• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

Óvatosan a magassággal! 45 magas akváriumhoz harmatgyenge lesz ez a lámpa. Amikor ajánlottam nem 45 magas üveghez mondtam. Fontoljátok meg a 36-ot inkább.
oh. okés, köszönöm. a 45 magas azért lett volna érdekes, mert szép magas látványt lehetett volna létrehozni a háttérbe. de akkor marad a 36 Opti-White. köszi!
 
A GA-ba szigorúan el kell cipelni az egész családot. Hadd lássák, hová lehet fejlődni. Nekem már lassan rágja a fülem a nejem, hogy mikor indítom el a Dennerle 60-sa kockát... 😎
szombat lesz ennek a stratégiailag fontos lépésnek a napja! :D de amúgy közösen tervezgetünk. egyedül az állványban nincs konszenzus. én egy kész fehér bútort vennék, de a szebbik felem saját megoldást szeretne, ami viszont sokkal több idő lesz. de ennyi alkura nyitott vagyok. :)
 
Érdekes dolog ez a mulmozás. Én soha nem mulmozok és mégis minden ragyogóan tiszta a kis szakuráknak köszönhetően :) andrasb amennyiben lehetőséged van rá, neked is ajánlok egy kisebb 10-s csapatot red sakurából. Amennyiben jól érzik magukat nagyon gyorsan szaporodnak és igénytelennek mondhatóak :)
Pedig ez a fajta tisztítás a hosszan fenntarthatóságot nagy mértékben segíti. És itt azért még azt is hozzá tenném, hogy nem csak a talajtakaró növényeknél érdemes alkalmazni, hanem a moháknál is.
 
Csak most olvastam a naplód.
Az első képeknél majdnem leestem a székről.... 🤣
De nagyon hamar megtaláltad a jó irányt, most már csak folyamatosan kell spórolni, mert mint minden hobbinál, itt is igaz: a világ minden pénzét el lehet rá költeni.
(És, ahogy nézem a gyors fejlődésed, el is fogod... 🤣)
Hajrá, csak így tovább! 👍🏻
 
Megmaradt halkaja/halkaki -> rothadás/bomlás -> ammónia -> algásodás
Extra munka? Igen, de csak azért mert nem annyira látványos mint pl a vízkő az akvárium tetején(amit tuti mindenki letakarít, pedig ami amúgy "csak" esztétikai gond), hétről hétre érdemes rászánni pár percet.
pont ez az, hogy nincs megmaradt kaja :) fokozatosan etettek, ahogy fogy úgy adagolom a következő kis dozist. ami pedig földetérne azért a szakurák nagyon hálásak(nekem kb. 30-40 db van jelenleg az új akiban) XD
 
Csak most olvastam a naplód.
Az első képeknél majdnem leestem a székről.... 🤣
De nagyon hamar megtaláltad a jó irányt, most már csak folyamatosan kell spórolni, mert mint minden hobbinál, itt is igaz: a világ minden pénzét el lehet rá költeni.
(És, ahogy nézem a gyors fejlődésed, el is fogod... 🤣)
Hajrá, csak így tovább! 👍🏻
Azt tegyuk hozza, hogy a legelso kepen pl. a kosaras novenyt nem ugy szantam. Csak az a foto maradt meg mindossze. A tobbit vallalom. :D De ja, kezdek belemerulni...
 
Tegnap a Tunderhinarok kikerultek. Nagyon nem tetszett, hogy teliszemeteltek a vizet. Maga a noveny igen, de a ra vonatkozo szabalyok miatt kidobtam mindet. Sajnos nagyon ugy tunik, hogy az utolso kek garnela eltunt. Pedig irto alaposan csinaltam megint minden lepest. Atneztem a leszivott vizet, a novenyeket es mindent. De 24 oraja nincs meg. :/
70% vizet csereltem a sok uszo cucc miatt. Kimostam a szurot es a csoveit is. A beteteket csak modjaval. Visszatoltes utan adtam hozza bakteriumot is biztos ami biztos. 5 oraval kesobb el is mult az opalosodas.
A szuro agait maskent raktam vissza. Most, hogy nyitva van a teteje, a befulyo bekerult a bal sarokba, esozteto nelkul. A szivo az ellentetes oldalra. Igy az aramlas miatt ugy veszem eszre, hogy jobban is tisztul.

C984B130-A59D-4E63-920D-253FC5937FE4.jpeg

6592AED1-4423-4B3E-A2C5-632035F298FA.jpeg

Sajnos megint eleg keves a noveny igy a hatterben. De a bal sarokban levo kollegatol befogadott nemtudommilyennovenyben bizok. Egy het alatt nott vagy ket centit. Azt tervezem a hatterbe.
 
A szuro agait maskent raktam vissza. Most, hogy nyitva van a teteje, a befulyo bekerult a bal sarokba, esozteto nelkul. A szivo az ellentetes oldalra. Igy az aramlas miatt ugy veszem eszre, hogy jobban is tisztul.
Bár nekem is hasonló az elrendezés(fordított, esőztetővel ) és az áramlás jó is, mint írod, a mulm szempontjából azt figyeltem meg a fórumon, hogy egy oldalon van a nyomó-szívó ág a többségnél. A felszínen elindul az áramlás, az üveg másik oldalán lebukik és a fenék mentén visszafelé megy. Mindig körkörös lesz, csak számít, hogy mekkora az a kör, ahol megmozdul a víz. Ja és általában a mulmot ott rakja le, ahol legtöbbet veszít a sebességéből az áramlás(flow) ez általában a nyomó ág alatti fölfelé kanyarodásnál következik be. Szimpla hidrodinamika. Mondom ezt úgy hogy nekem se így van. (még) 🤭
 
Bár nekem is hasonló az elrendezés(fordított, esőztetővel ) és az áramlás jó is, mint írod, a mulm szempontjából azt figyeltem meg a fórumon, hogy egy oldalon van a nyomó-szívó ág a többségnél. A felszínen elindul az áramlás, az üveg másik oldalán lebukik és a fenék mentén visszafelé megy. Mindig körkörös lesz, csak számít, hogy mekkora az a kör, ahol megmozdul a víz. Ja és általában a mulmot ott rakja le, ahol legtöbbet veszít a sebességéből az áramlás(flow) ez általában a nyomó ág alatti fölfelé kanyarodásnál következik be. Szimpla hidrodinamika. Mondom ezt úgy hogy nekem se így van. (még) 🤭
Visszatettem a bemeno agat a kimeno melle. Megnezem igy is. Vettem ma vegre mulmolot, de szerintem kelleni fog meg vagy 5-6 alkalom mire megszunik a rengeteg apro szallo cucc a vizben. Koszi a tippet!
 
Ket fontos update.

Visszatettem, ugyan nem teljesen a rovid oldalra, de egymas melle a sarokba a ket agat. Varazsutesre reggelre eltuntek a szallo cuccok. Ismet szep tiszta minden. Es nem a talajta ultek le, mert korabban lehetett latni a novenyek levelein. Most minden szep tiszta.

E00BEE0D-71F9-441B-9EC5-0EDD296D47C8.jpeg

A masik, hogy elkezdett visszalilulni egy noveny. Ugy latszik a feny fejlesztese mar rogton ennyit hozott.

782B32CE-2A0C-4C63-9A5E-BEF9FF5BF31B.jpeg
 
Érdekes dolog ez a mulmozás. Én soha nem mulmozok és mégis minden ragyogóan tiszta a kis szakuráknak köszönhetően :) andrasb amennyiben lehetőséged van rá, neked is ajánlok egy kisebb 10-s csapatot red sakurából. Amennyiben jól érzik magukat nagyon gyorsan szaporodnak és igénytelennek mondhatóak :)
Sügér mellé garnélát, kábé, mint kecskére bízni a káposztát. :ROFLMAO:
 
Komolyan mondom, annyira boldog vagyok, mintha valami csoda tortent volna velem. Kedden vettem a lampat. Ma vasarnap van. Mostanra elkezdett visszalilulni az egyik mar-mar kipusztult novenyem.

DA84DE2D-BD75-40FD-982A-3448C6759F0F.jpeg

A csavart Vallisneria ismet csavart es egeszseges zold.

B3F3C521-96D6-4BB2-9551-AF0173C550F3.jpegAz egyenes Vallisneria mar visszahajlik, annyit not
.

E952CBDF-4D54-4A97-8899-5F1977D36B2B.jpegKozben pedig omlik a buborek beloluk. Ami gyonyoru latvany.

AA205F58-BFD3-49C4-858E-E197C7477E78.jpeg

Ismet koszonom mindenkinek a segito szandekot! Alig varom, hogy tovabb fejleszthessek es lassam az eredmenyet!
 
Érkezett egy kis érdekesség:

View attachment 104537

Nagyon kellemes áron vettem, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz bent. Hozzáteszem így már pláne zavaró lesz a fekete műanyag borítás, de nemsokára csak összehozom az új akváriumot is. :)
Ennyi, elkaptad a kórt, innentől menthetetlen vagy!
Vigyázz, mert ha sokat beszélsz róla az ismerősöknek/barátoknak, könnyen tovább adhatod! 😁
 
Back
Oldal tetejére