• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

Helló!

Az öregebb levelek fonákján lévő apró pettyek esetleg betegség jelei vagy ez normális? A fiatalabb leveleken nincs semmi.
üdv!
 
Szerintetek létezik-e olyan Anubias,aminek pettyes a levele?Kinézetre és állagra teljesen úgy néz ki,csak sötétzöld alapon jól körülhatárolható kölönböző nagyságú,szabálytalan elrendezésű fehér pettyek vannak rajta.Én kétlem,hogy ez egyáltalán vizinövény.Mégha az is,nagyon természetellenes.
A halárus esküszik rá,hogy Anubias.
 
Letezik. nem egy helyen lattam mar "anubias marble" neven , es ha mar anubias velemenyem szerint emers es submers allapotban is megallja a helyet .
Kulonben az anubias viragzasat magas foszfat szintel lehet elerni , ami azt jelenti hogy ne engedd 1,5 PO4 ala hogy essen az ertek.
Nalam sikerult kb 1 honapra a megvasarlasa utan, gyonyoru viragot eresztett, .... egyik kedvencem annak ellenere hogy egy elegge igenytelen noveny.
udv.
 
Hali!
Sajnos sikerült eltörnöm az anubiasom rizómáját,és az érdekelne,hogy egy csupasz rizómából lehet-e még valami,képes-e leveleket hajtani,vagy dobhatom ki?Köszi a válaszokat!
 
yerodin said:
Hali!
Sajnos sikerült eltörnöm az anubiasom rizómáját,és az érdekelne,hogy egy csupasz rizómából lehet-e még valami,képes-e leveleket hajtani,vagy dobhatom ki?Köszi a válaszokat!
Hmm.. Az Anubias-nak tuttommal nincs rizómája.. ha csak, nem valami egzotikus ritkaságod van ..
Szerintem amire te gondolsz, az a csupasz szár. És igen a csupasz szárból is tud levél fejlődni..Csak persze nagyon lassan mert nincsenek levelek melyek fotoszintetizálnának..( a szárban lévő zöldszintest meg igen csak kevés felületen van) ;)
 
Köszi a választ! :) Kidobtam szegényt,ugy döntöttem nem kinlódok vele meg amugyse fért volna sehová! :(
 
Nekem eszméletlen lassan, de fejlődik valami egy 15 centis csupasz szárból. Ha nincs birkatürelmed, jól döntöttél. (vagy odaadhattad volna valakinek, aki időmilliomos mazochista birka) :D
 
Sziasztok,
Van 3 Anubias Nanam, aminek kb. minden masodik levelen zold pontalga van ( ez igaz a tobbi Anubiasomra is). Ugy vettem eszre, h a fiatalabb leveleken elobb jelenik meg, es nehany het utan, lassan, nagyon lassan eltunik. A barna csigak teljesen birtokba vettek az algas leveleket, gyanitom ok tartjak kordaban, amennyire tudjak.
Korabban olvastam, h a zold pontalga a foszfat hianyara utal. Ez elofordulhat, mivel eleg rendszertelenul tapozok, de a problema az, h sehol mashol nem jon elo csak az Anubias levelein. Nincs valakinek otlete, hogy, mit lehetne tenni? 1x par heten keresztul megemeltem a Macrot, de a vart hatas elmaradt.
Az aki 160 L-es, 2x 39W T5 napi 8 ora, minden masnap 5-5 ml GA es 3 ml Carbo megy, heti 30% vizcsere, CO2 nincsen.
Udv es koszi, Viktor
 
Sajnos a CO2 nélküliség egyik problémája ez a jelenség is. Ugyan kevés a fényed és relatív keveset világítod az akit, de a CO2 hiány miatt a lassú növények (pl az Anubias is) algásak lesznek.
 
Szerintem, ha nem zavar a látványa, vagy nem burjánzik nagyon el, akkor ne foglalkozz vele. ;)
 
Sziasztok,

Annyira nem veszes, csak ha kozelrol nezem. Nekem csak az a fura, hogy az uvegen nincsen, ezt mondjuk nem banom. Easy Fosfo esetleg segithet?
Koszi, Viktor
 
potyka said:
Sziasztok,

Annyira nem veszes, csak ha kozelrol nezem. Nekem csak az a fura, hogy az uvegen nincsen, ezt mondjuk nem banom. Easy Fosfo esetleg segithet?
Koszi, Viktor

Anno nekem is ez volt a kis CO2 nélküli akimba. Árnyékban voltak kevés fénynél mégis volt rajta.
Ez nem tápanyag hiány miatt van, szerintem Fosfo adagolással nem oldod meg a problémát.

Itt is jól látszik, hogy a többi növény szép az aki algamentes, de az anubias levele algás.

3485454547_687732c89a_z.jpg
 
viktorlantos said:
potyka said:
Sziasztok,

Annyira nem veszes, csak ha kozelrol nezem. Nekem csak az a fura, hogy az uvegen nincsen, ezt mondjuk nem banom. Easy Fosfo esetleg segithet?
Koszi, Viktor

Anno nekem is ez volt a kis CO2 nélküli akimba. Árnyékban voltak kevés fénynél mégis volt rajta.
Ez nem tápanyag hiány miatt van, szerintem Fosfo adagolással nem oldod meg a problémát.

Itt is jól látszik, hogy a többi növény szép az aki algamentes, de az anubias levele algás.

3485454547_687732c89a_z.jpg

Akkor marad igy, amig nem lesz CO2.
Koszi, Viktor
 
Szia!
Ha van Co2 akkor is lehet,de akkor foszfátot adagolhatsz.
Adj a tápozásod mellé ugyan annyi foszfátot és akkor elfog tűnni.
 
Back
Oldal tetejére