• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Annamari low tech akváriuma

Annamari

Kertész szaki
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot és úgy döntöttem, hogy indítok én is egy naplót a low tech akváriumomról részben azért, hogy a segítségeteket tudjam kérni. Még nincs kész teljesen, kell bele jópár növény és hal, de fokozatosan alakul. Július 15-én indult az akvárium. Az előző egy 25 literes nano volt, de maximum 3 napig bírta vízcsere nélkül, utána már látszott, hogy rosszul érzik magukat a garnélák. Megszerettem az akvarisztikát, ezért úgy döntöttem, hogy nem hagyom abba, inkább indítok egy nagyobb akváriumot. Próbáltam úgy összeállítani a növényeket, hogy ne legyen gond a kevés fény és a CO2 hiánya miatt. Az előző akváriumom is CO2 nélkül ment, ott a HM-el gondok voltak, de a HC szépen fejlődött, most úgy tűnik, a HM jó bírja, szerintem a kevés táp volt a gond korábban.
Szeretnék még pár halat is, de nem döntöttem el hogy milyeneket. Az Amanda lazacokat nagyon megszerettem, nagyon szép a formájuk és abszolút nem félnek, ők biztosan maradnak.
A háttér valószínűleg világoskék lesz, de még ez sem biztos.

Úgyhogy még elég kezdeti stádiumban van az akvárium, de gondoltam, megosztom veletek, mert a korábbi naplókat olvasva jó látni, hogy mennyit változott egy-egy akvárium.


Adatok:
Méretek: 55x25x30
Szűrés: Eheim 2213
Világítás: Blau mini 18w, napi 9,5 óra világítás
Tápozás: Micro, Macro, Liquid Carbo
Talaj: AquaticNature pro soil
Dekoráció: szőlőtőke
Növények: HM, HC, Riccia, Jávai moha, Bacopa, Cryptocoryne wendtii ''green'', Sagittaria subulata
Élőlények: 6 Amanda lazac, 2 Otocinclus, sok Red Cherry
 
Szia, üdv a fórumon :angel: Örülök, hogy elindítottad a naplót és kíváncsian várjuk majd az akváriumról készült fotót is.
Igyekszünk segíteni minden téren természetesen :thumbup:
 
A képek:

Indításkor:
574980.jpg


5 hetesen:
574983.jpg
 
viktorlantos said:
Szia, üdv a fórumon :angel: Örülök, hogy elindítottad a naplót és kíváncsian várjuk majd az akváriumról készült fotót is.
Igyekszünk segíteni minden téren természetesen :thumbup:

Szia!
Köszönöm! A segítségre tényleg szükségem lesz! :)
 
Szia :) !

Nagyon szép lett,és jó kondiban vannak a növényeid, így co2 nélkül is.A bal sarokba a fa mögé nem terveztél valami növényt? szerintem egy microsorum, vagy bolbitis jól mutatna. Egyébként gratulálok és sok sikert a folytatáshoz :thumbup: !
 
w-rig said:
Szia :) !

Nagyon szép lett,és jó kondiban vannak a növényeid, így co2 nélkül is.A bal sarokba a fa mögé nem terveztél valami növényt? szerintem egy microsorum, vagy bolbitis jól mutatna. Egyébként gratulálok és sok sikert a folytatáshoz :thumbup: !

Szia!
Mindenképpen szeretnék bele még növényt. Lehetőleg nagyon sokat, remélem elég lesz a szűrés.
Microsorumra én is gondoltam és Staurogynera és Marsilea hirsutara és talán még valami fűszerű növényre, csak még nem tudom, hogy hogy rendezzem el őket. Ezek azok, amik talán megmaradnak egy low tech akváriumban.
 
Annamari said:
w-rig said:
Szia :) !

Nagyon szép lett,és jó kondiban vannak a növényeid, így co2 nélkül is.A bal sarokba a fa mögé nem terveztél valami növényt? szerintem egy microsorum, vagy bolbitis jól mutatna. Egyébként gratulálok és sok sikert a folytatáshoz :thumbup: !

Szia!
Mindenképpen szeretnék bele még növényt. Lehetőleg nagyon sokat, remélem elég lesz a szűrés.
Microsorumra én is gondoltam és Staurogynera és Marsilea hirsutara és talán még valami fűszerű növényre, csak még nem tudom, hogy hogy rendezzem el őket. Ezek azok, amik talán megmaradnak egy low tech akváriumban.

Én nem zsúfolnám meg több növénnyel, beindulnak pld, HM, hygro- majd nem bírsz vele meglátod, egyébként nagyon kedves hangulata van így is kár lenne elrontani inkább várd meg míg bedúsul!
 
Szia!
Csak a HM tud annyira bedúsulni, hogy elég legyen a jobb oldalra, de a bal oldal akkor is üres lesz, oda mindenképpen akarok Eleocharis acicularis-t és Microsorium-ot. A többit még nem döntöttem el, de lehet, h mást nem veszek, mert elgondolkodtató amit írtál és nem akarom, h úgy nézzen ki, mint amibe beleborult egy láda zöldség ;)
 
Annamari said:
Szia!
Csak a HM tud annyira bedúsulni, hogy elég legyen a jobb oldalra, de a bal oldal akkor is üres lesz, oda mindenképpen akarok Eleocharis acicularis-t és Microsorium-ot. A többit még nem döntöttem el, de lehet, h mást nem veszek, mert elgondolkodtató amit írtál és nem akarom, h úgy nézzen ki, mint amibe beleborult egy láda zöldség ;)


Szia!

Szép lesz ám :) , csak légy türelmes a microsorium igaz lassan nő, de bedúsulva gyönyörű látványt nyújt majd. Én a "narrow" változatát használnám "kecsesebb" hosszúkás vékony leveleivel sokkal jobban illene az akidhoz. Még egy javaslatom lenne a háttérfóliával kapcsolatban, persze ez csak az én véleményem :a kék fólia helyett inkább a feketét használnám, a low-tech akik sejtelmes hangulatát adja vissza! pár hónap múlva a növények beindulása után, igazán gyönyörű látványban lesz részed és reméljük nekünk is, mert kapjuk a friss képeket róla!
 
Ne hallgass ra:)
Manapsag legtöbben a narrow verziot haszanljak, csinalj egyedi akvariumot!
Hidd el a tucatakvarium nem teszi boldogga az embert:)
sok sikert!
 
laja said:
Ne hallgass ra:)-Annamari majd eldönti :angel: !
Manapsag legtöbben a narrow verziot haszanljak, csinalj egyedi akvariumot!
Ez így igaz ,mindenki az elképzelését és egyéniségét adja bele, ;) !
Hidd el a tucatakvarium nem teszi boldogga az embert:)
 
Back
Oldal tetejére