• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ancistrus cirrhosus

Enricoo

Kertész szaki
Érdekelne,hogy a bébi algaevôket milyen csabdával lehet kiszedni?! A pet palackosat próbáltam,nem muxik,minden volt benne csak algaevô nem. Illetve nem lehet ôket kiherélni? ? :D 3 hónap alatt 3 adag szuletett. nem tudom ôket hová tenni :/
 
Én mindig a víz leszívó csővel szippantottam ki a kicsi algaevőket. Ha felneveled a kicsiket megszokták venni a kereskedések mert alga evő mindig kell.
 
Én mindig a víz leszívó csővel szippantottam ki a kicsi algaevőket. Ha felneveled a kicsiket megszokták venni a kereskedések mert alga evő mindig kell.
Kazdájuk már van :D de már megint vannak olyanok amiknek még nem szívódott fol a szikzacskója....Vannak olyan 5centisek is
 
Én már akkor kivettem a társas akváriumból a kicsiket amikor még szikzacskójuk volt mert így több megmaradt a többi hal nem zabálta fel a kicsiket.
 
Az biztos hogy, meg kell küzdeni vele. A normál anciból a hímem 15 cm volt az arany anciból csak 12cm. De a leszívócsőnek nem tudtak ellen állni.
 
mindig ilyen helyre ikráznak és legtöbbször a plafonra. A direkt anci ivatásra készült eszközök is ilyenek.
 
Nem kell a hímet külön rakni velük. Kis akvárium világítás nélkül egy levegős szivacs szűrővel aljzat nélkül esetleg egy kis darab fa. Forrázott spenót vagy salátalevél kezdetnek vagy nagyon apróra darált alga evő haltáp én a sera micront használtam régen mert az nagyon apró és algaszerű réteget képez az akvárium alján.
 
Jószívűségem áldozata lettem, befogadtam a 200 l-be még egy Ancistrus-t. Ma egy hete vannak együtt a csöppségek ( Lány 15cm ,fiú 13cm ) és nem nyomtalanul.
A növényes akváriumom megérett a felújításra de arra nem gondoltam ,hogy csatateret csinálnak belőle. Erre gondoltam de arra nem ,hogy Seiryu kőkompozíciót feltúrják és fészket építenek alá :mad:
És fokozva a bajt ma egy csomó sárga összetapadt bogyót találtam a fészek bejárata mellett amit az amanók meg a csigaevő csigák vígan falatoztak.
Gondoltam probléma megoldva de utánaolvastam és azt írják, hogy a peték nagyobbik része a barlang mennyezetén érlelődik és a kispapa keményen őrzi őket.
Tehát ha valaki szeretne két szép méretes Ancit az szóljon mert miután a kicsik előjönnek a nagyok mennek.:sneaky:
Most megyek próbálok valami rendet csinálni, hogy legyen egy kis természetes kép a csatatéren.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Van egy nagy bufla feketepala kövem az akváriumba és az ancim kiásta alóla a kavicsot és bebújt alá. A hasa van fölfelé csak a bajsza látszik ki...lehet hogy az van nálam is mint az előttemszólóknál?
 
A hím elállta a kő alatti bejáratot a testével...a neonhalak pedig ott várakoznak csorgó nyállal...
Akkor valószínű tényleg az van.
A követ gondolom most ne bolygassam ugye?
 
Back
Oldal tetejére