• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ANGKOR, A KHMER TEMPLOMOK ŐSI VÁROSA

Remek kép a csigáról, ahogy kikandikál a kő tetejéről.
A fekete talajjal sokkal jobban mutat, mint az előző kavicsossal.
Az elől lévő anubiasok szerintem továbbra is túl nagyok, viszont a kis verticillata szuper telitalálat.
És igen, örömmel vállalok szittelést.;)
 
A vörös Khmerek világában most csand és béke honol... nincs időm abajgatni Őket, ezért mindenki jól érzi magát. Sajnos a kis csiga eltűnt pár hete. De most felbukkant a következő örökös. Az akváriumban a stemek kezdenek beállni, már amit az ott lakók bemthagytak. Az üveg és a víz kezd katasztrófális lenni. Nagyon tisztítani kellene. Ezt ma megcsinálom (remélem lesz rá időm, de lehet holnapra tolódik. (1 hete nem volt vízcsere. ). Majd teszek fel képeket, de most házat újítok kevés időm van. Azért nem tűntem el.
 
Sziasztok, majd tényleg teszek fel képeket :), de az előző állapotról nincs. Tegnap előtt átköltözött új ideiglenes helyére az akvárium Szigetmonostorra. A költözést az AquaRebell skimmer bánta. :(. Most bent van a régi befolyó ág, de hamarosan vissza teszem a Skimmert. Az aljából tört le egy darab, nem tudom meddig lesz használható, de kipróbálom. Mindenesetre így nem kell a bent lakó pohár egyenlőre. Azt perlonnal ‘ledugóztam’ szintén ideiglenesen. Feltettem a gyári fekete hátteret. Nem lett egy világbajnok. Egyrészt buborékos másrészt olyan fura mintha nem ehhez gyártották volna. Hogy kell ezt felrakni? A víz feletti részre nem kell kiérjen? A növények szépen beindultak. Bizonyos helyeken a Bonsai és a H’ra, megindult a Stau, az MC és a ARM-is. Utóbbit visszavágtam és vissza dugdostam. A lakók viszonylagosan jól vannak, de az egyik halon 3 fehér pötty jelent meg. Sajnos nem tudtam kivenni. Megpróbálom lefotózni. Az élőlények az akváriummal együtt utaztak. (Lehet megsérült a költözés közben?)
 
691ADA0A-B587-41AF-8E60-C9B33FAAD256.jpeg
7B0BE41D-0E1F-48E1-BD9C-46D5D1AA6AD8.jpeg
bocsánat, nem az MC indult be, hanem a Cuba az majdnem teljesen elolvadt. Kikotorták. Két csomó kivételével. Sőtt a Cuba fel is emelkedett. Mit lehet azzal csinálni? Leereszteni a vizet és ragasztani?

és a kép a sérült halról. Olyan élőben, mintha vattával lenne kitömve és jönne ki a vatta egy szakadáson.
C3F80E73-5ADA-48E3-9B6B-152D63FEE34D.jpeg
DF9558CB-DA8F-4CE7-AEBB-D8230847394D.jpeg
 
View attachment 92480
View attachment 92481
bocsánat, nem az MC indult be, hanem a Cuba az majdnem teljesen elolvadt. Kikotorták. Két csomó kivételével. Sőtt a Cuba fel is emelkedett. Mit lehet azzal csinálni? Leereszteni a vizet és ragasztani?

és a kép a sérült halról. Olyan élőben, mintha vattával lenne kitömve és jönne ki a vatta egy szakadáson.
View attachment 92482
View attachment 92483
Szia!
A cubát szerintem ragasztani kellene, a hallal kapcsolatban viszont meg kellene nézni hogy nem a vatta akadt rá, vizesen én azt vettem észre elég ragadós. A képen úgy látszik pont a kopoltyú környékén van.
Fehér pontok lehet darakór de akkor dörgölődzik a hal. Esetleg még penész.
 
[Feltettem a gyári fekete hátteret. Nem lett egy világbajnok. Egyrészt buborékos másrészt olyan fura mintha nem ehhez gyártották volna. Hogy kell ezt felrakni? A víz feletti részre nem kell kiérjen?
[/QUOTE]
Igazából pont a tetejéhez kell illeszteni, az alján úgyis takar a talaj.
 
Az akvárium elég rémesesn néz ki. Támad a zöld és a fekete is erősít. Ma megcsináltam a heti vízcserét. Ez valamennyire javított a helyzeten. A növények is bedurrantak az Algával együtt. Az Anubias Petit és a Buce szárnyalnak ahhoz az ütemhez képest ahogyan eddig nőttek. - az normális dolog, hogy 1-1 tő Bonsai és Hra nagyon beindult, de a közvetlen mellette lévő meg éppenhogy? - majd teszek fel képet...

lejebb raktam a fekete hátteret. Most a vízszintig ér. Így kicsit jobban tetszik. Az Aquarebellt még nem raktam vissza. Most ázik és tisztul.a beteg hallal nem tudom mi történt, próbálom számolni őket, de vagy nem tudom megszámolni, vagy kevesebbet számolok. Lehet elpusztult és a többiek eltakarították?
 
Sziasztok, Angkor romjai alatt összeomlott az Eheim prof 4es. Tisztítás után valamit rosszul nyomhattam össze, mert az áramlás szabályozó eltört mikor el akartam indítani, utána nem jött le, hiába nyomom a piros nyomógombot, egyszer már szétjött, akkor semmi problémát nem lattam, most újra nem tudom szétszedni. A azabályzószelep most mar jár rendesen, de a vizet nem tudom rendesen átemelni. A pót szűrőnek a rotorja törött :( nem megy az sem.
 
Szóval, miután úgy 3 órát szenvedtem vele És reménykedtem, hogy mihamarabb össze tudom rakni már mindegy volt a baktérium kultúra megmaradása. Teljesen reménytelennek látszott a dolog és 4 órakor leültem ebédelni és kicsit lenyugodni. Ezután szétkaptam a kivehető fejet. A szabályozó golyók (valószínűleg vízko hatására beálltak (de az is lehet, hogy tényleg rosszul raktam bele és azért) tekintve, hogy nem fordultak el így az amúgy is eltört állító kar műanyag fogaskerekeit, illetve a golyókat forgató fogaskerekeket is ledarálta. Ezért nem folyt át a víz a szűrőn, hiába csináltam bármit. Ez bizony cserés lesz. Kézzel beállítottam és kb 3-4 órás szűrőleállás és szűrőanyag csere-bere és vissza csere után most működik. Amennyire meg tudtam állapítani reggelre nem volt elhullás. Remélem maradt némi baktérium. A slusszpoen a végére, hogy éjfél felé mikor már minden kész volt és múködött, még igazítottam a skimmeren mert nem állt teljesen egyenesen az Akvárium falán és az amúgy is már fél, de még működő Aquarebell szűrő a hajlat közepén elpattant és kettétörött. Kiraly....
de nem adom fel. :) Feldobtam ideiglenesen a normál beszívó üveget.
 
Szóval, miután úgy 3 órát szenvedtem vele És reménykedtem, hogy mihamarabb össze tudom rakni már mindegy volt a baktérium kultúra megmaradása. Teljesen reménytelennek látszott a dolog és 4 órakor leültem ebédelni és kicsit lenyugodni. Ezután szétkaptam a kivehető fejet. A szabályozó golyók (valószínűleg vízko hatására beálltak (de az is lehet, hogy tényleg rosszul raktam bele és azért) tekintve, hogy nem fordultak el így az amúgy is eltört állító kar műanyag fogaskerekeit, illetve a golyókat forgató fogaskerekeket is ledarálta. Ezért nem folyt át a víz a szűrőn, hiába csináltam bármit. Ez bizony cserés lesz. Kézzel beállítottam és kb 3-4 órás szűrőleállás és szűrőanyag csere-bere és vissza csere után most működik. Amennyire meg tudtam állapítani reggelre nem volt elhullás. Remélem maradt némi baktérium. A slusszpoen a végére, hogy éjfél felé mikor már minden kész volt és múködött, még igazítottam a skimmeren mert nem állt teljesen egyenesen az Akvárium falán és az amúgy is már fél, de még működő Aquarebell szűrő a hajlat közepén elpattant és kettétörött. Kiraly....
de nem adom fel. :) Feldobtam ideiglenesen a normál beszívó üveget.

Ezek piszkosul bosszantó dolgok, de a pech-széria is véget ér. Most már megvolt a három elromlott dolog, innen már felfelé vezet az út! Lényeg, hogy a lények strammok és bírták.
 
Back
Oldal tetejére