• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Sziasztok. Tegnap miután 145 postakürt csigát szedtem ki csipesszel és görcsöt kapott a kezem, úgy döntöttem, hogy veszek 3 Helenát. Azonnal elkezdtek vadászni és meg is ettek vagy 6 csigát. Már csak kb úgy ezer maradt . Szerintetek képesek lesznek elbánni ennyivel?
 
Sziasztok. Tegnap miután 145 postakürt csigát szedtem ki csipesszel és görcsöt kapott a kezem, úgy döntöttem, hogy veszek 3 Helenát. Azonnal elkezdtek vadászni és meg is ettek vagy 6 csigát. Már csak kb úgy ezer maradt . Szerintetek képesek lesznek elbánni ennyivel?
Szia!
Szerintem igen, adj nekik egy kis időt! Nem egy kapkodós fajta, de mennek, mint a gép. Lassú gép. 1 hónap után mi már azon csodálkoztunk, hogy még előjött egy hólyagcsiga valahonnan, meg két másik fajta. :) Bizony, egészen pontosan ennyien vannak.
 
Szia!
Szerintem igen, adj nekik egy kis időt! Nem egy kapkodós fajta, de mennek, mint a gép. Lassú gép. 1 hónap után mi már azon csodálkoztunk, hogy még előjött egy hólyagcsiga valahonnan, meg két másik fajta. :) Bizony, egészen pontosan ennyien vannak.
Köszönöm szépen a válaszod. Csak kicsit féltem őket a létszámbeli fölénytől. Most pl kettő egymásba gabalyodva hever az aki alján, a harmadik pedig félig beásta magát és gondolom kaja kómában sziesztázik. Mindezalatt több tucat postakürt és jónéhány foltos folyami csiga mászkálnak rajtuk mit sem sejtve. A helenákat mindez egy csöppet sem zavarja. Murisak.
 
Köszönöm szépen a válaszod. Csak kicsit féltem őket a létszámbeli fölénytől. Most pl kettő egymásba gabalyodva hever az aki alján, a harmadik pedig félig beásta magát és gondolom kaja kómában sziesztázik. Mindezalatt több tucat postakürt és jónéhány foltos folyami csiga mászkálnak rajtuk mit sem sejtve. A helenákat mindez egy csöppet sem zavarja. Murisak.
Amit még tehetsz: nagy divat itt a Helena kölcsönzés, mert üres akiban éhesek lehetnek, így mindenki jól jár. Keress valakit, aki párat odaadna, biztos van, aki a közelben él. ;)
 
Helyzetjelentés a 3 Helenámról. Ma csak egyikükkel találkoztam személyesen, a másik kettő valahol rejtőzködött. Viszont lassan de biztosan szaporodnak az üres csigaházak. Már van kb 15. Igaz a kisebbek közül. Így már csak kb 985 db maradt :( . Úgy döntöttem vizcseréknél kicsit besegítek és továbbra is szedem kifelé a nagyobb csigákat. Főleg hogy ma azt láttam, hogy az elől levő aktív Helena rástartolt az Amanok Spirulina tablettájára, és a CPO Tetra tablettájára. Mit mondjak nagyot csalódtam benne. Főleg hogy kb 20-30 hólyag és tányér csigát kellett odébb taszigálnia hogy odaférjen. És a vadászat hol marad?:bored::bored::bored:
 
Sziasztok!
Kb. 1 hónapja van négy darab Helena 54 literes akiban. Felettek minden helyi és csillagközi csigát, majd ma azon kaptam az egyiket, hogy a legnagyobb, legkopottabb házú társát kóstolgatja. NEM párzottak, mert azt nem a másik házát rágcsálva szokták - tudtommal. Széthasajtottam őket, akkor figyeltem meg, hogy az áldozat háza bizony meg van kezdve. Szóval a tény az tény, ami csiga, az (biga...) ehető... :)
Nem tudom, hogyan jutnak kajához, mert a harcsák felesznek mindent, akkor is, ha a kis fülükön jön már ki a vacsi. Sokmindent meg nem lehet bedobni, mert így is szügyig algás már minden... Hát kíváncsacsi leszek.
Szeretnék jelentést tenni. A Helenák mind megvannak, végül egyik sem falta fel a másikat, meg a másik sem az egyiket, viszont lett 5-6 új példány. Csiribú-csiribá.
 
Én vettem még tíz Helenát. A hólyag csigák szinte eltűntek. A tányér csigák még vannak jó néhányan. De már csak nagyok, a kicsiket a Helenák megették. Valamiért nincs sem csigapete, sem kis csiga. A Helenák pedig kettesével-hármasával(!!!!!!) összetapadva töltik a napjaikat. Gondolom mit csinálnak, de sem csigapetét, sem kis Helenát nem látok sehol.
 
Én vettem még tíz Helenát. A hólyag csigák szinte eltűntek. A tányér csigák még vannak jó néhányan. De már csak nagyok, a kicsiket a Helenák megették. Valamiért nincs sem csigapete, sem kis csiga. A Helenák pedig kettesével-hármasával(!!!!!!) összetapadva töltik a napjaikat. Gondolom mit csinálnak, de sem csigapetét, sem kis Helenát nem látok sehol.
Kb. másfél-két hónappal a hozzánkkerülésünk után lettek kicsik, addig is sokat lógtak egymáson. Szóval türelem. :)
 
Nem szeretnék igazán kis Helenákat... elegen vannak szerintem már így is.
Hát, az az igazság, hogy én sem foglaltam ezt az esti imámba.... :D De amit még írni akartam: Én nem láttam egy petét sem, s van több kicsi. Állítólag egyesével rakják őket, nem úgy, mint a többi faj.
 
Hát, az az igazság, hogy én sem foglaltam ezt az esti imámba.... :D De amit még írni akartam: Én nem láttam egy petét sem, s van több kicsi. Állítólag egyesével rakják őket, nem úgy, mint a többi faj.
Igen, tudom, láttam is képet a neten a petékről. De hogy nálam hova rakják, ha rakják egyáltalán, fogalmam sincs.
 
Nagyjából két éve van nekem a 60l-es akimban 2db ebből a vadászcsigából. Válaszlépésként vettem egy hólyagcsiga invázióra, ami a teljes rc populációmmal végzett :eek:
A csigaevők egy bő félév alatt kipucolták a hólyagokat, előbb a nagyokat, majd fokozatosan az egyre kisebbeket. Azóta azt esznek amit találnak, hol garnéla tápot ha bedobok, hol kis maradék halkaját, ezzel el is vannak.
Felvetődött bennem azóta egy kérdés, amire választ, nem találtam a topicban:
- Normál helyzetben a garnélák elejtésére esélyük sincsen, de korábbi post-olból kiderült, hogy megeszik ha valahogy hozzájutnak. Azonban mi a helyzet a vedlő garnélákkal? Azok nagyon sebezhetők és simán elkaphatja egy ilyen "sprintercsiusz"!
Elméletileg.
 
...
- Normál helyzetben a garnélák elejtésére esélyük sincsen, de korábbi post-olból kiderült, hogy megeszik ha valahogy hozzájutnak. Azonban mi a helyzet a vedlő garnélákkal? Azok nagyon sebezhetők és simán elkaphatja egy ilyen "sprintercsiusz"!
Elméletileg.
Szia. Én is kerestem efféle infot már. Addig jutottam, hogy nem eszik a garnélát, mert a garnéla sem hülye. :) Jó esetben. S a történet úgy folytatódott, hogy ha esetleg beteg szegény, vagy haldoklik, vagy már netán megholt, na akkor lehetséges, hogy a csigák felhappolják. De amúgy nem jellemző. Én sem tartom logikusnak. Láttad te már, milyen gyorsak azok a kis vackok (garnéla)? :D
 
Szia. Én is kerestem efféle infot már. Addig jutottam, hogy nem eszik a garnélát, mert a garnéla sem hülye. :) Jó esetben. S a történet úgy folytatódott, hogy ha esetleg beteg szegény, vagy haldoklik, vagy már netán megholt, na akkor lehetséges, hogy a csigák felhappolják. De amúgy nem jellemző. Én sem tartom logikusnak. Láttad te már, milyen gyorsak azok a kis vackok (garnéla)? :D
Szia! Természetesen mint utaltam rá voltak rc-im és amano-m van is még ismerem őket ;) Pont ezért azt is tudom milyen védtelenek szegények vedlès közben, innen indult a felvetésem :eek: Ezért érdekelne, van-e valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban. Lehet nemzetközi vizeken kell tovább nézelődni?
 
Szia! Természetesen mint utaltam rá voltak rc-im és amano-m van is még ismerem őket ;) Pont ezért azt is tudom milyen védtelenek szegények vedlès közben, innen indult a felvetésem :eek: Ezért érdekelne, van-e valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban. Lehet nemzetközi vizeken kell tovább nézelődni?
Van, aki azt mondja, nála 30 év alatt nem volt rá példa, van, akinél előfordul. Érdemes odafigyelni, de ha nem kezdik el és kapnak rá, akkor esélyes, hogy így marad. Illetve elég ritka eset. Én így értelmeztem. :)
 
Van, aki azt mondja, nála 30 év alatt nem volt rá példa, van, akinél előfordul. Érdemes odafigyelni, de ha nem kezdik el és kapnak rá, akkor esélyes, hogy így marad. Illetve elég ritka eset. Én így értelmeztem. :)
Köszi a videót, miután megnéztem találtam még pár hasonlót ezen a videómegosztón. Az egyik videón egy kifejlett rc-t kapott el, de az ha nagyon nehezen is elrugta magát a csigától. Nem mondom hogy megnyugodtam, de ilyen a természet :shifty:
 
Back
Oldal tetejére