• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Antient mountains

Sziasztok,

A mai nap volt időm beültetni a Riccardia és Fissidens mohákat. Aztán bedurrantottam a technikát. Ezt a képet egy órával a beüzemelés után lőttem.

31350ee703a2fc01a5a67a776718c8c5.jpg

Kezdésnek eltörtem a spin kifolyót amitől nagyon boldog lettem [emoji854].
6e39a8ba4625e0505b4be9e4c8de1b51.jpg

Mivel az egy darab Aquasky 15Wattal szerintem kevés lesz, ezért rendeltem még egyet. Ami még jön bele, az egy pár Növényke és lefóliázom majd a hátteret is.

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

A mai nap volt időm beültetni a Riccardia és Fissidens mohákat. Aztán bedurrantottam a technikát. Ezt a képet egy órával a beüzemelés után lőttem.

View attachment 76241

Kezdésnek eltörtem a spin kifolyót amitől nagyon boldog lettem [emoji854].
View attachment 76242

Mivel az egy darab Aquasky 15Wattal szerintem kevés lesz, ezért rendeltem még egyet. Ami még jön bele, az egy pár Növényke és lefóliázom majd a hátteret is.

Üdv,
Norbi
Nagyon jo lett a scape! 👍
 
Sziasztok,

Mai update: gyarapítottam végre a növényállományt és bekerült pár tő Buce is (két fajta). Emellett került bele HC is az eldugott hátsó részekre ami a layout szempontjából rejtve fog nagyjából maradni és egy érdekes kis növényke ami Eriocaulon névre hallgat.

Emellett még három Oto is beköltözött még tegnap.

Fotók holnap jönnek. Mostmár azthiszem elég lesz, de még eltudom képzelni, hogy rakok bele majd bucét ha jól érzik magukat.

A riccardia pedig szépen fejlődik és erre nagyon büszke vagyok.

Üdv, Norbi
 
Szerintem felesleges volt még egy lámpát rendelned. Ez a fény is bőven elég, amint a fotók is mutatják 👍
 
Szerintem felesleges volt még egy lámpát rendelned. Ez a fény is bőven elég, amint a fotók is mutatják 👍
Lhetséges, hogy határ eset. Szerintem dimmelve egy kis egytra fénnyel nem lesz gond. Ha pedig mégis feleslegesnek bizonyul, mindíg lehet találni valami jó hasznot egy kis extra lámpának. :p
 
Sziasztok,

Régen jelentkeztem már. Úgy látszik, hogy egyelőre a növények jól érzik magukat és a mohák nagyon szépen köszönik az extra foszfátot. Mint korábban írtam, beszereztem két féle Bucét amiket sikeresen el is helyeztem az akváriumban, de sajnos a TC kisebb méretű Buce az elolvadt. olvastam róluk, hogy ez előfordulhat ha hirtelen emersed-ből submerged közegbe kerülnek, szóval még nem dobtam ki a maradványaikat. Az okosok azt mondják hogy abból még pár hónap alatt nőhet ki valami csoda. :rolleyes:
A többi növényke jól érzi magát és úgy látszik, hogy az első hét után megjelent fonál alga a fissidensen is eltűnőbe kerül lassan. Valamiért felmegy a TDS-em egy két nap után pedig tudomásom szerint nincs benne semmi olyan aminek így kéne, hogy tegyen.


Legutóbbi bejegyzésem óta bővült a csapat 20db Racoon tigris garnélával is amik gyönyörűek és mégegyszer köszönöm őket @Szmóki -nak. Velük együtt a három oto is jól elkapirgál az akváriumban és úgy látszik minden élőlény nagyon élvezi a zeg-zugos, barlangos, hegyes-völgyes layoutot. Egyelőre nagyobb gondok nélkül funkcionál az akvárium. Most az egyetlen nagy kihívásom ,hogy találnom kell valami helyet a belvárostól nemmessze ahol tudok Co2 palackot töltetni, mert nem akarom, hogy a kifogyás meglepetésként érjen. Ha bárki tud valamit a 7.kerület környékén, nehogy vissza tartsa. ;)

Lassan jöhetnek a halak. Ezt, hogy őszinte legyek még nem találtam ki, hogy mik legyenek, de leginkább néhány galaxy rasbora felé húz a szívem a természetes vad jellegű szinezetük miatt és azzal a pici kis vörörses beütésükkel szerintem jól passzolnának a dragon kövek színeihez. Emellett még gondolkoztam a layout méretének érdekében, hogy mehetne bele Boraras brigittae vagy pedig zöld törpe razbóra. Az egyetlen bajom velük, hogy ők kicsit túl "modernnek" néznek ki a scapehez viszonyítva.

Most ami még hátra van, hogy egy szép kis tejüveg fóliával megküldjem az akvárium hátsó üvegét. Ezzel az lenne a célom, hogy egy kicsit erősítsem a térhatást.

És egy kis virágzás a végére:
 

Attachments

  • Image from iOS (40).jpg
    Image from iOS (40).jpg
    442.4 KB · Megtekintések: 50
Sziasztok,

Jó szokásomhoz híven ismét régen jelentkeztem.

Az elmúlt két hétben jól alakultak a dolgok a kis kockában. Többek közt kapott egy extra lámpát is amit dimmelve üzemeltetek.

A riccardia nagyon bedurrant ami azt az eredményt kezdi hozni amit szeretnék. A háttérben a HC is tök jól érzi magát. Időközben a kezdeti fonál és pontalga is elhullott az ellenem irányított támadásban. Ebben ugye közrejátszottak a garnélák, otok és az újonan érkezett süncsigák is.

Az egyetlen negatívum, hogy az egyik mini buce az teljesen elolvadt és megszűnt létezni. Ennek nem örülök.

Viszont aminek nagyon, hogy vannak mégújabb lakók is akik már egy hete “tapossák” az ősi hegyeket. 6db Galxy rasbora költözött be.

Mindent összevetve tök jól mennek a dolgok, szóval lassan beköltözöm a GA-ba, hogy a hardscapet összeválogassam a 60 akvárium berendezéséhez.

9e02c91258e7e041e9d56ca5de209018.jpgfef28772f77cc0f1dd7a0c5b07dec09f.jpg

Üdv,
Norbi
 
Ment rá a lájk az instán is!
A “dobverők” lassan túlérnek a hegycsúcson!:D
A kavicsos út két széle kicsit túl szabályos, mesterkélt, de összeségében nagyon patent.[emoji106]

Köszi! [emoji119][emoji3526] Hogy vagy fent instàn?
Amúgy igen, a kis kavicskàk szétzilálódtak a mindennapokban. Majd valamikor rendberakom azt. Hàtra meg még egy kis homokot kell majd töltenem.
 
Sziasztok,

Jelenleg az algával kűzdök. Teljesen elszabadult a pokol. Egy zöld ecsetalga támadás áldozatává lettem. Szóval ma belekezdtem életem első Blackoutjába. Co2 és lámpa kilőve és eljött az éj. Szóval az történt, hogy múlt héten elmentem egy kedves céges nyaralásra és abban a három napban az akvárium táp nélkül maradt. Sajnos ezekben a napokban jól bedurrant az idő és 33 fok mellett a ventilátorok ellenére is felment a hűmérséklet 27 fokra. Szóval arra értem haza, hogy már javában bulizik a fonál alga. Csináltam gyakoribb vízcseréket is de sajnos sikertelenül, és ebből kifolyólag ma muszáj voltam ezt meglépni.

Mik lehetnek a hibák?
  • A nyírás után bentmardhattak bomló növénydarabok.
  • Elkezdtem heti egyszer ADA Brighty Iron-t adagolni.
  • Magasabb PPM-ről 170 körüliről visszahúztam a vizet 130-ra és azóta úgy tartom. (Ez szerintem nem kéne, hogy gond legyen.)
  • A víz hőmérsékletének emelkedése és az ebből kifolyólag erősebb bomlási folyamatok. (Esetleges amónia).
  • Kevés táp.
  • Szűrőn teljesítménye csökkenhetett és erre még rájön egy Shrimp guard is ami valószínű alapból levesz kicsit.
  • Lehet ezek kombinációja is. (Valószínű)

Mi van rendben?
  • Semmi! :p
  • Na jó, a Co2 szint továbbra is jó.
  • Élőlények rendben vannak.
  • Növének az algát leszámítva rendben vannak.
  • Az egyik Buce virágzik 💥

Mit tervezek?
  • 3-4 nap Blackout után szűrő tisztítás és egy hatalmas vízcsere.
  • Ezt követően minden második nap vízcsere. Egy hétig kb.
  • Tápozásra jobban odafigyelni.
  • Nem tolok bele foszfátot a jövőben ha amúgy is jól érzi magát az alga. (Ettől úgy vettem észre mégjobban beindultak)
  • Alaposabb moha porszívás a vízcseréknél.
  • Légkondi hamarosan be lesz szerelve. Remélem 25 alatt fogom tudni tartani a vizet.

Most ennyi, remélem megoldódik, de hamarosan beszáolok az eredményekről.
Addig is szívesen meghallgatnám a gondolataitokat.

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

Jelenleg az algával kűzdök. Teljesen elszabadult a pokol. Egy zöld ecsetalga támadás áldozatává lettem. Szóval ma belekezdtem életem első Blackoutjába. Co2 és lámpa kilőve és eljött az éj. Szóval az történt, hogy múlt héten elmentem egy kedves céges nyaralásra és abban a három napban az akvárium táp nélkül maradt. Sajnos ezekben a napokban jól bedurrant az idő és 33 fok mellett a ventilátorok ellenére is felment a hűmérséklet 27 fokra. Szóval arra értem haza, hogy már javában bulizik a fonál alga. Csináltam gyakoribb vízcseréket is de sajnos sikertelenül, és ebből kifolyólag ma muszáj voltam ezt meglépni.

Mik lehetnek a hibák?
  • A nyírás után bentmardhattak bomló növénydarabok.
  • Elkezdtem heti egyszer ADA Brighty Iron-t adagolni.
  • Magasabb PPM-ről 170 körüliről visszahúztam a vizet 130-ra és azóta úgy tartom. (Ez szerintem nem kéne, hogy gond legyen.)
  • A víz hőmérsékletének emelkedése és az ebből kifolyólag erősebb bomlási folyamatok. (Esetleges amónia).
  • Kevés táp.
  • Szűrőn teljesítménye csökkenhetett és erre még rájön egy Shrimp guard is ami valószínű alapból levesz kicsit.
  • Lehet ezek kombinációja is. (Valószínű)
Mi van rendben?
  • Semmi! :p
  • Na jó, a Co2 szint továbbra is jó.
  • Élőlények rendben vannak.
  • Növének az algát leszámítva rendben vannak.
  • Az egyik Buce virágzik 💥
Mit tervezek?
  • 3-4 nap Blackout után szűrő tisztítás és egy hatalmas vízcsere.
  • Ezt követően minden második nap vízcsere. Egy hétig kb.
  • Tápozásra jobban odafigyelni.
  • Nem tolok bele foszfátot a jövőben ha amúgy is jól érzi magát az alga. (Ettől úgy vettem észre mégjobban beindultak)
  • Alaposabb moha porszívás a vízcseréknél.
  • Légkondi hamarosan be lesz szerelve. Remélem 25 alatt fogom tudni tartani a vizet.
Most ennyi, remélem megoldódik, de hamarosan beszáolok az eredményekről.
Addig is szívesen meghallgatnám a gondolataitokat.

Üdv,
Norbi

Drukkolok, hogy eltakarodjon hamar a fonal! Azt mondják az okosok, hogy a magas vas szint kedvez ennek az algának. A mohák nem egy vas faló szörnyek, ha nincsenek stemek, csak a fonal jár jól.
 
Sziasztok,

Jelenleg az algával kűzdök. Teljesen elszabadult a pokol. Egy zöld ecsetalga támadás áldozatává lettem. Szóval ma belekezdtem életem első Blackoutjába. Co2 és lámpa kilőve és eljött az éj. Szóval az történt, hogy múlt héten elmentem egy kedves céges nyaralásra és abban a három napban az akvárium táp nélkül maradt. Sajnos ezekben a napokban jól bedurrant az idő és 33 fok mellett a ventilátorok ellenére is felment a hűmérséklet 27 fokra. Szóval arra értem haza, hogy már javában bulizik a fonál alga. Csináltam gyakoribb vízcseréket is de sajnos sikertelenül, és ebből kifolyólag ma muszáj voltam ezt meglépni.

Mik lehetnek a hibák?
  • A nyírás után bentmardhattak bomló növénydarabok.
  • Elkezdtem heti egyszer ADA Brighty Iron-t adagolni.
  • Magasabb PPM-ről 170 körüliről visszahúztam a vizet 130-ra és azóta úgy tartom. (Ez szerintem nem kéne, hogy gond legyen.)
  • A víz hőmérsékletének emelkedése és az ebből kifolyólag erősebb bomlási folyamatok. (Esetleges amónia).
  • Kevés táp.
  • Szűrőn teljesítménye csökkenhetett és erre még rájön egy Shrimp guard is ami valószínű alapból levesz kicsit.
  • Lehet ezek kombinációja is. (Valószínű)
Mi van rendben?
  • Semmi! :p
  • Na jó, a Co2 szint továbbra is jó.
  • Élőlények rendben vannak.
  • Növének az algát leszámítva rendben vannak.
  • Az egyik Buce virágzik 💥
Mit tervezek?
  • 3-4 nap Blackout után szűrő tisztítás és egy hatalmas vízcsere.
  • Ezt követően minden második nap vízcsere. Egy hétig kb.
  • Tápozásra jobban odafigyelni.
  • Nem tolok bele foszfátot a jövőben ha amúgy is jól érzi magát az alga. (Ettől úgy vettem észre mégjobban beindultak)
  • Alaposabb moha porszívás a vízcseréknél.
  • Légkondi hamarosan be lesz szerelve. Remélem 25 alatt fogom tudni tartani a vizet.
Most ennyi, remélem megoldódik, de hamarosan beszáolok az eredményekről.
Addig is szívesen meghallgatnám a gondolataitokat.

Üdv,
Norbi
Szerintem elég volt az egy lámpa. Én akkor is szóltam... Ez az akvárium gyakorlatilag low- Tec is működhetne, semmi nincs benn ami igazán high-tech. Illetve most már a zöld ecset. Arányosan visszavennék mindent, táp , CO2, fény. Félig meddig ezt is tetted, de a fényt hagytad.
 
Szerintem elég volt az egy lámpa. Én akkor is szóltam... Ez az akvárium gyakorlatilag low- Tec is működhetne, semmi nincs benn ami igazán high-tech. Illetve most már a zöld ecset. Arányosan visszavennék mindent, táp , CO2, fény. Félig meddig ezt is tetted, de a fényt hagytad.

Szia,

Végül a lámpa csak egy hétig üzemelt. Az már 3 hete nincs üzemben. Valóban elég volt egy. Sajnos az ecset alga nem amiatt jött elő.
Tápot is csak 1-1 nyomast kap az ADA tápokból. Plusz egy kicsi foszfatot.
 
Drukkolok, hogy eltakarodjon hamar a fonal! Azt mondják az okosok, hogy a magas vas szint kedvez ennek az algának. A mohák nem egy vas faló szörnyek, ha nincsenek stemek, csak a fonal jár jól.

Igen, én is erre jutottam. Ezt most nem fogom adagolni tovább. Tanuló pénznek jó volt. [emoji3166][emoji854]
 
Sziasztok,

Egy rövid beszámoló a blackoutról. Sikerrel jártam 99%-ban.
Néhy napon át ment a blackout és az algák nagy része el is tűnt. Nagy vízcsere és alapos mulmozás után egy hét telt el és úgy látszik helyre ált a rend.

Újdonságként pedig vettem foszfát porocskát a GA-ban és kikevertem a saját is foszfát mixem. Ez a csomag így a végtelenségig elég lesz. Megérte.

b44735a497654f1d9fd8ecc69e87d93c.jpg965e13c353594b996bcccd3b94cc9d1c.jpg


Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

Kezdjük egy képpel:
60711cc9b83d49790cce2f53dee1bed6.jpg

Így fest most az akva.

Hogy őszinte legyek, végtelen meglepett, hogy milyen szuper foszfátmixet dobtam össze. Eddig a Seachem phosphorus-t használtam és az elmúlt héten váltottam a saját mixemre. Mindkettőnél a napi adagolás eredménye 0,3ppm PO4.

Viszont első naptól kezdve valami eszméletlen bubizást produkálnak a mohák.
Kezdek azon gondolkodni, hogy esetleg tudnék e keverni valami ADA táphoz hasonlót, mert ár érték arányban ez a diy száraztáp szuperjó.

Viszont itt az ideje egy jó kis trimmelésnek, ugyanis a kövek már eltűntek szinte. Ez az első sziklánál nem zavar, de a hátsónál már inkább.

A kis kavicsokat és a homokot is meg kell majd tisztítanom.

A bucéim viszont olvadni kezdtek. Nem tudom mi lehet a bajuk, de nincs szerencsém velük.

Üdv,
Norbi
 
Back
Oldal tetejére