• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Sziasztok,

Túlszaporodtak a Helenák az akvámban. viszont nincs már számukra táplálék, btw szerintem a planáriákat is eltüntették. Nagyon szívesen ajándékoznám őket, vagy akár szelektált garnélát is elfogadok. elkezdtem kihalászni őket, amikor az üvegen vannak, de 50 db tuti él az 54literesben.

Üdv,

Gergő
 
Sziasztok,

Túlszaporodtak a Helenák az akvámban. viszont nincs már számukra táplálék, btw szerintem a planáriákat is eltüntették. Nagyon szívesen ajándékoznám őket, vagy akár szelektált garnélát is elfogadok. elkezdtem kihalászni őket, amikor az üvegen vannak, de 50 db tuti él az 54literesben.

Üdv,

Gergő
Tedd őket az ingyen elvihető topikba.
Biztos sokan örülnének neki.
 
Sziasztok,

Túlszaporodtak a Helenák az akvámban. viszont nincs már számukra táplálék, btw szerintem a planáriákat is eltüntették. Nagyon szívesen ajándékoznám őket, vagy akár szelektált garnélát is elfogadok. elkezdtem kihalászni őket, amikor az üvegen vannak, de 50 db tuti él az 54literesben.

Üdv,

Gergő
Azta, mit ehettek amitől 50 születhetett? Döbbenet? Adtál nekik folyamatosan csigát?

Nálam csak a garnélákat eszik, de azt nehezen kapják el. Épp, hogy éhen nem hallnak. 4-en vannak 330L-ben és nincs igazán szaporulat. Amikor csigát ehettek akkor szaporodtak nekem is. Süncsigával élnek együtt azokkal nem tudnak mit kezdeni.
 
Azta, mit ehettek amitől 50 születhetett? Döbbenet? Adtál nekik folyamatosan csigát?

Nálam csak a garnélákat eszik, de azt nehezen kapják el. Épp, hogy éhen nem hallnak. 4-en vannak 330L-ben és nincs igazán szaporulat. Amikor csigát ehettek akkor szaporodtak nekem is. Süncsigával élnek együtt azokkal nem tudnak mit kezdeni.

200-250 aprócsigám volt mikor érkezett 4 darab és 1 hónapra rá bumm. Sünöket nem bántják. Halkajára rámennek jobbhíján, múltkor hoztam nekik 15 postakürtöt, este végére már nem találtam csigát. lehet az 50-nel túloztam, de van mikor egyszerre 20 db körül, más más méretben "szaladgál" az üvegen. Szóval, lehet vinni :))
 
Nekem eddig minden csigát kinyírtak, csak a rohamsisakosokkal nem bírtak.
Köszi a választ! Sejtettem, ezért tegnap már átköltöztettem a Tylokat a másik akvába. Ezek szerint nem volt felesleges az óvintézkedés. :D
 
Hali, ha a boltok nyitvatartása miatt szeretnél postáztatni, a Vadvilág a 16ban nyitva van 13 és 15 között. Szerintem van Helénájuk,
Kösz.
Ha nem dolgozom, a két gyerekkel vagyok, azért intézném postával. Egyébként Monoron lakom.
 
Nem látok semmi extrát a képen, van amikor elássák magukat 2 hétre. Aztán mennek tovább.
Azt tudom, van hogy napokig nem látok egyet se, pedig van vagy 15 darab 😄
Csak ennél fura, hogy a ház alsó, vastagabb részén eltűnt a mintàzat.
 
Azt tudom, van hogy napokig nem látok egyet se, pedig van vagy 15 darab 😄
Csak ennél fura, hogy a ház alsó, vastagabb részén eltűnt a mintàzat.
Nekem is van egy amelyiknek a mintázat egy kicsit enyhébb, de nem nagyon volt vele semmi probléma már pár hónapja. Mondjuk én már eleve úgy kaptam.
 
Esetleg van valakinek Győr környékén ebből a csigából? 3-4 db-ot vennék, mert most már eléggé tele vagyok tányér- meg sisakcsigákkal, ráadásul most van egy üresen álló 10 literes akvárium is amiben csak növények és csigák laknak...
 
Sziasztok,

kb 2 hónapja kaptam egy helena csigát, ami kb 2 napig aktív volt aztán elpusztult, azóta a háza is kiürült, majd 2 hete ismét kaptam egy új csigát, ami szintén erre a sorsra jutott, ez is kb 2 napig bírta, azóta felfelé néz a háza az aljzaton mozdulatlanul és csigák mászkálnak a rajta, benne....

egy 35 L akváriumból jöttek, ahol megy a levegőztetés és egy külső szűrő, növények, világítás, kavics aljzat, csapvíz, tápozás nincs 22-23 °C élőlények: blue dream garnélák, helenák

amibe tettem őket:

60 L, nagynyomású co2, külső szűrő, GA táp, aktív aljzat sok növény, led világítás, RO víz kevés csapvízzel (nincs visszasózás), 21-22 °C élőlények: yellow fire garnélák, hólyagcsigák, nanohalak (semmi bajuk)

Valakinek van ötlete mi lehet gond?

Köszönöm
 
Sziasztok,

kb 2 hónapja kaptam egy helena csigát, ami kb 2 napig aktív volt aztán elpusztult, azóta a háza is kiürült, majd 2 hete ismét kaptam egy új csigát, ami szintén erre a sorsra jutott, ez is kb 2 napig bírta, azóta felfelé néz a háza az aljzaton mozdulatlanul és csigák mászkálnak a rajta, benne....

egy 35 L akváriumból jöttek, ahol megy a levegőztetés és egy külső szűrő, növények, világítás, kavics aljzat, csapvíz, tápozás nincs 22-23 °C élőlények: blue dream garnélák, helenák

amibe tettem őket:

60 L, nagynyomású co2, külső szűrő, GA táp, aktív aljzat sok növény, led világítás, RO víz kevés csapvízzel (nincs visszasózás), 21-22 °C élőlények: yellow fire garnélák, hólyagcsigák, nanohalak (semmi bajuk)

Valakinek van ötlete mi lehet gond?

Köszönöm

Mennyi idot szánsz a beszoktatásra? Ha tul Savas a viz, ABBA a csigak beledögolhetnek.
 
nem volt beszoktatás, azonnal ment az akváriumba. Lehet ez volt a baj? Mennyi idő legyen a beszoktatás?
 
Sziasztok!
Jó pár embertől hallottam már, hogy a helena megeszi akár a garnikat is, ha sikerül "elkapnia".
Látott már vki esetleg olyat, hogy a planáriát megette?
 
Back
Oldal tetejére