ez a fajta anubias hogy hoz magot ill termést? Nem hasonlít a magtok egy kezdeti levélre ami elbarnul egy idő után s benne egy nagyon kicsi kukoricacsőre emlékeztető kis bigyusz van, ami egyàltalàn nem rohad szóval ebből gondoltam, hogy ez "gyàri" alkatrésze a növénynek és így kell kinéznie. Ha valakinek volt màr hasonló és rájött, hogy mi az, lécci ossza meg velem
Virágzik. Hogy mag van e benne, sosem néztem.
 
Àh igen, az lett volna ha el nem pusztul mind a két virágkezdemény, most néztem képeket hogy kellett volna kinéznie. Hogy miért nyiffantak ki nem tudom. Mind a kettő elért kb 2cm hosszt aztán annyi. Pedig levelet gyönyörűt hozott màsfél hét alatt és nagy levél nem ilyen kis apróság. E mellett van egy másik ugyan ilyen anubias de azon híre hanva sem volt viràgkezdeménynek, de max egy hétre rá hozott az is egy nagy levelet. Fura.
 
Havernek vannak kicsi anubiasai amik csak távolról hasonlítanak anubiasra, annyira mások a levelek és a színfelhozatal. Ő azt mondta hogy a magokból nevelte ki őket. Hogy azok a kis valamik mikor fognak rendes növényre hajazni így ránézésre 100 év :D
 
Ezeket a csápokat le lehet-e vágni az anubias aljáról? Mert kitolja magát a vízből vele és néhány levél kint van a vízből
 

Attachments

  • 20170424_202059.jpg
    20170424_202059.jpg
    109.4 KB · Megtekintések: 12
Meg lehet nyírni a gyökerét, persze. Mondjuk semmi baja nem lesz ha kinő pár levele a vízből, Afrikában, eredeti élőhelyén is mocsári-vízparti növény. :)
 
Csak ami kilóg a vízből annak a széle néhol mintha picit elszáradna egy kis körömnyi részen. De csak néhol.
 
Meg lehet nyírni a gyökerét, persze. Mondjuk semmi baja nem lesz ha kinő pár levele a vízből, Afrikában, eredeti élőhelyén is mocsári-vízparti növény. :)

Nekem is ami kinőtt a vízből az el is száradt. Lehet az aki felett nincs akkora pára mint egy mocsárban. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Lehet... vagy csak submersből emersbe kell váltania... passz. Mondjuk a durvább lámpák melegítenek-sütnek rendesen, azt lehet nem bírja ha közvetlenül kapja a pofájába. :D
 
Back
Oldal tetejére