• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

Sziasztok növényesek!

Lehet nem pont ebben a topicban kéne kérdezzek, de jobbat nem találtam. Adott egy akvárium (140x55x50, 50 a magassága, 385 liter), az a gondolatom táma
dt hogy nyugat-közévp afrikai kistestű sügereket telepítek bele (pelvicachromis, pseudocrenilabrus, nanochromis , stb), a berendezés mangrove fákból és nagyobb lávakövekből állna amelyekre egy szép anubias dzsungelt szeretnék telepíteni növeszteni, akár többféle anubiasból. A szűrérre jelenleg 2 db eheim 2217 es áll rendelkezésre összesen 6 liter siporaxal. Csapvizet szándékozok használni. Milyen világítást javasolnátok, Co2 szükséges -e, milyen tápot érdemes használni, illetve van e még valamilyen lehetőleg afrikai növény aminek hasonlóak az igényei az anubiasokéhoz?
szia az lenne a kérdésem hogy sikerült e megvalósitanod az anubius dzungelt én is sügéreket tartok meszkőbl van fel rakva a hátterem ezek közét szeretném teljesen beültetni vele mar elkezdtem csak kicsit draga ha van penzem veszek párat mindig lassan haladok valami tipped hogy szépen nöjön kvárom válaszod
 
Utoljára módosított:
Fiam kis 31 literes nanoja vár megépítésre, addig is míg ázik a red moor, meg megjön a legnagyobb liberty szűrő, csak raktam bele lágyvizet, kis szűrőt meg a világítást bekapcsoltam, és no lám (easy carbo és profito azért minden reggel megy bele :D ).
Ezért (is) szeretem nagyon az anubiasokat. Hálás növénykék, nekem nagyon tetszenek, a nagy akváriumban is egyre több van belőle, mert a kezdeti lesajnálás (low tech, igénytelen) után rájöttem, hogy igenis megvan a maga szépsége (és hogy nem kell kéthetente nyírni :) ).
IMG_1639_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mellette ipari adag karácsony moha dzsungel, aljzat nuku, igazából a kis akvi most növénytárolóként funkcionál, a kék polifoam miatt ronda az összkép, a felszínen is úszik mindenféle növény, de ez a kis csoda megörvendeztet két virággal is. Gyönyörű!
 
Sziasztok!

Nem tudom ide kell-e írnom, vagy inkább a növénybetegségekhez, de van egy gondom az Anubias barteri var. nana ügyben egy két hetes aksiban, és kellene egy kis segítség.
Előre is köszönöm!
Vettem a GA-ban egy ilyen növényt, és a leírtak szerint úgy hogy mindkét részen elég gyökér és levél maradjon, a rizomáját két felé vágtam.
Elöször az egyik adta fel a naplómban leírtak szerint 4 nap útán:
Növényes - Kezdő low 60 literben | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
majd most a másik is elkezdett a gyökeréről tönkremenni, miközben csodálatosan körbefonta a vasfát, amire ültettem.

Meg tudjátok mondani, mi lehet a baja, illetve mit tudok tenni, hogy ne hulljon darabokra, mint a másik? :(
A többi növény nagyon jól érzi magát. Nőnek is mint a gomba. A ludwigia palustris is vörösödni kezdett, a crípto is hozza az új leveleket, a limnophila-val meg egyszerűen nem lehet bírni.

Köszönöm!
 
Sziasztok.
Lenne egy amatőr kérdésem :D
Ezt a növényt hogyan lehet szétszedni? Arra gondolok, hogy szépen hozza az új hajtásokat és szeretném mondjuk ketté szedni mert másik akimba is tennék belőle.
Ha hülye a kérdés akkor bocsi de nem akarom "elrontani" mert szép nagyon.
 
Sziasztok.
Lenne egy amatőr kérdésem :D
Ezt a növényt hogyan lehet szétszedni? Arra gondolok, hogy szépen hozza az új hajtásokat és szeretném mondjuk ketté szedni mert másik akimba is tennék belőle.
Ha hülye a kérdés akkor bocsi de nem akarom "elrontani" mert szép nagyon.
Szerintem ne bántsd, ha tényleg olyan szép!
Inkább kérj innen még egy tövet. Biztos lesz/van valakinek eladó/elvihető.
 
Szerintem ne bántsd, ha tényleg olyan szép!
Inkább kérj innen még egy tövet. Biztos lesz/van valakinek eladó/elvihető.
Ezt is csak véletlenül sikerült vennem nyiregyen jutányos áron. Pár hónapja van a nagy medencében és azóta már hozott hat új levelet illetve a gyökérzete is terjeszkedik szépen. Ha azt mondod nem tanácsolod bántani akkor várok hátha sikerül szereznem valahonnan még egy tövet :)
Köszi a választ!
 
Ezt is csak véletlenül sikerült vennem nyiregyen jutányos áron. Pár hónapja van a nagy medencében és azóta már hozott hat új levelet illetve a gyökérzete is terjeszkedik szépen. Ha azt mondod nem tanácsolod bántani akkor várok hátha sikerül szereznem valahonnan még egy tövet :)
Köszi a választ!
Ha szépen nő, fejlődik, tetszik is => tehát láthatóan jól érzi magát, miközben megelégedésedre szolgál a látványa, akkor - szerintem(!) - nem szabad bántani!
+1 pont az új növény beszerzése mellett: NÉZD CSAK!
 
Ha szépen nő, fejlődik, tetszik is => tehát láthatóan jól érzi magát, miközben megelégedésedre szolgál a látványa, akkor - szerintem(!) - nem szabad bántani!
+1 pont az új növény beszerzése mellett: NÉZD CSAK!
Láttam a hirdetést én is csak sajnos nekem nagyon messze van. A postától meg sokan óckodnak.
 
Szerintem az Anubias elég strapabíró és szívós növény, nyugodtan félbe lehet vágni a rizómáját, ha jól érzi magát, háborítatlanul növekszik tovább úgyis...
Akkor most két válaszolóból két külön vélemény lett :) akitől vettem azt mondta, hogy nyugodtan ketté vághatom a "száránál" aztán növekszik tovább mintha mi sem történt volna. Csak félek megtenni :D ezért kérdeztem inkább előtte. Most jelenleg gondolkodok, hogy mi legyen :)
 
Akkor most két válaszolóból két külön vélemény lett :) akitől vettem azt mondta, hogy nyugodtan ketté vághatom a "száránál" aztán növekszik tovább mintha mi sem történt volna. Csak félek megtenni :D ezért kérdeztem inkább előtte. Most jelenleg gondolkodok, hogy mi legyen :)
Nyugodtan kettévághatod.
 
Végigolvastam a topicot, de nem nagyon esett szó róla, hogy szeretik-e az anubiasok, ha telibe kapják az easy carbót. Hígítva mennyire teszi tökre a leveleit?
 
Egy deci vízbe tegyél 10 ml carbot és áztasd benne 5 percig. Néhány nap múlva bepirul az ecset és azt már lelegelik az algaevők.
 
Back
Oldal tetejére