• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

tibicuk said:
Hogyan lehet,hogy egy darab csiga van 3 hónapja az akiban és szaporodik? :shock:
Szűznemzés?
Ma vettem észre,hogy egy kis csiga mászkál az üvegen.Lehet van több is.
Friss növény csak az H. Japán sp volt a GA-tól.(több mint egy hónapja)
A halakkal szinte kizárt,hogy be került volna.
Olyan fél centis a csiga.

Ez az egy fajta mini csigusz jon a tropicatol a novenyekkel. Mi vegyszert nem hasznalunk ra csak helenakat, de erdemes minden noveny beultetes elott beaztatni. A tropica egyedul a dobozos novenyeit reklamozza teljesen szeril csigamentesnek


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A "tropicás" csiga Gyraulus sp.(talán Gyraulus parvus) , pygmy ramshorn snail néven szokták emlegetni.
 
tibicuk said:
viktorlantos said:
Mi vegyszert nem hasznalunk ra csak helenakat...
De ez csigaevő csiga,úgy néz ki,mint itt alant a képen.
Ilyenek jönnek a növényekkel?

Ez max az akváriumban lévő helénáktól lehet. De ott nem figyeltünk meg még kicsiket. Szóval ez mindenképp különleges. Ha viszont így van, akkor azonnal pénzt termelt a növénykéd. Egy egy ilyen csigusz több száz forint. ;)
Persze nem öröm, ha nem tervezett a telepítés, de ezek nem szaporodnak gyorsan. ha kiveszed ezt az 1-2 darabot, nem lesz több. Nem úgy, mint a Tropica csigusznál.
 
Sziasztok!

A minap alkalmam volt lefotózni a Predátort étkezés közben!
Star67 kolegina jóvoltából lettem Csigaevő csiga gazda.
Valóban lenyűgöző sebességgel cserkészi be az áldozatát!

Bocsánat a környezet nem a legszebb, de a Terraplaza óta nem sikerült még minden akváriumomat igényesen visszarendezni!


Megtaláltalak!
IMG_2871.JPG


Had öleljelek magamhoz!
IMG_2872.JPG


IMG_2870.JPG


Senki sem zavar!
IMG_2873.JPG


IMG_2886.JPG


Kiürült:
IMG_2890.JPG
 
Nem rossz! Épp azon filóztam, hogy még sosem láttam ilyet. Már azt hittem, hogy ez valami éjszakai vadászcsiga... de ezek szerint nem ;)
 
Gyönyörű csigusz! Nálam sajnos a lágyabb vízben kicsit meggyengül a háza és lecsorbul a vége :(! Szerintem olyan 10nk° minimum kell nekik ahhoz, hogy igazán egészségesek legyenek! Nálam 6-8nk° -ban is jól érzik magukat, csak hát a házuk....
 
katonajanos said:
Gyönyörű csigusz! Nálam sajnos a lágyabb vízben kicsit meggyengül a háza és lecsorbul a vége :(! Szerintem olyan 10nk° minimum kell nekik ahhoz, hogy igazán egészségesek legyenek! Nálam 6-8nk° -ban is jól érzik magukat, csak hát a házuk....
Nem a lágy víz az ellenségük, hanem a CO2. Ez kicsit megsavanyítja a vizet és hát a meszes ház erre reagál is :D.
Nálam is 5-6 a Gh a tigrisek otthonában és vígan elvan 2 helena az egyre apadó malájok táborával, csak itt nem a csigaház fogy el ,hanem a csigák fogynak ki a házukból :wtf: .
 
Sikerült a múltkor beszereznem egyet a helyi halasnál... Aztán kapott a nyakába egy adag Easy Carbot... :( Óvatosan azzal is...
Pedig olyan szépen fogytak a csigák...
 
Sziasztok!

Mivel már a tömegcsigák mindegyike megfordult nálam, ezeket a petéket csak a legújabb jövevénynek tulajdonítom:

IMG


IMG


Kérlek azért erősítsetek meg!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Néhány információ a petékről:

1db A. helena van a 45l-es akváriumban, tányér, hólyag, Maláj tornyos csigák társaságában (a tányér fogy a leggyorsabban, az a kedvenc eleség).
Egyébb élőlények: Endler guppik, Cseresznye-, Amano garnélák.
Egyik lakó sem bántja a petéket.

Láthatóan több napos termés, más-más érettségi szinttel, van ami nagyobb homályos (régebbi), kissebb átlátszó sárga pöttyel a közepén (fiatalabbak).
Többnyire a Valisneria nana indáin (40db), vagy levelein (pár darab) található 30x20cm-es területen elszórtan, egyébb felületen nincs.
Az össz darabszám 50 körüli (amit megtaláltam).

Figyelem a további fejleményeket!

A.ttila
 
Üdv!
A helyi halasnál sikerült beszereznem 5db-ot,a saját állományom megerősítésére(2db),illetve a kezdetektől jelen levő "horda" kezelésére.Olyan szitu állt elő az új jövevényekkel,hogy amióta bekerültek az akvába Közel két napja,egy jottányit sem mozdultak.Ez normális viselkedés? :wtf:
Mert amiket először szereztem,azok nyomban megindultak mozogni,elbújni a növények közé.....
 
Szia Tomi!

Nálam van hogy napokig egy helyben vannak annak ellenére, hogy semmi nem válltozik (ezek meg mégis környezet válltozáson estek át)!

Nem jelent feltétlen bajt ha pár napig nem mozog (végül is csiga)!

A.ttila
 
Sziasztok!
Újoncként (itt a fórumon és az akváriumozásban is :)) szeretnék kérdezni tőletek:
kaptam két helenát, de nem tudom, be merjem-e rakni az akváriumba. Mennyi az esélye, hogy rámozdul a kifejlett almacsigámra vagy a sulawesi csigámra? Köszönöm
 
Köszi a gyors választ, Attila!
A különtevést egy másik szűrős-levegőztetős akváriumba gondolod, vagy kibírják egy nagyobb befőttesben, amíg helyet találok nekik? Pedig azt gondoltam, megoldást találtam a maláj tornyoscsigák korlátozására... :(
 
Szia Hanga!

Egy pár napig biztos el vannak egy nagyobb tiszta akváriumvízzel feltöltött befőttes üvegben, ha teszel meléjük egy kis zöldet is (pl. moha), meg pár olyan csigát amiből többlet van!
Nálam hónapokig voltak egy harminc literes szűretlen, világítatlan, főleg jávai mohával megrakott hordóban garnélák, apróbb csigák (Maláj tornyos is volt), később csiga házak között!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére