• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Sziasztok!

A csiga a pete rakást nem akarja abba hagyni!
Egyedül van az akváriumban, ennek ellenére azóta hogy a fotókat készítettem egyre újabb peték jelennek meg.
A régiek krém színűvé váltak.
Kelést még nem tapasztaltam.
Lehet hogy a 9-10-es keménységű vízben nem is fognak kikelni?

Azért figyelem tovább!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

A csiga a pete rakást nem akarja abba hagyni!
Egyedül van az akváriumban, ennek ellenére azóta hogy a fotókat készítettem egyre újabb peték jelennek meg.
A régiek krém színűvé váltak.
Kelést még nem tapasztaltam.
Lehet hogy a 9-10-es keménységű vízben nem is fognak kikelni?

Azért figyelem tovább!

A.ttila

Tegyél mellé hímet is mert a csigaevő csigák nem hermafroditák. A nemeket nem lehet külső jegyek alapján megkülönböztetni ezért dobj mellé mégy egy marékkal
 
Sziasztok!

Nálam is telerakták anno az akváriumot petékkel, az a krém szín szerintem rendben van. Azt nem tudom, hogy egyedül párzás nélkül lerakná-e a petéit, gyanús, hogy korábban történhetett a nász, mielőtt hozzád került, ha még nem régóta lakik nálad.

A vízparaméterekkel tuti nem lesz gond, nálam sima csapvízben volt szaporulat többször is. Majd számolj be az eredményekről!

Üdv ;) Gábor
 
Sziasztok!

Abban az akváriumban nem látok növendékeket, amiről a képek készültek, viszont a másikban ahol a petéket nem vettem észre, ott szépen kikeltek.

Egy igért kép:

Egy ifjú titán szintén ifjú de vele közel egy méretű Maláj tornyost kebelez (azoknak akik még nem látták hogy ezt is fogyaszt):
IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Pontosítani szertetnék!

Korábban írtam a naplóknál hogy a Pajzs csigát szerintem nem eszi!

Ismét tévedtem, bocsánat!

Most egy aljzat néküli akváriumban várják a dekorjaim hogy új gazdára találjanak és itt vettem észre a fenék üvegen a megfúrt Pajzscsiga házakat!
Egész apró, miliméteres lyuk van rajtuk (itt lakik az előbbi képen lévő apróság)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Azt tapasztaltam, hogy minél hamarabb kerül be az akváriumba, annál kevesebb esélye van az egyébb csigák túl szaporodásának!

Egy tetemesebb mennyiség elfogyasztásához már több csigaevő, vagy hosszú hónapok kellenek (a végén valahogy mégis sikerrel minimálisra csökkenti az állományt és csak az üres csigaházak maradnak)!

Viszont rendszeresen a talajt is mozgatja, ami a friss ültetésnél nem előnyös tulajdonság!

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy nagyobb egyed szintén Maláj tornyossal (három napja rá cuppanva).
Kíváncsi vagyok vajon lesz-e lyuk a házán!?

IMG


A.ttila
 
Egy másik kép amit Attilánál lőttem a lakomáról, kicsit inkább szemből. Én mintha látnám a malájnak a
háznyílását, dehát ez is csak egy mobilos kép :p Kíváncsi leszek a házra!
Csigakiller_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
sziasztok
beszereztem 2 darab helenát hogy segitsenek a csigapopuláció irtásában de eddig még nem láttam hogy "ette" volna hanem csak mászkálnak az üvegen.
lehet nem éhesek vagy még nem szokták meg az új helyet?
 
sziasztok
beszereztem 2 darab helenát hogy segitsenek a csigapopuláció irtásában de eddig még nem láttam hogy "ette" volna hanem csak mászkálnak az üvegen.
lehet nem éhesek vagy még nem szokták meg az új helyet?

Ha az az egész apró csigád van, azt nem fogják írtani. Ellenben minden mást igen beleértve a szép nagy díszcsigát is.
 
Ha az az egész apró csigád van, azt nem fogják írtani. Ellenben minden mást igen beleértve a szép nagy díszcsigát is.
Nekem 4-5 helena mellett van zebracsiga és süncsiga is, ezeket én úgy vettem észre nem bántja.Mindegyik megvan hónapok óta.
Bár hogy most nézegetem az egyik helena házán vannak csigapeték, ha jól sejtem postakürt csigapete, azért az elég merész :D !!
 
Nálam a helenák simán betámadták a dió méretű almacsigákat is. Sosem lyukat fúrtak, hanem a nyílásnál a csiga "nyakát" szívják ki, mint a vámpír! Volt, amikor bandában 3 helena gyűrt le egy almacsigát. Nagyon brutál volt.
Malájnál nehezebb dolguk van, mert azok többnyire a talajban motoznak, csak azokra tudnak könnyen támadni, akik előmerészkednek.

Jártam már úgy, hogy az akváriumból rég kivettem a csigaevőket, aztán pár hónap múlva kezdtek előszállingózni a talajba lerakott petékből kikelt kis újszülött helenák!Nem győztem naponta kivadászni őket, mielőtt rácuppannak a közben betelepített kis tylokra!:banghead:
 
Pont ma vettem észre hátul hogy kimászaott az egyik zebracsigám, visszatettem, de már nem élt. Egyből rá is startolt az egyik.
IMG_9593_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_9625_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ő volt az.

IMG_9614_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Aztán egymásra is mentek :)

IMG_9608_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére