• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Another planet

szabiablee

Kertész szaki
Nem bírtam magammal, és átrendeztem a másik akváriumomat is. Halak garnélák ki, parvula szőnyeg ki, talaj ki, alaposan átmos, aztán már pakoltam is vissza.
Volt egy elképzelésem a scapel kapcsolatban Előző nap válogattam majdnem 5 kiló követ, gondoltam ennyi elég lesz. A végére egy kis daragba maradt ki, szóval eltaláltam:D

Akvárium: 60x30x30
Szűrés: Atman 336
Világítás: Quad T5 2x24
Talaj:Tropica táptalaj, ADA Amaszonia, ADA Mekong Sand
Növények: HC, parvula, littorella, acicalaris
Dekor: Dragon kövek


néhány órásan. (a víz fele a régi setupból, leszívás közben egy rakat garnéla is ment a vízzel, feltöltés után vettem észre, hogy már egyből lakói is vannak.. viszont szerencsére semmi jól vannak)
8055806510_d8ab0a7202_c.jpg



itt egy napos
8055820058_d6369fea9c_c.jpg


tánc a csúcs felett:)
8055806208_5709c21d15_z.jpg



És egy kis mozgókép.
 
Hali!

Jól néz ki nagyon az aki már így 1 naposan is! (y)

Nem fog keveredni a talaj a homokkal? Elválasztottad valamivel?
 
Hali!

Jól néz ki nagyon az aki már így 1 naposan is! (y)

Nem fog keveredni a talaj a homokkal? Elválasztottad valamivel?

Köszi! Nincs elválasztva, eddig 1x kellett porszívóznom, mert vízcserénél kicsit lefolyt a talaj a homokra. Bízom benne, hogy ha a hc benövi a neki szánt részt akkor, akkor stabilabban fogja tartani.
 
A scape csapatja rendesen.De remélem tudod,mire vállalkoztál a dekorhomok-Amazonia kombinációval.Embertelen munka lesz renben tartani.Én a !7! literes akváriumomban is csak ösvényelválasztó kövekkel tudtam megoldani...A yellow-k meg végképp széthordják...
 
4 napos az akvárium. A hc érzi magát a legjobban, már most látni a különbséget az első napi fotó óta. Jó dolog az RO készülék, hamar meghálálják a növények:) Remélem, hogy a parvula is magához tér gyorsan, és benövi a neki szánt részt.
8063275147_8065143d4b_c.jpg

8063282469_e59ba8a88a_c.jpg


Tegnap kiszívtam a lehulló talajt a dekorhomokról, mára szinte nem is folyt rá több. Remélem, hogy ha a hc megerősödik, egyfajta elválasztó funkciót is ellát majd:D
8063273601_6c496a78f2_c.jpg
 
Több mint két hetes az akvárium. Zöld pontalgán kívül szerencsére nincs más, viszont az a front és a hátoldalon is van. Következő vízcserélél jöhet a régi diákigazolvány:D Tegnap megvolt az első nyírás. A parvula még nem nőtt össze teljesen, de már jó úton halad. A HC pár helyen már fogja a dekorhomokot is, remélem gyorsan megkapaszkodik mindenhol, és akkor vége a talaj porszivózásnak. Amúgy minimális mennyiség szokott hetente lekerülni a dekorhomokra, szóval annyria nem vészes.

Egy gyors kép, ami nem a legjobb, de megmutatja hogy állunk:)

8096387075_a55c184773_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére