• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anonymous

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.


  • Total voters
    15
  • Poll closed .

Szabó Henrik

Bölcs Ent
Sziasztok.
Régebbi szinte már algától kezelhetetlen akváriumomat szétbontom és újra szeretném tervezni az egészet. Pár kép a kezdetektől a mai napig:
DSC01322.JPG DSC02229.JPG


És egy pár utolsó kép az akváról:
DSC02442.JPG DSC02444.JPG


Szóval:
Mai napon lekapcsolom a gépről ezt az 50-es nanot, és ezzel egy időben a segítségeteket kérném a döntés hozatalban.
A kérdéseket szavazásban gondoltam feltenni nektek ( Remélem sikerül), és rendkívüli türelemmel várom a hozzászólásokat,javaslatokat építő kritikákat.

Az Akvárium:
35X35X40 49 literes hajlított sarkú akvárium
Szűrés: eheim 2034 600l/h alul szivacs+kerigyűrű felette eheim substrat
Update: Szűrő cserélve lett eheim 2026 1,5 liter kvarcit glass+ 1,5 liter matrix trop.
Világítás: 30 watt led chip 6500 K 60cm magasból megvilágítva. Cél, hogy a lownál valamivel erősebb fény legyen maximum 20%- al meghaladva.
Update: 2017,03,15 Világítás cserélve 2db Leecom ledlight 030 13W 6500 Kelvin.
Talaj: Hó fehér homok, lávakő darabok.
Update: Talaj cserélve ada colorado sand-re.
Berendezés: Göcsörtös fa gyökér zátonyszerűen kialakítva a növények ezen fognak elhelyezkedni.
Co: Nagy nyomás,Ga-s nano difivel
Update: Ga-s nano difi cserélve lett Aquario neo akril difire.
Növények: Annubiasok, buce-k, microsorumok, moha félék.

Azért kérném a segítségeteket mivel az akva felszabadul,és nem tudnám feldogozni,hogy üresen hagyjam,de még nem tudtam eldönteni milyen stílusú legyen.
 
Utoljára módosított:
Szia. Nyomtam a szavazatot az ágas-bogasra. Azért arra, mert szerintem próbáld kihasználni az akvárium magasságát. Felszíni táj imitálásához nagyon magas emelést kellene alkalmazni, meg az alacsony növények sem segítenék a magasság kitöltését.
 
Szia. Nyomtam a szavazatot az ágas-bogasra. Azért arra, mert szerintem próbáld kihasználni az akvárium magasságát. Felszíni táj imitálásához nagyon magas emelést kellene alkalmazni, meg az alacsony növények sem segítenék a magasság kitöltését.
Nekem is szimpatikus az ötlet de nem nagyon volt még ilyen berendezésű akvám és nem látom át az arányokat e tekintetben. A 35x35 alap nem lenne rövidke ,és az aljzat árnyékban lesz egy középen elhelyezett farakástól? Vagy rossz a meglátásom?
 
Én is a szigetesre szavaztam, de csak azért mert fehér aljzatot írtál.
Ha gyepben gondolkozol, akkor mégis elvetném.
Nem is feltétlenül az árnyék miatt, de arra biztos fel kell készülni, hogy ez a legnehezebben hozzáférhető scape azok közül amit leírtál, így a talaj porszívózás még csak-csak megoldható, de az előtéri növények nyírása bizony igen kalandos lenne ilyen szűk helyen. :p
 
Kár ezért az akváért, mert szépen indult...:(
A szigetes, ágas-bogasra azért szavaztam, mert a 40-et vélem magasságnak.
Ami eszembe jutott: egy vízparti köves rész, ami homokos mederbe megy át, a part felől meg belelóg egy szép ág/gyökér. Ebbe a felállásba a moháktól a gyepen keresztül a fára kötözős, az emersbe kiengedősig sok minden bele tud férni.
Egy apró észrevétel: a 30W-nyi led ugyan biza hány lumen erre a bruttó 49 literre? A tápot, CO2-t, áramlást majd alaposan tervezd meg.
 
Eddig a zátonyos megoldás tűnik a sanszosnak de azért még várom a további jó tanácsokat.Nem volt még ilyen berendezésem ezért még azt is meg kell terveznem mi, mi után jöjjön.Az biztos,hogy ezt az akvát nem fogom elsietni és mindenképpen figyelembe veszem valamennyi segítőkész fórumtárs véleményét ha már megtisztelnek a figyelmükkel és a véleményükkel.

Az alap elképzelésem egy kövekre stabilizált redmoor, ami alól nem kívánnám,hogy a kövek ki látszanának.Körbe fehér talaj.Ilyen esetben gondolom nem kell táp talaj illetve aljzat. Vagy valamennyi azért kellene? A növények a redmoor tövében illetve a fára kötözve helyezkednének el.Jó irányba indulok?
 
Eddig a zátonyos megoldás tűnik a sanszosnak de azért még várom a további jó tanácsokat.Nem volt még ilyen berendezésem ezért még azt is meg kell terveznem mi, mi után jöjjön.Az biztos,hogy ezt az akvát nem fogom elsietni és mindenképpen figyelembe veszem valamennyi segítőkész fórumtárs véleményét ha már megtisztelnek a figyelmükkel és a véleményükkel.

Az alap elképzelésem egy kövekre stabilizált redmoor, ami alól nem kívánnám,hogy a kövek ki látszanának.Körbe fehér talaj.Ilyen esetben gondolom nem kell táp talaj illetve aljzat. Vagy valamennyi azért kellene? A növények a redmoor tövében illetve a fára kötözve helyezkednének el.Jó irányba indulok?

Bocs Henrik, mobilról vagyok, nem tudok szavazni. :) A szigetesnél szerintem nem gond, ha a fa tövébe kerülnek kövek. Ha nem akarsz táptalajt, akkor a fa és a kövek, vagy csak simán a kövek közé mehetnek epifiton növények: bucephalandra, anubias, microsorum. Ezek nem igényelnek gyökér tápozást, lassúak, ezért ritkán kell őket bolygatni.
Ilyen adottságokkal főleg low igényű növényeket használnék. Stemek, vagy egyéb gyökeres növények tövébe mehet akár tápkapszula is.
A lényeg, hogy úgy alakítsd ki, hogy adekorhomokot tudd takarítani, könnyen hozzáférj. Amúgy nem nagy ördöngősség. ;)
Hajrá!


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Bocs Henrik, mobilról vagyok, nem tudok szavazni. :) A szigetesnél szerintem nem gond, ha a fa tövébe kerülnek kövek. Ha nem akarsz táptalajt, akkor a fa és a kövek, vagy csak simán a kövek közé mehetnek epifiton növények: bucephalandra, anubias, microsorum. Ezek nem igényelnek gyökér tápozást, lassúak, ezért ritkán kell őket bolygatni.
Ilyen adottságokkal főleg low igényű növényeket használnék. Stemek, vagy egyéb gyökeres növények tövébe mehet akár tápkapszula is.
A lényeg, hogy úgy alakítsd ki, hogy adekorhomokot tudd takarítani, könnyen hozzáférj. Amúgy nem nagy ördöngősség. ;)
Hajrá!


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Köszönöm Laci ezek fontos infók, jól jöhetnek. Amúgy miképpen takarítják a fehér aljzatot,és mi az amit le kell róla majd takarítani?
 
Én a mohás köves akármire szavaztam, de igazából egy lávaköves meredek hegyoldalt tudnék elképzelni Tele Microsorum narrow leaf-fel. De ismersz, én mindenhova Microsorumot akarok rakni :)

Mondjuk ennek a bal oldalát összerakni?
BvJ92kRIEAAXYDI.jpg
Éretten így nézett ki a scape:
ALT_1879-1170x503.jpg

És szerintem lowban is működik.
 
Köszönöm Laci ezek fontos infók, jól jöhetnek. Amúgy miképpen takarítják a fehér aljzatot,és mi az amit le kell róla majd takarítani?

A mulm ülepszik le benne. Én úgy tisztítom, hogy egy vékony gumicső rá van gumizva egy merev pálcára, a végére pedig egy fogpiszkáló - szintén gumival. Ezzel tudom kotorászni, és a trutyit egyből le tudod szívni.
Algásodás esetén meg leszívod a homokot, bele hypo-s vízbe, aztán jól átmosod, ill előkészítős vízbe is áztatod, és mehet vissza.
;)
 
A mulm ülepszik le benne. Én úgy tisztítom, hogy egy vékony gumicső rá van gumizva egy merev pálcára, a végére pedig egy fogpiszkáló - szintén gumival. Ezzel tudom kotorászni, és a trutyit egyből le tudod szívni.
Algásodás esetén meg leszívod a homokot, bele hypo-s vízbe, aztán jól átmosod, ill előkészítős vízbe is áztatod, és mehet vissza.
;)
Zseniális.. Kösz a tippet.
 
A mulm ülepszik le benne. Én úgy tisztítom, hogy egy vékony gumicső rá van gumizva egy merev pálcára, a végére pedig egy fogpiszkáló - szintén gumival. Ezzel tudom kotorászni, és a trutyit egyből le tudod szívni.
Algásodás esetén meg leszívod a homokot, bele hypo-s vízbe, aztán jól átmosod, ill előkészítős vízbe is áztatod, és mehet vissza.
;)
Megosztanád velem milyen anyagból van a fehér aljzat?Amiket én láttam az márvány zúzalék ami ugye üledéki kőzet , szóval oldódik.
 
Megosztanád velem milyen anyagból van a fehér aljzat?Amiket én láttam az márvány zúzalék ami ugye üledéki kőzet , szóval oldódik.

Amit én használok, az fehérvárcsurgói kvarchomok. Fehérnek nem mondanám, inkább szürkés, de van benne minden féle színű szemcse.
 
Erdős, fás, kis nano: +1. Különösebb indokom nincs a szavazatomra azon kívül, hogy megnéztem a szétbontásra szánt kalitkád és az köves/növényes, hát legyen valami más.
Hozzám a fás témák egy picikét közelebb állnak, de ez szubjektív. Bármit is választasz, sok örömet kívánok hozzá! :)
 
Erdős, fás, kis nano: +1. Különösebb indokom nincs a szavazatomra azon kívül, hogy megnéztem a szétbontásra szánt kalitkád és az köves/növényes, hát legyen valami más.
Hozzám a fás témák egy picikét közelebb állnak, de ez szubjektív. Bármit is választasz, sok örömet kívánok hozzá! :)
Köszönöm a jó kívánságaidat igazából van itthon ezen kívül 5 akva, de ezt nincs miért fenn tartani viszont ha már van, üresen nem hagyom.
Az a hal a profilképeden valami ékszer. Gyönyörű.
 
Köszönöm a jó kívánságaidat igazából van itthon ezen kívül 5 akva, de ezt nincs miért fenn tartani viszont ha már van, üresen nem hagyom.
Az a hal a profilképeden valami ékszer. Gyönyörű.
Köszönöm! :) Ő Bíborka. És a nevével ellentétben fiú. :LOL: De anno ha már ezt a nevet kapta, hát rajta ragadt.:)
Az akvárium láz veszélyes... Először csak egy... Aztán bociszem naaaa csak egy picikét még..... :) Régen engem is kerülgetett. Most is benne lennék, csak hát albérletben lakom, oda meg igyekszem tartani az 1db-ot.
 
Készítettem még pár búcsú képet az akváriumról de már nem teszem ki ide.Találtam fehér talajt de még nem vettem meg.Vasárnap lesz csak időm elbontani a szettet. Nano difi, dc már ázik a klór fürdőben :). A szűrő anyagot szintén hipóba fogom kiáztatni.
@Molroth két féle fehér talajt találtam az egyik olyan finom mint a homok (lehet az is) csak hó fehér a másik darabosabb 1-2 mm-es szemcsék. Szerinted?
 
Back
Oldal tetejére