• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Analogizalas

szerintem bőven nem kell 7sor led. Viszont én beiktatnék egy dimmert még a rendszerbe, a led szalagok is tovább bírják (főleg ha a szilikonnal borított verziót akarod használni, mert az besárgul, meg a hő hatására meg is ég), valamint túl sem melegszik ha dimmelve használod.
És érdemes led-szalagból is olyat használni ami jobban megfelel a növényeknek.
Én hétvégén cseréltem egyik akváriumom felett a led-szalagokat, majd rakok fel róla képeket a 'naplóm'-ba.
 
Ez azért eléggé furcsa jelenség.
A pipálás oxigén hiányra utal, de levegőztető nélkül is elég kéne hogy legyen a szintje.
Az akvárium 2 hónapos, milyen gyakran és mennyit etetsz? Hetente cseréled a víz 50%-át? Mulmozol a karbantartásokkor?
Naponta kapnak enni. Fél kocka fagyasztott élő eleség és két-három Spirulina tabletta. A szórós dolgok nem váltak be nálunk. A mulcsolás még nincs, de már úton van hozzá cső meg minden, hogy csináljak egy porszívót. Vízcsere 30% hetente szokott lenni.
 
Naponta kapnak enni. Fél kocka fagyasztott élő eleség és két-három Spirulina tabletta. A szórós dolgok nem váltak be nálunk. A mulcsolás még nincs, de már úton van hozzá cső meg minden, hogy csináljak egy porszívót. Vízcsere 30% hetente szokott lenni.

Itt lesz a gond 😕
De ezeken könnyen lehet javítani

1. Ennek a kajának a fele is elég ilyen kevéske halnak. ( Hogy adod a fagyit? Vízben olvasztod fel, majd apránként bele öntöd az akvába, vagy csak egyben zsupsz?)
2. Kell az 50%os vízcsere
3. Ha túletetsz és nem mulmozol akkor a talajban már brutál sok dzsuva lehet, ez terheli a vizet nagyon.
 
Itt lesz a gond 😕
De ezeken könnyen lehet javítani

1. Ennek a kajának a fele is elég ilyen kevéske halnak. ( Hogy adod a fagyit? Vízben olvasztod fel, majd apránként bele öntöd az akvába, vagy csak egyben zsupsz?)
2. Kell az 50%os vízcsere
3. Ha túletetsz és nem mulmozol akkor a talajban már brutál sok dzsuva lehet, ez terheli a vizet nagyon.
Kiveszek az akváriumból vizet, abban felolvasztom és utána adagolva kapják.
Noted, köszönöm!
Szoktuk basztatni a talajt vícserekor a leszívóval és nagyon nem jön belőle semmi, de hamarosan meglesz a manuális PET palackos porszívó és akkor jól átmegyek majd rajta! :)

Köszi
 
Az elozo allapothoz kepest sajnos a Guayanak feladtak a harcot. Teljes felkopaszodas, a vagas es visszaultetetes sem segitett. Kikerultek a tegnapi napon es bekerult a helyere egy egyelore ismeretlen to. Talan Buce lehet. Kollegamtol kaptam, mert nala mar nem illet a kepbe. Szeretjuk. A Caroliniana a jeg hatan is megel. Gyarapodik szepen. Halak es Jorge a mexikoi folyami rak is rendben. Mindenki vidam es boldog. Vilagitas csereje tovabbra is szervezes alatt, azota ujabb megoldast talaltunk ki, ami kielegiti minden csaladtag igenyeit. Hozzateszem mar nehanyszor felmerult a tema a felesegem es koztem, hogy csak kene egy nagyobb akvarium. Nagyon bele vagyok szeretve a Galaxykba, de ebbe az akvariumba nem szeretnek mar tobb elolenyt rakni. Csak olyan butorosat kellene keresni, ami minden igenynek megfelel. Latom mar, hogy ebbe jo melyen belemegyunk hamarosan... :)

Etkeztetesbol erosen visszavettunk. Joval kevesebbet kapnak, igy talan a szmotyi is kevesebb lett.

Nagyon szeretnenk biztosak lenni a Ramirezi nemeben, hogy vegre kaphasson egy ellenkezo nemu tarsat.

Aktualis allapot:

AE515757-203A-4E29-B826-6327018401A3.jpeg
48B930E9-9E9D-4BCC-8E19-F960A94EE7C4.jpeg
 
Kinyitottam az akvariumot. Levettem a tetejet. Ezzel feljebb tudtam emelni a szuro agait. Kivettem a levegoztetest. Es meglett ma az uj lampa.

Elotte:

BF07FDC5-8B58-434A-843A-1F07C51F835F.jpeg

Utana:

1B45F258-7524-4115-89E0-66767B935F8B.jpeg

Eg es fold. Ami mar bizonyos, nem tetszik nekunk ez az akvarium. Mar van egy bevasarlo listank. Marad a 60 szeles / 30 mely, de egy 45 magasat neztunk ki. Igy az uj lampa is tokeletes lesz. Abba Tropica aljzat menne mar, hogy a novenyek jobban fejlodhessenek. Viszont CO-t egyelore nem tervezek majd abba sem. Probalnam normalizalni a koltest. Jo talaj, jo feny, tapozas es max kozepesen igenyes novenyek.

Kedves naplom, elvesztem. Vegem van. Ennek sosem lesz vege.... :)
 
Kinyitottam az akvariumot. Levettem a tetejet. Ezzel feljebb tudtam emelni a szuro agait. Kivettem a levegoztetest. Es meglett ma az uj lampa.

Elotte:

View attachment 104248

Utana:

View attachment 104249

Eg es fold. Ami mar bizonyos, nem tetszik nekunk ez az akvarium. Mar van egy bevasarlo listank. Marad a 60 szeles / 30 mely, de egy 45 magasat neztunk ki. Igy az uj lampa is tokeletes lesz. Abba Tropica aljzat menne mar, hogy a novenyek jobban fejlodhessenek. Viszont CO-t egyelore nem tervezek majd abba sem. Probalnam normalizalni a koltest. Jo talaj, jo feny, tapozas es max kozepesen igenyes novenyek.

Kedves naplom, elvesztem. Vegem van. Ennek sosem lesz vege.... :)
Nagyon szuper! Élőben gondolom még szembe tűnőbb a különbség. Jó az irány, ami tervbe van...onnan már csak egy apró ugrás a CO2 😉.
Ahogy mondod, soha nincs vége, tanusíthatom én is 🤭🤭🤭.
 
Nagyon szuper! Élőben gondolom még szembe tűnőbb a különbség. Jó az irány, ami tervbe van...onnan már csak egy apró ugrás a CO2 😉.
Ahogy mondod, soha nincs vége, tanusíthatom én is 🤭🤭🤭.
[Pssszt! Lehet olvassa a nejem is... Mar nezegetem a CO rendszereket, tanulom a kifejezeseket, olvasom a topicokat.]

Koszi! :) Voltam ma GA-ban. Sajnos nem tudtam annyi idot eltolteni amennyit szerettem volna, mert az irodabol mentem ki a lampaert, de az alatt a 10 perc alatt amilyen csodas dolgokat lattam ott, teljesen elvarazsolt. Nagyon tetszenek a teljesen uveg akvariumok. Amit kineztunk is olyan. Nagyobb mar eros tulzas lenne, a magassaga viszont fontos, mert pihen a polcon egy nagy Red Moor. Olyasmit szeretnenk amiben a viz fole is mennek majd elemek.
 
Itt lesz a gond 😕
De ezeken könnyen lehet javítani

1. Ennek a kajának a fele is elég ilyen kevéske halnak. ( Hogy adod a fagyit? Vízben olvasztod fel, majd apránként bele öntöd az akvába, vagy csak egyben zsupsz?)
2. Kell az 50%os vízcsere
3. Ha túletetsz és nem mulmozol akkor a talajban már brutál sok dzsuva lehet, ez terheli a vizet nagyon.
Érdekes dolog ez a mulmozás. Én soha nem mulmozok és mégis minden ragyogóan tiszta a kis szakuráknak köszönhetően :) andrasb amennyiben lehetőséged van rá, neked is ajánlok egy kisebb 10-s csapatot red sakurából. Amennyiben jól érzik magukat nagyon gyorsan szaporodnak és igénytelennek mondhatóak :)
 
Érdekes dolog ez a mulmozás. Én soha nem mulmozok és mégis minden ragyogóan tiszta a kis szakuráknak köszönhetően :) andrasb amennyiben lehetőséged van rá, neked is ajánlok egy kisebb 10-s csapatot red sakurából. Amennyiben jól érzik magukat nagyon gyorsan szaporodnak és igénytelennek mondhatóak :)
Kitalod a gondolatomat. Epp azt nezem, hogy megint sok apro dolog uszkal. Gyorsan kitakaritottam a szurok akvariumban levo reszeit. Viznyomas a beka segge alatt. De a szuro nemreg volt tisztitva. Lehet, hogy a vatta? Dehat 2 honapos a szuro. Vagy a csovekben ennyire elszaporodott valami? Kb. ket hete volt tisztitva az is. A mulcsolas meg nem tortenik, vennem kell hozza celszerszamot. Majd szombaton. Lehet kimulcsolom meg a jovo hetet is aznap es csinalok egy nagy aranyu vizcseret. A masik a Tunderhinar. Ha kell, ha nem, dobalja a kis leveleit. Fejlodik folyamatosan, ket hetente vagok es ultetek vissza, de sok kis hajtast ledob es szallnak mindenhol. Lehet meg kell tole szabadulnom, barmennyire is tetszik.
 
Nagyon tanulságos volt végigolvasni a naplót. Egy kis terelgetéssel, segítséggel micsoda változásokat lehet előidézni. Elképesztő. ;) Olyan jó látni, hogy mennyire belelkesültél és tényleg figyelsz a tanácsokra. Szerintem egy mintapéldája ez a jó közösségnek.
A legnagyobb orommel fogadom a segitseget, nem szegyen az. Nem ertek ehhez, igy miert ne hallgatnek az okosabbakra. :) Meg tudom erositeni, a hazai interneten fellelheto kozossegek kozott, ahol eddig megfordultam, toronymagasan a legjobb itt lenni! Koszonet erte innen is!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére