• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

lacee13

Tapasztalt kertész
Tudományos név : Anubias barteri var. nana
Magyar név: Törpe vízilándzsa
Család: Araceae (kontyvirágfélék)
Csoport: Vízinövények
Maximális magasság: 15 cm
Származás: Kamerun
Természetes élőhely: Mocsarak, vagy teljesen a víz alá merül, vagy kétéltű.
Elhelyezés az akváriumban: Elől
Az ültetés sűrűsége: 10 cm2/1 tő
Világítás: Gyenge
Hőmérséklet: 24-26°C
pH: 6-8
Keménység: 3,4-5,6NK°
Megjegyzés: Ezt a kis „törpe növényt" a legjobb előre ültetni az akváriumban. Mélyzöld levelei a töve körül ,,kokárda" alakban szétterülnek, s a legtöbb hallal, így a bölcsőszájúakkal szemben is, ellenállók. A növény rizómája (gyökértörzse) és a gyökerei viszont gyengék, sérülékenyek. Ültetéskor vigyázva fogjuk meg a rizómát, s óvatosan szorítsuk be egy kő vagy a dekoráció egy faága alá. Könynyű szaporítani és nem kíván különösebb gondozást. Közepes fénnyel megelégszik, csak arra kell ügyelni, nehogy elszaporodjanak rajta a fonalas algák, azok ugyanis szívesen megtelepednek a levelein. Ha szaporítani akarjuk, úgy kell feldarabolni a rizómát, hogy mindegyik darabra 3-4 levél is jusson: csak a leveles töredékeket érdemes elültetni.
98902.jpg

98903.jpg

98904.jpg
 
Sziasztok!
Mitől függ hogy agy anubias levele mekkorára nő meg?
Tenyérnyi levelekkel vettem, de amik azóta nőttek csak negyed akkorára fejlődik ki.
Köszi kszabi
 
kszabi said:
Sziasztok!
Mitől függ hogy agy anubias levele mekkorára nő meg?
Tenyérnyi levelekkel vettem, de amik azóta nőttek csak negyed akkorára fejlődik ki.
Köszi kszabi

Szia Kszabi

Bár ezt nem teljesen a megfelelő topicba írtad, lévén, hogy te a sima barteriről beszélsz, de válaszolok.
A boltban kapható anubiasokat emers (víz felett) módban nevelik és így jóval nagyobb leveleket képes hozni. A víz alatti körülmények között nem tudja ugyanezt produkálni, ez igaz a legtöbb növényre is, amit így termesztenek.
De a tartási körülmények is erősen befolyásolják ezt a dolgot!
 
Sziasztok!
Mivel szoktátok hozzákötözni az anubiast a dekorációs elemekhez? Erre az ADA Riccia, Moha és vizipáfrány kötöző fanalak is jók?
És még egy kérdés. Sok helyen olvasom, hogy lassan nő... Ha kap Micro, Macro-t, és Easy Carbo-t akkor ezt lehet gyorsítani?
 
Szia Peti

A kötözést bármilyen cérnával is meg lehet oldani, bár az ADA terméke magától kötözi fel magát. ;)
A lassan növő növényeket ideális feltételek megteremtésével lehet serkenteni, de óriás változásra ne számíts. Idővel te is rá fogsz jönni, hogy milyen jó, ha a növény nem nő túl gyorsan. :)
 
Levinen said:
Szia Peti

A kötözést bármilyen cérnával is meg lehet oldani, bár az ADA terméke magától kötözi fel magát. ;)

Azért nem árt,ha speciális cérnát használunk.Nekem egy "bármilyen" cérna az asszonyka varródobozából egy hét alatt szertemállott a vízben,szépen elengedve a Ricciát.Műanyagbázisú kötözővel jobban boldogultam.
 
zsotyi said:
Levinen said:
Szia Peti

A kötözést bármilyen cérnával is meg lehet oldani, bár az ADA terméke magától kötözi fel magát. ;)

Azért nem árt,ha speciális cérnát használunk.Nekem egy "bármilyen" cérna az asszonyka varródobozából egy hét alatt szertemállott a vízben,szépen elengedve a Ricciát.Műanyagbázisú kötözővel jobban boldogultam.

Hát igen a cérna inkább a gyenge mohákra való. Riccia kötözés, stb., de vaskosabb szárú növényekre valami masszív dolog kell. Az említett ADA termékek közül is a Wood Tight alkalmas erre: http://www.greenaqua.hu/ada-vizipafrany ... tight.html

ada-fa-kotozo-wood-tight.jpg
 
Sajnos délelőtt rendeltem a Green Aqua-ból, és akkor még úgy tudtam, hogy más cérnával is meg lehet oldani. :| Na mindegy. Kipróbálom akkor valamivel. :)
 
peti44 said:
Sajnos délelőtt rendeltem a Green Aqua-ból, és akkor még úgy tudtam, hogy más cérnával is meg lehet oldani. :| Na mindegy. Kipróbálom akkor valamivel. :)

Gyakorlatilag bármivel felkötheted őket. Néhány kötöző talán alkalmasabb, jobb vele dolgozni. Ha cérnát alaposan rátekered is jó lehet, de egy idő után elbomlik vagy a halak tépik meg. A másik probléma, hogy a cérna, mint a damil ha normálisan odahúzod a fához elvághatja a gyökeret (jártam már így többször is). A műanyag bázisú kötöző dolog is jó lehet.
Lényeg hogy inkább szélesebb kötöző legyen és valami olyan aminek eleve van tartása.

Ha a rendelésedet szeretnéd kiegészíteni arra is van lehetőség, dobj egy privit és megbeszéljük.
 
Eddig is tudtam hogy az Anubias növények nagyon kevés fénnyel is beérik, de ma még erre is rátett egy lapáttal... :lol:

A nagy akváriumomat lassan de tudatosan felkészítem az átrendezésre és ma durva nyírást és bozót ritkítást hajtottam végre.
Anno amikor a telepítés volt betettem 3-4 anubiast, de 1 hónap múlva minden magasabb növény felé kerekedett. Gyakorlatilag 3/4 éve nem láttam őket. Ma levágtam kb 30 cm magas sűrű növényáradatot és alatta ahol gyakorlatilag nem volt fény ott volt teljesen egészségesen az összes anubias. Gyönyörű leveleivel mindenféle foszlás lukadás nélkül.

Azt hiszem most tanultam meg igazán tisztelni ezt a túlélőt.
 
Mennyire általános hogy víz alatt virágzik az Anubias?
Én még sosem láttam, de a nagy akiban pár napja felfigyeltem hogy kivirágzott az egyik.
Azt hittem inkább víz felett virágzik.
 
Nekem az előző akimban virágzott, víz alatt, pedig ott nem volt semmilyen növénytáp, és 15w világítás volt csak :)
Szépen nézett ki... most nem találom a képet, de ha megtalálom felteszem.
 
Viktor!

Nekem virágzott már víz alatt, de még csak egyszer vagy fél éve.

Növekedéséről csak annyit hogy amit vettem egy bokrot az kb. 4 hónap alatt nőtt az eredeti állapothoz képest olyan 50%-ot. Akkor leszedtem pár hajtást és amit beültettem vele olyan 5 hónap alatt elég szépen benőtte. Tény hogy lassú, de ha valaki egy nagyobb helyet szeretne vele beültetni az szedje szét kis tövekre úgy gyorsabban nő. Valahol olvastam hogy inkább fára kötözzük mint ültessük saját tapasztalat az hogy szerintem ugyan olyan tempóban nő. Eddig sera majd happy life tápot kaptak most jön a GA-s. Ma szedtem szét őket 4-5 hónap múlva kiderül mit tesz velük a GA-s táp. Megjegyzem jobban várom mint a karácsonyt :D
 
Srácok, mi a helyzet a "Petite" verzióval? Ez a sima Nana-nak egy még kisebb változata? Itthon kapható valahol?
 
Sziasztok!
Mi 2009.12.28-án vettük őket,egy hete vettem észre,hogy mi történt.

4274710908_19b677b8a3_m.jpg
Közelebbi ;)
4273966265_9b4cca1efc_m.jpg

Nagyon szeretem. :D
 
Back
Oldal tetejére