• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Köszönöm ..

És algát nem eszik,csak csigát??

Nem tudom melyik mellett döntsek?
Csigaevő vagy sün (algaevőt)
 
Köszönöm ..

És algát nem eszik,csak csigát??

Nem tudom melyik mellett döntsek?
Csigaevő vagy sün (algaevőt)
Csiga nélkül is él valamin, tehát eszik algát miegymást, de jelentéktelen mennyiségben.

Először vegyél Helenát, majd ha az kiirtotta a felesleges csigákat veszel sünit.
Helenát meg elajándékozod.
 
Sziasztok...

Azt szeretném kérdezni,hogy a csigaevő csigáim veszélyesek e a garnélákra?
Kék garnéla
nem hiszem hogy számít neki a szín :)
Mindig megoszlanak a vélemények hogy bántja-e a garnélát.
Múlt hétig azt mondtam hogy nem... viszont pont egy frissen elhullott garnélát falatozott az egyik helena. Igaz nem tudom hogy ő volt-e a bűnös vagy csak találta a dögöt.
Ellenben ha a garnélát levadássza egy csiga, akkor az meg is érdemli a sorsát. :devil::vamp:
 
Én bedobtam ételnek egy velük azonos méretű csigát és 5 hónapja 17L-ben vígan él 1 nagy csiga meg 6 helena. Ez nekem is fura, mert videón láttam hogyan esznek és nem láttam, hogy gond lenne a méret.
 
Nálam két éve él együtt kb tucatnyi Helena két sün és két rohamsisak csigával. Nem bántják őket. A postakürt és a hólyag csigákat viszont mind egy szálig megették. Azóta másik akváriumból folyamatosan pótolom őket.
 
Nálam két éve él együtt kb tucatnyi Helena két sün és két rohamsisak csigával. Nem bántják őket. A postakürt és a hólyag csigákat viszont mind egy szálig megették. Azóta másik akváriumból folyamatosan pótolom őket.
Ezek szerint a sünökkel sem bírnak el!:)
 
Sziasztok, Kicsit bajban vagyok. Vettem 1 hete 2 Helenat, mondvan, hogy visszaszoritjak majd a postakurt csigakat, amibol lassan 200 db allomasozik az akvariumomban. Na mar most a ket Helena inkabb egymast "szopogatja" szuntelenul. Sunok sem erdeklik oket, nem hogy a 200 postakurt. Milyen megoldast tudnatok ajanlani? Akar csigaevo hal is szoba johet. Amit tudni kell, hogy 30 db garnela van a medenceben, 6 neon, 2 pancelos, 1 anci. Nem szeretnek olyan "ragadozot" aki a garnelakban nagyobb kihivast talalna mint a postakurtok elfogyasztasa. Varom valaszaitokat!

Egy laikus
 
A 200 csiga meg a legrosszabb esetben is gyorsabban szaporodik, mint amennyit el tud fogyasztani 2 Helena. A csigaevo halak kozt pedig nincs garnela kompatibilis. Ha tudsz kerj kolcson valakitol vagy 20 Helenat meg es ha vegeztek mehetnek vissza a 2 meg marad takaritani az elbujt egyedeket.
 
Sziasztok, Kicsit bajban vagyok. Vettem 1 hete 2 Helenat, mondvan, hogy visszaszoritjak majd a postakurt csigakat, amibol lassan 200 db allomasozik az akvariumomban. Na mar most a ket Helena inkabb egymast "szopogatja" szuntelenul. Sunok sem erdeklik oket, nem hogy a 200 postakurt. Milyen megoldast tudnatok ajanlani? Akar csigaevo hal is szoba johet. Amit tudni kell, hogy 30 db garnela van a medenceben, 6 neon, 2 pancelos, 1 anci. Nem szeretnek olyan "ragadozot" aki a garnelakban nagyobb kihivast talalna mint a postakurtok elfogyasztasa. Varom valaszaitokat!
Egy laikus

A 200 csiga meg a legrosszabb esetben is gyorsabban szaporodik, mint amennyit el tud fogyasztani 2 Helena. A csigaevo halak kozt pedig nincs garnela kompatibilis. Ha tudsz kerj kolcson valakitol vagy 20 Helenat meg es ha vegeztek mehetnek vissza a 2 meg marad takaritani az elbujt egyedeket.
Mi tudunk adni egy kb. 25-30 fős Helena csiga csapatot, ha érdekel! Jó éhesek már! :) (Csak légyszi még ma jelezz vissza, hogy kéred-e!)
 
Sziasztok, Kicsit bajban vagyok. Vettem 1 hete 2 Helenat, mondvan, hogy visszaszoritjak majd a postakurt csigakat, amibol lassan 200 db allomasozik az akvariumomban. Na mar most a ket Helena inkabb egymast "szopogatja" szuntelenul. Sunok sem erdeklik oket, nem hogy a 200 postakurt. Milyen megoldast tudnatok ajanlani? Akar csigaevo hal is szoba johet. Amit tudni kell, hogy 30 db garnela van a medenceben, 6 neon, 2 pancelos, 1 anci. Nem szeretnek olyan "ragadozot" aki a garnelakban nagyobb kihivast talalna mint a postakurtok elfogyasztasa. Varom valaszaitokat!

Egy laikus

Csapdázz, annál nincs hatékonyabb megoldás. (De DIY "csapdát" javaslok, ha komoly eredményt szeretnél.)
 
nem hiszem hogy számít neki a szín :)
Mindig megoszlanak a vélemények hogy bántja-e a garnélát.
Múlt hétig azt mondtam hogy nem... viszont pont egy frissen elhullott garnélát falatozott az egyik helena. Igaz nem tudom hogy ő volt-e a bűnös vagy csak találta a dögöt.
Ellenben ha a garnélát levadássza egy csiga, akkor az meg is érdemli a sorsát. :devil::vamp:

Sziasztok!

Jelentem, ha jo ideje nem talaltak csigat akkor bizony rafanyalodnak a garnelarakra. Elsonek a kis apro garnelaim tuntek el, de gondoltam csak bujkalnak. Aztan masnap latom hogy elhullott egy garnela es milyen kedvesen eszegeti egy helena. Harmadnap meg latom hogy a garnela meg mozog mikozben az egyik zabalja es mar startolt ra a tobbi ketto... nem hittem a szememnek.
Na gyorsan mentek is at a garnelasbol a nagyba...
Ugyanitt postakurt csigat tomeges atvetellel keresek Budapesten....
 
Sziasztok!
A terraplázán vetem egy pár darab csigaevő csigát, de szinte majdnem mind feldobta a talpát 2-3 kivétellel.
Mi lehet a baj mert a hólyag csigák,garnélák és a halak is el vannak csak ők nem bírták.
 
Sziasztok!

Csak a ragadozó hajlamukról: még a nyár végén a tóból bekerült 4cm-es szitakötőlárvát kicsit összenyomva az aljzatra süllyedés után (a halaknak túl nagy volt) fél perccel már három Helena kebelezte.

AmegA
 
Back
Oldal tetejére