• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

Anubias bírja a hígított carbot? Ha igen, akkor milyen arányú hígítást használjak? Ugye azokat a kis zöld pöttyöket szeretném eltüntetni róla.
 
Sziasztok!

épp virágzik nálam az anubias. Akit érdekel itt egy egy kép róla.


8471846988_72460af969_c.jpg


üdv
Tokken
 
Nagyon szép!
Nekem egy kis aksiban van az ablak közelében, külön nem világítom. Hetente egy pici (pár csepp) növénytápot kap. Szépen fejlődik, hozza az új leveleket.
Milyen feltételek szükségesek a virágzáshoz? Nekem közvetlen napfény nem éri.
 
Hello! Lehet "csinálni" sima nanábol nana petite-t? Nálam van az akiban egy tő Balázs stemes akijából (ada workshop), amiből véletlenül letört egy kis darab, amin csak kisebb levelek voltak. Ezt is beraktam fára kötözve, de azóta is mini maradt, pedig már több új levele is van. Más is tapasztalt már ilyet? :)
 
Sziasztok. Egy anubas nana xl-t vettem és szeretném a talaj közelébe elhelyezni. Az megoldható hogy két kő közé rakom, és a gyökerei a kő alatt lesznek? Egy axolotl-os aksiba tervezem és nem szeretném ha az állat nagyon elmozdítaná.
 
Sziasztok. Egy anubas nana xl-t vettem és szeretném a talaj közelébe elhelyezni. Az megoldható hogy két kő közé rakom, és a gyökerei a kő alatt lesznek? Egy axolotl-os aksiba tervezem és nem szeretném ha az állat nagyon elmozdítaná.
Egyszerű a megoldás kötözd rá az egyik kőre. ;) pl. damillal (óvatosan)
 
Ezt csináltam, de félő hogy az állat esetleg leeszi a madzagot vagy a damillal megvágja magát, elég kényes a bőre. Ezért keresek egy alternatív megoldást, pl a gyökerek kő alá rakása, a rizóma kövek közé beékelése.
 
Ezt csináltam, de félő hogy az állat esetleg leeszi a madzagot vagy a damillal megvágja magát, elég kényes a bőre. Ezért keresek egy alternatív megoldást, pl a gyökerek kő alá rakása, a rizóma kövek közé beékelése.
Kövek közé is berakhatod nyugodtan, nálam is úgy van az egyik. Az a lényeg, hogy nem szabad elültetni.
A fámra pedig ragasztottam zselés pillanatragasztóval.
 
Az egyik szára le van törve, ez okoz valamilyen gondot a víznek? Az ,hogy mérgező dolgokat "izzad" ki magából az anubias törött szára mennyire komoly?
 
Az anubiast ha kiveszem az aksiból és átrakom pl egy szűretlen edénybe ott meddig marad életben, életképes-e szűrés nélkül?
 
Az anubiast ha kiveszem az aksiból és átrakom pl egy szűretlen edénybe ott meddig marad életben, életképes-e szűrés nélkül?
Nekem így van hónapok óta és fejlődik. 1-2 hetente cserélem a víz egy részét, ilyenkor egy kis micro + marco tápot kap. Az ablak közelében van, de közvetlen napfény nem éri, így is fejlődik lassan. Néha levegőztetem is, az mozgatja kicsit a vizet, de utóbbi szerintem nem fontos.
 
Család: Araceae
Származási hely: Cultivar
Magasság: 3-5 cm
Szélesség: 5-10 cm
Fényigény: nagyon alacsony-magas
Hőmérséklet: 20-30 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-nagyon kemény
pH tolerancia: 6-8
Növekedési ütem: nagyon lassú
Igény: alacsony

Egy Anubias mutáció, ami az Oriental aquarium plants növénykertészetből származik Szingapúrból. Nagyon lassan növekszik, és nehézkes lehet az egészséges állapot fenntartása hosszútávon. Legjobban akkor mutat, ha sziklákhoz, vagy gyökerekhez kötözzük. Ezt a növény apró mérete miatt Riccia Line kötözővel, vagy damillal tudjuk megoldani, amíg a növény meg nem kapaszkodik a dekorációkon. Az Anubias barteri v. nana Petite egy különleges növény, ami ideális nano és kis méretű akváriumokhoz.
-from GA

Van valakinek tapasztalata a növénnyel kapcsolatban? Mennyire helytálló az aláhúzott rész? Mire kell figyelni vele kapcsolatban?
(Nem a GA-ban kételkedem!, hanem saját felkészültségemben!)
 
Nagyon lassan növekszik, és nehézkes lehet az egészséges állapot fenntartása hosszútávon.

5 hónapja van az akváriumban, és gyönyörű, egészséges! Viszonylag sok új levelet hozott, és 2 kis hajtást is leszedtem már róla, amiket pont a hétvégén ültettem új helyre.
Az alsó, "öreg" levelein volt némi zöld pontalga, de azokat leszedtem. Érdekes, hogy azokon a leveleken volt a pontalga, amik lejjebb, árnyékosabb helyen voltak. Amik közel vannak a vízfelszínhez, a világításhoz, azokon semmi. Nagyon megszerettem, igazi gyöngyszem ez a növény (y)
Ja, és 2 hete van co2 az akvában, azóta legalább 5-6 új levélke bújt elő.
 
Az aláhúzott rész áthúzandó. :)
Nagyon lassan növekszik, és nehézkes lehet az egészséges állapot fenntartása hosszútávon.
Lehet, hogy a "Nagyon lassan"-t is áthúznám.... ;)
 
azzal viszont vigyázz, hogy erős direkt fényben látványosan algásodik. Általában árnyékba szokás tenni -- vagy alacsony fényerővel kell világítani.

Fönt írtam, hogy nálam pont fordítva volt :) A magasan lévő petite egyáltalán nem algásodott, a félárnyékban viszont megjelent a pontalga. A természet poénkodik velünk :D
 
Back
Oldal tetejére