• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

Sziasztok!
Ha már itt előbb felmerült a "Mihez kötözzük az Anubiasokat?" kérdés, leírok egy egyszerű és könnyen megvalósítható módszert.
Ha előtérbe szánjuk, és nem akarjuk, hogy felússzon, vagy hogy látszódjon az amihez hozzákötöztük, én általában egy kevésbé jó minőségű (mechanikai) kerámiagyűrűhöz kötözöm 1-2 centis eresztékkel; az remekül lent szokta tartani, illetve ha mégis kitúrná valami, akkor is lent marad a fenéken.
 
Anubias-t azért nem ültetünk,hanem kötözünk,mert eredeti élőhelyén is köveken,gyökereken él.Gyökerei egyébként sem arra valók,hogy a talajban megtartsa magát.
T-boy said:
:? és ha kőre kötözöm és besüllyesztem?
Nem kell besüllyeszteni.
dw_anubias_barteri.jpg

dw_anubias_paco.jpg

anubias1.jpg

ez.JPG
 
Sziasztok növényesek!

Lehet nem pont ebben a topicban kéne kérdezzek, de jobbat nem találtam. Adott egy akvárium (140x55x50, 50 a magassága, 385 liter), az a gondolatom támadt hogy nyugat-közép afrikai kistestű sügereket telepítek bele (pelvicachromis, pseudocrenilabrus, nanochromis , stb), a berendezés mangrove fákból és nagyobb lávakövekből állna amelyekre egy szép anubias dzsungelt szeretnék telepíteni növeszteni, akár többféle anubiasból. A szűrérre jelenleg 2 db eheim 2217 es áll rendelkezésre összesen 6 liter siporaxal. Csapvizet szándékozok használni. Milyen világítást javasolnátok, Co2 szükséges -e, milyen tápot érdemes használni, illetve van e még valamilyen lehetőleg afrikai növény aminek hasonlóak az igényei az anubiasokéhoz?
 
szumo said:
Sziasztok növényesek!

Lehet nem pont ebben a topicban kéne kérdezzek, de jobbat nem találtam. Adott egy akvárium (140x55x50, 50 a magassága, 385 liter), az a gondolatom támadt hogy nyugat-közép afrikai kistestű sügereket telepítek bele (pelvicachromis, pseudocrenilabrus, nanochromis , stb), a berendezés mangrove fákból és nagyobb lávakövekből állna amelyekre egy szép anubias dzsungelt szeretnék telepíteni növeszteni, akár többféle anubiasból. A szűrérre jelenleg 2 db eheim 2217 es áll rendelkezésre összesen 6 liter siporaxal. Csapvizet szándékozok használni. Milyen világítást javasolnátok, Co2 szükséges -e, milyen tápot érdemes használni, illetve van e még valamilyen lehetőleg afrikai növény aminek hasonlóak az igényei az anubiasokéhoz?
Szia, te nem növényes!! :lol:
140*55*50-re elegendő lehet 3*54W T5-ös (120cm) armatúra, mert ezeknek a növényeknek nem kell sok fény ,s CO2-t sem kell adagolni! Amilyen növények még szóba jöhetnek az Anubias félék és a Microsorum félék összes tipusa.
 
Szia szumo!

Bolbitis heudelotii!
Ugyan úgy gyökérre, kőre kötözve, mint ahogy Cecska koléga által ajánlott növények!
 
Adott a lukacsos szerkezetű dragon ohko kő,ami kérdésem lenne,ha akad olyan kövem amiben van elég nagy lyuk abba beledughatom az anubias barteri var. nana rizómáját,avagy inkább a kőre kötözzem fel? (ötletelek csak,hogyan is oldjam meg az aljzat elválasztásomat,és ehhez lenne ez a gondolatom)
Tomi
 
Nyugodtan beszoríthatod a résekbe. Ha így is meg tudod oldani, szebb és egyszerűbb,mint a kötözgetés.
 
tibicuk said:
Szerintetek létezik-e olyan Anubias,aminek pettyes a levele?Kinézetre és állagra teljesen úgy néz ki,csak sötétzöld alapon jól körülhatárolható kölönböző nagyságú,szabálytalan elrendezésű fehér pettyek vannak rajta.Én kétlem,hogy ez egyáltalán vizinövény.Mégha az is,nagyon természetellenes.
A halárus esküszik rá,hogy Anubias.

Végigolvastam az "a. nana" topicot és nekem is ilyen jellegű kérdésem lenne mint Tibicuknak.Több tő anubias nanám levelein néhol apró kis fehér pettyek jelentek meg pár hete.Nem változott semmi, sem tápozás sem bármi drasztikus beavatkozás nem történt.Azt írtátok korábban, hogy vannak ilyen foltos változatú nanák(ezzel magyaráztátok).?Nem tudom így van-e, vagy esetleg tápanyaghiány lehet???
 
svarci2 said:
tibicuk said:
Szerintetek létezik-e olyan Anubias,aminek pettyes a levele?Kinézetre és állagra teljesen úgy néz ki,csak sötétzöld alapon jól körülhatárolható kölönböző nagyságú,szabálytalan elrendezésű fehér pettyek vannak rajta.Én kétlem,hogy ez egyáltalán vizinövény.Mégha az is,nagyon természetellenes.
A halárus esküszik rá,hogy Anubias.

Végigolvastam az "a. nana" topicot és nekem is ilyen jellegű kérdésem lenne mint Tibicuknak.Több tő anubias nanám levelein néhol apró kis fehér pettyek jelentek meg pár hete.Nem változott semmi sem tápozás sem bármi drasztikus beavatkozás nem történt.Azt írtátok korábban, hogy vannak ilyen foltos változatú nanák(ezzel magyaráztátok).?Nem tudom így van-e, vagy esetleg tápanyaghiány lehet???
Szerintem meg egyszerűen a fehér pettyek CO2 hiányra utalnak, anno amikor még nem volt CO2-m, akkor nekem is előfordultak ilyen jelenségek ! ;)
 
OK!Kösz a gyors választ Cecska!Sajnos a Carbo egy szuper anyag,de mindenféle csodákra azért nem képes ;)
 
svarci2 said:
OK!Kösz a gyors választ Cecska!Sajnos a Carbo egy szuper anyag,de mindenféle csodákra azért nem képes ;)

Ráadásul az Anubiasok nem szeretik, ha az arcukba nyomják. Erre figyelj az adagolásnál, mert károsodhat a levél.
 
Sziasztok!

Ti itt olyan okosak vagytok, és amióta rátaláltam erre a fórumra, csak olvasok, csak olvasok! :D
Remélem választ kapok az összes növényes kérdésemre egy idő után.
Most az Anubias-okkal kapcsolatban lenne kérdésem.
Van egy 160L-es afrikai sügeres akim. Mivel nekik az élőhelyükön nem nagyon van növény, sziklák, és Anubias-ok vannak az akiban. Egyrészt folyamatos barnaalga van az akváriumban (nem tudom megmondani, hogy szakállalga vagy sem), de az Anubias-ok leveleire is jut, amit csak ujjal, körömmel finoman tudok leszedni. Nos szeretem a növényeimet, de már nagyon unom. ;)
Kérdés ezzel mit lehet tenni?
Illetve Anubias barteri-m van (amik lassan de nőnek) a régi levelek azonban a sok dörzsölgetés miatt egy idő után szakadoznak, foszladoznak, de az új levelek szépek.
Volt egy lándzsáslevelű Anubias-om, nos az kihalt.
És az A. barteri nana új levelei szépek, aztán elfoszlik. A régiek úgy ahogy tartják magukat. Nincs se növénytápozás, se Co2, csak néha algairtó.

Mit teszek rosszul, és mit tegyek, hogy Anubias burjánzás legyen?
Amúgy világítás az 2x30W egy növényes cső is.
Köszi a segítséget

Kisvido
 
kisvido said:
Nincs se növénytápozás, se Co2, csak néha algairtó.

Magad is leírtad, hogy mi a baj ;)
Mivel valószínűleg foszfát és nitrát van a vizedben (a hal ürülékből és a halkajából), ezért a Tropica TPN növénytápot adhatod a gyári adagolással (5 ml/50 liter hetente, azaz nálad heti 15 ml). Kéthetente csinálj egy 25 %-os vízcserét kezelt csapvízzel.
Az algairtó viszont csak árt a növényeidnek ;)
 
A régi "kopott" leveleket vágd le. Így a növény nem koncentrál azok meggyógyítására, hanem az új hajtásokkal foglalkozik. Az alga ellen a kiváltó okokat kéne megtalálni. Addig is vess be valamilyen algaevő hadsereget. ;)
 
Sziasztok!

Elfelejtettem írni, hogy jelenleg hal nélkül van az akvárium épp gondoltam is, hogy egy kis regeneráció miatt így is marad néhány hónapra, hogy a növények összekapják magukat. De már 3 hónapja van így, és nem tapasztalok jelentős javulást. Persze a sima barteri hozza a szokásos tempóban az új leveleket. Most épp a nana-nak is van egy új, de nagyon félek, hogy az is elfonnyad.

Kéthetente 40%-os vízcserét alkalmazok, és egy külső, meg egy belső Echeim szűrő is duruzsol az akiban.

Az az igazság, hogy az alga miatt nem nagyon mertem tápozni (4 tő sima barteri és egy tő nana van), meg algairtóval együtt ha jól tudom nem szabad használni. Amúgy sera florena lenne az is jó?

Épp a minap egy drasztikus régi rossz levél eltávolítást végeztem, de ha ez és az új levelek megjelenése stagnál, akkor nem nagyon lesz Anubias burjánzás. Ráadásul egy csúnya levél nélküli szár is marad a végén, ami egy idő után elrohad.

Amúgy az egyik tövem sokkal jobban nő (ezt már ketté is szedtem), mint a másik kettő. Ennek lehet valami oka?

Az alga elleni küzdelemben mire gondoltok inkább csiga, vagy sziámi algaevő? Vagy garnéla? :-D De azoknak végük, ha megjönnek a sügerek... :-(

Kisvido
 
Szia kisvido!

Nekem az a tapasztalatom, hogy jobb a növények fejlődése ha halak is vannak az akváriumban (low-tech)!

Írtad, hogy sügeres volt, -lesz az akvárium - mennyi a keménysége a víznek (meszes kövek vannak)?

Szerintem is fontos lenne a tápozás, csak tudni kéne mi-milyen arányban van jelen amit ennnyire szeretnek az algák!
Ha megkapják a növények a hiányzó elemeket, be fognak indulni és felhasználják a többletben lévő anyagokat.
Bár az Anubiasok lassabb növekedésűek és kevesebb fénnyel is beérik, de van-e külömbség a stagnáló és növekedő tövek távolságának a lámpához képest?
Menyi idősek a csöveid, milyen színhőmérsékletűek, mennyit mennek naponta, van-e reflektor fölöttük, mekkora a távolság a vízfelszíntől?
Van fénykép az algáról?
Egyenlőre ezeket a kérdéseket válaszold meg légyszives !
Remélem ezek ismeretében könnyebb lesz a megoldás!
 
Back
Oldal tetejére